Skocz do zawartości

uruchamianie programu razem z systemem


Gość Konrad

Recommended Posts

Dzięki za odpowiedź :)  Zrobiłem tak jak poinstruowałeś. Po ponownym uruchomieniu komputera niestety program się nie uruchomił :(  Sprawdziłem w okienku "konfiguracja systemu" na za zakładce uruchamianie - pojawił się mój program. Poratuj :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to moze zacznijmi od poczatku... jaki masz system...?

w windowsie 7 lokalizacja tego folderu znajduje sie w:

C:\Users\xxx\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup\

gdzie xxx to twoja nazwa uzytkownika po umieszczeniu tam skrotu musi sie uruchamiac

w windowsie xp mozesz to zrobic przez pasek startu: start->programy->autostart.

oczywiscie mozesz napisac krociutki skrypt jednak to bez sensu jesli umiescisz skrot w odpowiednim miejscu;)

Jednak tak jak napisal stomek007 poszukaj w obcjach programu, powinna byc taka obcja;)

pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mój system to  Windows 7

Skrót umieściłem w folderze do którego adres jest taki jak podałeś czyli:

C:\Users\xxx\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup\

Bardzo dużo kombinowałem i rozmyślałem  i chyba już znam przyczynę ale nie wiem jak ją usunąć

Od kupna komputera z tym systemem,  po próbie uruchomienia niektórych programów (w tym także Kalendarza) nie otwiera się od razu wybrany program tylko zawsze pojawia się komunikat o treści "Czy chcesz zezwolić następującemu programowi na wprowadzenie zmian na tym komputerze" i dopiero wciśniecie przycisku "tak" powoduje uruchomienie programu. Zauważyłem że skróty tylko tych programów umieszczone w folderze autostart nie uruchamiają się po starcie systemu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...