Skocz do zawartości

Problem z sprzętem komputerowym


Gość Kuba

Recommended Posts

Witam. Od pewnego czasu mam problem otóż podczas korzystania z komputera monitor przechodzi w stan uśpienia (wyświetlony jest napis "VGA no signal"),myszka i słuchawki się świecą, klawiatura nie działa a PC cały czas chodzi tak samo.Komputer oddawałem do trzech serwisów i nic u nich nie wskazywało ,że komputer jest wadliwy(obciążali komputer na wszystkie sposoby).Monitor podłączałem do laptopa i było wszystko w porządku jednak do kompa mam przejściówkę z vga na DVI i niemam pojęcia co jest przyczyna tego spięcia czy nie wiem jak to nazwać wchodzenia w stan wstrzymania kompa. Następnie nic nie mogę zrobić oprócz restartu.. To zdarzenie nie jest regularne. Proszę o porady co może być nie tak czy kabel zasilający może robić spięcia czy kabel od monitora lub ta przejściówka z vga na DVI. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

na poczatek wyeliminujmy kwestie sprzetowe...;)

pobierz sobie programik o nazwie hardware monitor, uruchom go nastepnie pograj sobie jakies 30minut i sprawdz tepmperatury;) oczywiscie podaj je nam glonie interesuje mnie temp. twojej grafiki(bedzie gdzies u dolu aplikacji)

sprawdzilbym tez przejsciowke  dvi, ale to zostawmy na koniec;)

jeszcze pytanko czy to "uspinie" zdarza ci w jakis konkretnych sytuacjach(np. granie, ogladanie filmu, zostawienie komputera uruchomionego na dluzej)?

a twojej plycie jest funkcja aps(tzw. oszczedzacz pradu:P) sprawdz w biosie czy da sie to wylaczyc, powinno byc to gdzie w zakladce Power Managment.

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Dzieje sie to w różnych momentach przy grach, photoshopie, nawet przy przeglądaniu stron internetowych. Komputer oddałem do serwisu. Obciążali go na każde sposoby i nic nie pokazywało( wszystko dobrze chodzi) dzisiaj sprawdziłem swój monitor na innym komputerze i monitor tez normalnie działa) nie pokazuje sie napis vga no signal. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...