Skocz do zawartości

Odzyskiwanie plików


Rafał

Recommended Posts

Siema,

 

Zgrałem zdjęcia z aparatu na komputer i z przyczyn dla mnie niewiadomych, wszystkie się usunęły. Udało mi się je odzyskać używając programu Recuva, ale teraz żadna przeglądarka zdjęć nie chce ich wyświetlić, pokazując przy tym komunikat, że nie obsługuje tego formatu zdjęć, lub plik jest uszkodzony. Da się jakoś to naprawić, żeby można było normalnie je przeglądać? Zgóry dzięki za pomoc.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W odzyskiwaniu danych nie jestem "ekspertem", jedynie kilka razy próbowałem odzyskać przypadkowo skasowane rzeczy, z różnym skutkiem xD Niemniej jeśli po odzyskaniu pliki są nieczytelne, najpewniej znaczy to, że te fragmenty systemu plików zostały nadpisane czymś innym i dane są bezużyteczne. Choć może być to problem tylko z nagłówkiem, raz tak miałem jak nagrywałem film z gry. Przekopiowałem nagłówek z innego pliku avi i film udało się odtworzyć (bez możliwości przewijania, ale wystarczyło, i tak robiłem konwersję do stratnego formatu). Generalnie zrobiłbym tak:

  • pierwsza rzecz -> próba odzyskania innym programem (np. TestDisk albo z płatnych OnTrack EasyRecovery)
  • jak to nie pomoże, to poeksperymentował z plikami odzyskanymi przez Recuva

Co do drugiego punktu, jak nie potrafisz tego ogarnąć we własnym zakresie, możesz podesłać jedno przykładowe zdjęcie i zobaczymy, czy w środku pliku w ogóle jest cokolwiek użytecznego, bo możliwe, że są same śmieci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...