Skocz do zawartości

Płyta + procek do około 300 zł


Gość Czupakabra

Recommended Posts

Gość Czupakabra

WItam, Prosze o radę odnośnie procka + pyty w cenie koło 300 zł nigdy nie miałem do czynienia z prockami intela więc pytam tutaj po przejrzeniu internetu w oko wpadło mi kilka zestawów -I5 760, i3-3220, xeon x5667 Wszystkie te procesory na allegro można kupić w okolicach 200 zł, oczywiście potrzebował bym do nich jakąś płytę główna więc jeśli koś mógłby coś poradzić,  który z nich najwydajniejszy itd. z góry uprzedzę, ze tak zdaje sobie sprawę, z tego ze te procesory to już starocie oparte o chipsety nie rozwijane już a taki zestaw ma porostu zastąpić phenoma II x2 545 z odblokowanymi 2  rdzeniami ( IIx4 b45) wg benchmarkow te procki przebiły by phenoma  wiec stąd właśnie taki wybór jeśli chodzi natomiast do czego ten komp  głownie internet filmy gry online i raz na tydzien dwa jakis nowszy tytuł ( na phenomie w raz z r7 250x nawet wiedźmin dawał rade w 1280x1024  z marnymi 4 gb ddr 3 ram) z góry dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Czupakabra

Mógłbym tą stówkę dorzucić ale 400 złociszy to już by był max, poza tym jak to się ma np do procka którego wymieniłem w poście wyżej Ty piszesz o i5 seri 23XX jak one maja się do i5-760? tak wiem ze to starsza generacja ale obie tak naprawdę juz są stare a gdzieś wyczytałem ze te procki da się wykręcić tak ze doganiają i5 z LGA 1555 i czy z i3 3220 tez by była jakaś duża różnica w wydajności? chodzi mi tylko o jak najniższy koszt jakość/cena a procek może mieć nawet i 10 lat

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cZUPAKABRA

Witam ponownie, zastanawiam się jeszcze na co miał bym zwracać uwagę jeśli chodzi o płytę główną, do tego i3 i proponowanej przez ciebie i5tki znałem coś takiego jak MSI MS-7228 za 80 zł na portalu aukcyjnym jest wystawione tego ponad 2k nówki sztuki. Jak by się to razem lubiło, ktoś miał taka płytę nie było by problemów?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...