Skocz do zawartości

MSI MAG CoreLiquid P360


Recommended Posts

Dzień  dobry, 

 

Jakiś miesiąc temu  złożyłem nowy komputer:  procek Ryzen 5 7600X, karta GIGABYTE B650M,płyta  GIGABYTE GeForce RTX 4070 Eagle OC 12GB DLSS 3,  Zasilacz MSI MPG A750GF 750W, pamięć  KINGSTON Fury Renegade 32GB 600 i obudowa BE QUIET! Pure Base 500DX.

Od  tygodnia mam problemy z chłodzeniem. W Windowsie temperatury mam ok ~45 stopni. Podczas grania np w cyberpunka na ultra z ray tracing jak patrzyłem było 65 -75. Problem  pojawiał się jak grałem w Destiny 2 w pewnym  momencie gra zaczęła się przycinać i temperatura była  powyżej 100 i rosła. Po wyłączeniu i odczekaniu chwile temperatura w biose  była 90 i rosła. Dodatkowo zółta dioda na płycie i  dziwny dzwięk którego niema przy normalnej pracy. Następnego  dnia wszystko wracało do normy,  do momentu że znowu przycinka i temperatura leci w kosmos. Ten schemat powtarzał się codziennie.  Robiłem strest test przy pomocy prime95 i po 20 minutach temperatura utrzymywała sie na  ~92 po wyłączeniu od  razu spadała. Chłodnica zamontowana z przodu. Przypuszczam że może pompa nawala ale dlaczego w jakim  momencie to się dzieje nie udało min się wychwycić. Już zamówiłem be quiet! Dark Rock 4 bo się boje że spali coś się zaraz. Czy  ktoś się spotkał z czymś takim?

Edytowano przez potworspaghetti
Nie chcący zatwierdziłem przed skończeniem pisania.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem identyczną sytuację. Nie było to chłodzenie MSI co prawda, ale tak jak kolega wyżej napisał te chłodzenia są/lub były dosyć awaryjne. 

Twój opis praktycznie w 100% pokrywa się z tym czego ja doświadczyłem. Zawyżona temperatura w spoczynku, dosyć wysokie temperatury podczas obciążenia CPU, no i absurdalna temperatura w BIOSIE. Na dzień następny temperatury spadały, jednak po dłuższym użytkowaniu komputera cykl się powtarzał. U mnie padła pompka. Jestem prawie pewien, że u ciebie również padła bądź ledwo działa (zastanawia mnie ten dziwny dźwięk, o którym pisałeś). Po rozkręceniu układu razem z płynem wyleciało dużo syfu. Wymieniłem na inne chłodzenie, które posiada szybkę na bloku, żeby widzieć pracę pompki i jakość płynu. Ja na twoim miejscu odesłałbym chłodzenie z tytułu reklamacji i poprosił o zwrot pieniędzy.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...