Skocz do zawartości

Problem z kartą graficzna


Verritez

Recommended Posts

Witam od jakiegoś tygodnia mam duży problem z nową kartą graficzną. Grając w NFS Heat gra wywala z błędem ze karta graficzna została fizycznie usunięta lub sterownik napotkał problem. W Kingdom Come Deliverance gra wywala z błędem karty graficznej. Błedu nie napotkałem jeszcze w TW: Warhammer 3 a w CP 2077 pokazuje błąd po zakończeniu rozgrywki. nie ważne jaka gra problem wystepuje nawet w grach jak Battle Brothers. Próbowałem czystych instalacji sterowników z DDU innych wersji ale nic nie pomaga. Karta ma 2 tygodnie ale plastikowa obudowa troszeczkę sie rusza. 

 

moj pc

Gigabyte b450m

Rx6600 sapphire 8gb

ryze5 1600af

24 gb ram 3200

evga 500 w2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc instalowałem juz różne wersje sterowników ze strony amd a nawet wersji PRO. Na jakiejś stronie znalazłem bardzo stara ale polecana wersje wiec jutro spróbuje. Co do karty to podłączałem 8pin z dwóch roznych kabli tzn. 6+2pin ale nic nie zmieniło. Czyli warto kartę wysłać na gwarancję?

 

 

A więc dzisiaj 5min w CP 2077 wywaliło gre temperatura cpy 59C. Teraz wszystkie gry wywala do pulpitu oraz w niektórych mam artefakty

Edytowano przez Verritez
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie założyłem konto, żeby napisać ten post.

 

Objawy które podajesz mogą być powiązane z problemami komunikacyjnymi pomiędzy kartą graficzną a płytą główną. Pytanie moje jest: Czy próbowałeś kartę graficzną zdemontować a następnie wyczyścić złączę PCI-e zarówno na karcie jak i płycie głównej? Zabrudzenia bardzo często potrafią blokować połączenie pomiędzy pinami złącz a czasem i nawet zwierać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...