Skocz do zawartości

Jaki model RX 6900XT Polecicie?


Recommended Posts

Witam. Zdecydowałem się na kartę 6900 XT. Generalnie zastanawiam się nad modelami Red Devil Ultimate lub Nitro+ SE. Red Devil Ultimate jest za 3999 a Nitro+ SE za 4499, ale nie o pieniądze tutaj chodzi. Niby oba te modele to top, ale słyszałem, że Red Devil ma problemy jak cewki i wentylatory i  tak dalej. Nie wiem jak to się ma do temperatur bo w sumie na tym też mi trochę zależy, ale w pokoju mam klimatyzację więc będzie poniekąd chłodno.

JayZTwoCents miał problem ze swoim Red Devilem a konkretniej padła mu kość BIOSu. Karta ma na szczęście dwie kości BIOS. Zastanawiam się czy to nie jest wada fabryczna czy po prostu "tak wyszło" Oczywiście każda karta może paść. Ale mam w swojej kolekcji od premiery HD 3870 i działa do dziś.

Miałem RX 480 GTR Black i padła po tygodniu przez rdzeń. MSI 1060 zrzucała takty. Stąd moje obawy odnośnie tych dwóch modeli a raczej w stosunku do Red Devila. Aczkolwiek obie te karty to potwory. 

Teraz na koniec. Gram głównie w 1080p144 (Multiplayer) z RT nie korzystam i wyłączam niektóre opcje. Niektóre modele 6700XT kosztują po 3400 a dopłacając 500zł mam Red Devil 6900XT więc imho te 500zł to dla mnie nic. Komp będzie też pewnie podpięty pod Oled BX więc będzie grane 4K60 czasami w singlowe tytuły. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Dziarson napisał:

Kup nvidie .

Sterowniki dziurawe  dziwne zachowanie kart masz wieksza szanse trafic trupa niz np w przypadku 3080 

 

Nie chcę nvidii i nie o to pytałem. Nie miałem problemów z Radeonami nigdy. Żadnych używek nie mam zamiaru brać. Jak nie masz nic ciekawego do napisania albo nie masz zamiaru pomóc to lepiej nie pisać nic..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup nvidie.Przewaliłem pare kart wiecej niż ty i to talnego syfu, ale to jak sie zachowuja sterowniki AMD czy tez ich karty to jest tragedia pytasz o radeony i piszesz o ich awariach no kórwa nie wydaje ci sie to dziwne ?

Pomijam fakt  https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-zotac-rtx-3080-trinity-10gb-gddr6x-12106421726?utm_feed=3dca5096-1f0f-4ca6-9f37-f55ca2fec4f7&utm_source=ceneo&utm_medium=cpc&utm_campaign=feed&ceneo_cid=c35adf0e-0612-78f4-c915-37ef4f72ffcd

3080 jest o 5% srednio szybsza niz 6900XT

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dziarson napisał:

Kup nvidie.Przewaliłem pare kart wiecej niż ty i to talnego syfu, ale to jak sie zachowuja sterowniki AMD czy tez ich karty to jest tragedia pytasz o radeony i piszesz o ich awariach no kórwa nie wydaje ci sie to dziwne ?

Pomijam fakt  https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-zotac-rtx-3080-trinity-10gb-gddr6x-12106421726?utm_feed=3dca5096-1f0f-4ca6-9f37-f55ca2fec4f7&utm_source=ceneo&utm_medium=cpc&utm_campaign=feed&ceneo_cid=c35adf0e-0612-78f4-c915-37ef4f72ffcd

3080 jest o 5% srednio szybsza niz 6900XT

Pytam o awaryjność tych modeli a nie o awaryjność sterowników. Nie pytałem o szrotvidie. Jeszcze raz jak censura nie masz nic obiektywnego do napisania to nie pisz wcale. Widzę trafił się typowy PAN Moderator , który pisze  zebym nie popełnił życiowego błędu. Zresztą jakbyś  potrafiłbyś czytać ze zrozumieniem to byś wiedziłą że poprostu gipi jestem .

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Dziarson napisał:

I przyjdziesz tu za tydzien i bedziesz płakał nie jestes pierwszy i nie ostatni zajrzyj na testy kart u nas na portalu i zastanów sie dlaczegokart amd jest tak mało .Człowiek chce dobrze a ty pierdolisz jak potłuczony ale nie ma problemu 1 post to ci to poprawie .

 

Nie przyjdę :D NIE O TO KURWA PYTAŁEM. Jakbym chciał szrotvidię to bym kupił 3090/ti ale nie chcę. Pytałem o KONKRET a Ty mi wyjeżdżasz z czymś o co w ogóle nie pytałem. Zawijam się z tego kurwidołka. Bez pozdrowień. Każdemu odradzę zakładanie tutaj tematów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.07.2022 o 23:17, tomcug napisał:

Kup Red Devila:

https://www.x-kom.pl/p/1053248-karta-graficzna-amd-powercolor-radeon-rx-6900-xt-red-devil-16gb-gddr6.html

Znajomek sobie kupił, karta bardzo dobrze wykonania, cena dobra, temperatury i kultura pracy w porządku.

I tak zrobiłem. Dzięki za utwierdzenie w temacie ;) Pytałem o ten model bo nie miałem styczności z tą marką. Dwa biosy posiada więc jakby coś to jest drugie wyjście. Gwarancja również. W każdym razie karta potwór. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Numernabis2769 napisał:

Już widzę ;) Nie twój interes na co wydaję siano i z czego jestem zadowolony. Od momentu zakupu żadnych problemów a jak nie masz nic ciekawego do napisania to nie pisz wcale. Bez odbioru.

 

1 godzinę temu, Numernabis2769 napisał:

Już widzę ;) Nie twój interes na co wydaję siano i z czego jestem zadowolony. Od momentu zakupu żadnych problemów a jak nie masz nic ciekawego do napisania to nie pisz wcale. Bez odbioru.

To co ci pisał Dziarson chciał cię przestrzec że bez problemów się nie obejdzie  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A miałeś RX 6900 XT czy RX 6800 XT? Ja używam RX 6800 XT na co dzień i w gierkach DX 12 problemów nie ma żadnych. Jak ktoś chce GPU do kręcenia pierdyliarda FPS w CS: GO, to Radeon rzeczywiście nie będzie dla niego, ale w takich cenach, w jakich RX 6900 XT jest sprzedawany w PL, to dla ludków zainteresowanych nowymi grami bez RT propozycja jest świetna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Miałem red devil 6900xt i faktycznie przy 2 modelach był problem z cewkami. Przesiadłem się na gigabyte rx 6900xt gaming i tu tego problemu nie było. Żadna z tych kart nie była cicha dopuki sam nie ustawiłem krzywej wentylatorow. 

Red devil po wyjęciu z pudełka miał zegary średnio o 100mhz wyższe. 

W grach był to przedział między 2440mhz-2550mhz. Red devil miał też sporo wyższy potencja oc, zwłaszcza pamięci,ktora spokojnie można było ustawić na 2280mhz,kiedy w gigabyte max to 2150mhz. Natomiast w momencie zabawy z morepowertool i zwiększeniu limitu mocy, który w gigabyte uststalony jest sporo nizej(266 i 310 z tego co pamiętam) różnice się zacierały i teraz utrzymuje taktowanie na poziome między 2480-2560. Oczywiście red devil z racji dużo bardziej rozbudowanego układu chłodzenia daje większe możliwości oc ale nie jest to jakaś przepaść, bo maxymalny zegar na red devil wynosił 2715mhz gdzie na gigabyte wynosił on 2640mhz.

Co do temp to na gigabyte są one troszkę wyższe, ale tu ciekawa sprawa bo o ile red devil miał temp na poziomie 72 stopni(wentylatory ustawione tak by było w miarę cicho), a gigabyte 78, w tym samym czasie hotspot red devil wynosił 105 stopni, a gigabyte tylko 98. Mówię tu oczywiście o temp po podniesieniu limitów mocy na 350w i oc. 

Wizualnie red devil wygląda obłędnie, a gigabyte... No cóż, jak o parę lat młodszy brat i to taki lekko niedożywiony hehe

Nie kumam ludzi, którzy krytykują radeony i sterowniki do nich. Od roku używam radeonow i ani razu nie miałem z tym problemu. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...