Skocz do zawartości

Stacja dokująca Unitek Y-1078 i zamierające transfery danych


PrzemekRyk

Recommended Posts

Cześć,

 

Jakiś czas temu kupiłem takową stację dokującą - Unitek Y-1078. Specjalnie często z niej nie korzystałem, ostatnio jednak potrzeby się pojawiły, żeby częściej używać. I przyznam szczerze, że momentami mnie z nią zaczyna szlag trafiać i krew zalewać.

 

Co się odjaniepawla? Mówiąc krótko - najczęściej przy kopiowaniu danych na dysk/z dysku wpiętego do stacji w którymś momencie transfer po prostu zamiera. Po prostu kopiowanie idzie do pewnego momentu i w pewnym momencie, raz wcześniej, raz później, po prostu spada do zera, kontrolka aktywności tylko się świeci. Tak samo przy odczycie bez jakiegoś mocniejszego obciążenia, ot - odtwarzanie zapisanego na dysku wideo czy muzyki. Sprawdzałem to na najróżniejszych dyskach - czy to 3,5" HDD 5400/7200 rpm, czy 2,5" 5400rpm, czy też w końcu 2,5" SSD. Dyski sprawne, S.M.A.R.T. nic nie krzyczy, testy powierzchni również żadnych bad sektorów nie wykryły.

 

Sprawdzone przy podłączeniu do dwóch różnych komputerów i dwoma różnymi kablami (na jednym do USB 3.0 z płyty Asrock Z87 Extreme 6, na drugim kontroler przedstawiający się jako Renesas USB 3.0 Host Controller). Przy czym nie ma reguły. Czasami mogę przewalić dziesiątki GB danych w tą lub w drugą stronę, czasami skopiuje kilkadziesiąt MB i zamiera. Sterowniki na jednym i drugim komputerze aktualne.

 

Ktoś się spotkał z czymś takim?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...