Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

@LeBomB Ale ja doskonale znam sytuację. Każdy lokal chciałby mieć taką reklamę, bo wie że gastro biznes jest “trudny”. Zatrudnienie dodatkowej pomocy przerosło panią? To faktycznie lepiej zamknąć :E Komentarze co do kolejki będą zawsze, wszędzie i niezależnie od Ciebie - nieważne co prowadzisz. 

Opublikowano (edytowane)

@TheMr. czyli nie przeczytałeś komentarzy. 

Samo zatrudnienie dodatkowych osób może być niewystarczające. Dlaczego? Lokal i kuchnia mogą być po prostu na to za małe i wiązałoby się to z całkowitą zmianą podejścia. To nie był lokal, który potrzebował reklamy bo był w trudnej sytuacji finansowej i to właścicielka podkreślała. 

 

Edit: tym bardziej że lokal funkcjonował prawie 30 lat. 

Ogólnie dwie sprawy. Patrzysz na to wyłącznie ze swojej perspektywy. Czemu nie chcesz zrozumieć, że ktoś może nie chcieć więcej i więcej, tylko odpowiada mu pewna równowaga którą miał, a która została zburzona?

Edytowane przez LeBomB
  • Like 1
  • Upvote 2
Opublikowano

Równowaga to była trudna sytuacja finansowa? Nie potrzebuje czytać komentarzy żeby zrozumieć jak prowadzić biznes. Pani narzekała na ilość pracy, jej własnej, bo było jej za ciężko, dalej nie potrafi wytłumaczyć jaki jest problem z zatrudnieniem kucharzy, przeszkolenia ich i zachowania poziomu. 
Lokal był za mały, to fakt, ale jest coś takiego jak ustalenie maksymalnej ilości osób do obsłużenia - tak jak zrobił to Hell Burger na Helu który miał podobny “hajp”. Liczyli ludzi do 100 w kolejce i tyle, więcej nie przyjmowali. Da się? Da. 
 

Nie, nie patrzę na to ze swojej strony. Patrzę ze strony biznesowej, od strony właścicieli restauracji których znam i faktów które przytaczam jak wyżej. 
 

Decyzja tej pani jest po prostu niepoważna. Ale rozumiem, przerosło ją to wszystko. 

Opublikowano (edytowane)
20 minut temu, TheMr. napisał(a):

Równowaga to była trudna sytuacja finansowa?

Przecież masz napisane że lokal nie miał trudnej sytuacji finansowej przed jego wizytą... 

 

20 minut temu, TheMr. napisał(a):

Lokal był za mały, to fakt, ale jest coś takiego jak ustalenie maksymalnej ilości osób do obsłużenia - tak jak zrobił to Hell Burger na Helu który miał podobny “hajp”. Liczyli ludzi do 100 w kolejce i tyle, więcej nie przyjmowali. Da się? Da. 

Czyli nie masz wszystkich danych i nawet nie chciało Ci się zajrzeć do drugiego linka nie mówiąc o komentarzach czy innych źródłach. 

Wypowiedź właścicielki:

Cytat

jadłodajnia początkowo miała być tanim miejscem dla osób pracujących w Urzędzie Żoliborz (znajduje się w tym samym budynku) oraz seniorów.

Kobieta miała stałych klientów, którzy mogli szybko zjeść coś taniego i ciepłego. Jak sama mówi, nie groził jej upadek. 

Ponadto to jest bufet w urzędzie, czyli z założenia nie był nigdy nastawiony ani wielkością ani możliwościami przerobu na znacznie większą liczbę klientów. Zatrudnienie dodatkowych osób to koszt i czasem potrzeba rozbudowy, na którą może nie być miejsca. 

No ale wiesz lepiej, że ktoś powinien chcieć maksymalizować zyski, albo jak powinien obsługiwać klientów...

 

Takich miejsc masz w Polsce mnóstwo i mało kto o nich wie, a jedzenie jest w nich z reguły bardzo dobre. Wiem, bo jak mam jakieś wyjazdy służbowe bez zagwarantowanego wyżywienia, to szukam właśnie takich miejsc. Mam gwarancję, że zjem za przystępną cenę, a co najważniejsze nic mi po tym jedzeniu nie będzie i to się sprawdza u mnie już kilkanaście lat. 

 

Edit: ponadto porównałeś w tym momencie budkę z burgerami, gdzie zamawiasz i odchodzisz, z miejscem gdzie zamawiasz i zjadasz na miejscu. Nie jesteś zatem w stanie przewidzieć ilu klientów obsłużysz, bo nie rozkażesz komuś, że ma zjeść w 10 minut. 

Edytowane przez LeBomB
  • Upvote 2
Opublikowano (edytowane)
6 godzin temu, TheMr. napisał(a):

https://www.raportwarszawski.pl/artykul/2761,jadlodajnia-na-zoliborzu-zostanie-zamknieta-wlascicielka-byla-zmeczona-fanami-youtubera
 

W Polsce tak dobrze i się przelewa że ludzie zamykają biznesy z nadmiaru pracy :E Nie rozumiem jak możecie mówić że w Polsce jest źle :E 

Wielka szkoda, pamiętam nawet dokładnie ten odcinek. Widać było, że Pani to robiła z pasji do gotowania i karmienia ludzi a nie żeby kupić kolejne mieszkanie/sportowe auto. Coraz mniej takich miejsc niestety.

 

1 godzinę temu, TheMr. napisał(a):

@LeBomB Ale ja doskonale znam sytuację. Każdy lokal chciałby mieć taką reklamę, bo wie że gastro biznes jest “trudny”. Zatrudnienie dodatkowej pomocy przerosło panią? To faktycznie lepiej zamknąć :E Komentarze co do kolejki będą zawsze, wszędzie i niezależnie od Ciebie - nieważne co prowadzisz. 

Idąc tym tropem to lokale sieci Manekin by musiały być masowo zamykane bo tam wiecznie są kolejki :E

 

Godzinę temu, TheMr. napisał(a):

Nie, nie patrzę na to ze swojej strony. Patrzę ze strony biznesowej, od strony właścicieli restauracji których znam i faktów które przytaczam jak wyżej. 
 

Decyzja tej pani jest po prostu niepoważna. Ale rozumiem, przerosło ją to wszystko. 

Zamknięcie tego teraz na wiosnę jak się robi ciepło to naprawdę najdziwniejsza decyzja jaką można podjąć. Przecież tam za niewielkie pieniądze można spokojnie było zrobić jakiś mały "ogródek". Nikt nie mówi, że trzeba było z tego robić fabrykę ale zamiast się cieszyć, że tylu ludziom smakują ich dania to pani postanowiła zamknąć lokal. Sam znam właściciela małej restauracji (nie żadna sieciówka) i się wręcz raduje jak więcej gości przychodzi.

Edytowane przez Kris194
Opublikowano (edytowane)

@TheMr.@Kris194

Przytłacza was intelektualnie zrozumienie  faktu, że ktoś po prostu chcieć prowadzić będzie biznes po swojemu i obsługiwać na przykład stałych klientów? 

Nie opowiadajcie, przecież już pokazaliście że tak. Chłopaki. Odnajdzie tą panią. Niech was przeszkoli i otwierajcie ten sam biznes w tym samym miejscu zamiast mówiąc innym jak powinni żyć.

I nie to nie jest wcale takie proste jak "wystarczy zatrudnić ludzi i trele morele...".

Edytowane przez Suchy211
  • Like 1
Opublikowano

Rozumiem że stałych nowych klientów nie obsługujemy? :E Próbujesz wybronić coś czego w świecie gastro nie da rady wybronić. Znam wiele lokali które się nie obroniły przez COVID i odpad klientów przez inflację i zwiększony koszt prowadzenia działalności, i chcieliby znaleźć się w sytuacji jak ta Pani czyli nadmiar klientów. 
 

@Kris194 No szkoda. Stracili na tym wszyscy bo Pani chciała prowadzić lokal po swojemu. Stałych klientów już nie będzie, nie będzie pracujących w urzędzie. Nawet jeśli ktoś to przejmie to smaku tego samego nie będzie, jeśli ktoś będzie chciał się wybić na miejscu samym w sobie to też słabo wyjdzie. 

Opublikowano

No to właśnie masz przypadek gdzie ktoś się zwiną przytłoczony popularnością. Fakt ja bym po prostu potroił ceny i zaczął wydawać karty stałego klienta według mojego widzimisie które uprawniałyby do 66% zniżki w sytuacji w której biznesu nie chciałbym rozwijać. Ale znowu, to biznes tej Pani. Chciała go zwinąć a nie z prowadzić wbrew sobie i swojemu widzimisie to zawinęła. Nich ktoś inny wykorzysta okazję i otworzy tam swoją jadłodajnię.

  • Like 1
Opublikowano
W dniu 10.03.2025 o 12:36, adashi napisał(a):

nieruchomości, przedszkoli, fotowoltaiki, pomp ciepła. Elektorat będzie to coraz powszechniej zauważać.

 

f

Opublikowano
2 godziny temu, LeBomB napisał(a):

Nie mogła, bo to podmiot zewnętrzny, a nie bufet pracowniczy, chyba że był dofinansowywany z budżetu urzędu. 

Prosta sprawa - ceny 300% w górę - po okazaniu legitymacji pracownika urzędu (czy co tam jest ) 66% rabatu. Skończyłyby się wycieczki z zewnątrz, a jak ktoś uparty to przynajmniej spoko zarobek byłby. Rozwiązań zapewne jeszcze kilka by się znalazło, ale lepiej narzekać na gościa, dzięki któremu dostało się szansę na szybki rozwój biznesu.

Opublikowano
2 godziny temu, Kris194 napisał(a):

Idąc tym tropem to lokale sieci Manekin by musiały być masowo zamykane bo tam wiecznie są kolejki :E

 

Nie, dopóki sieć jest w stanie obsłużyć klientów, a klienci nie narzekają. Ponadto to nie lokal sieciowy, tylko prywatny, działa nieco inaczej i sporo robi sama właścicielka.

2 godziny temu, Kris194 napisał(a):

Przecież tam za niewielkie pieniądze można spokojnie było zrobić jakiś mały "ogródek".

Czekam na propozycję umiejscowienia ogródka i wyjścia na niego :D 

https://www.google.pl/maps/@52.2702528,20.9838495,3a,60y,237.93h,87.57t/data=!3m7!1e1!3m5!1sR0WLieVp_swFusHT0E42Tg!2e0!6shttps:%2F%2Fstreetviewpixels-pa.googleapis.com%2Fv1%2Fthumbnail%3Fcb_client%3Dmaps_sv.tactile%26w%3D900%26h%3D600%26pitch%3D2.4281290985500448%26panoid%3DR0WLieVp_swFusHT0E42Tg%26yaw%3D237.9257900564975!7i16384!8i8192?entry=ttu&g_ep=EgoyMDI1MDMyNS4xIKXMDSoASAFQAw%3D%3D

 

Jak zwykle nikt się nawet nie pofatyguje by sprawdzić w jakikolwiek stan faktyczny... To jest budynek Urzędu Miasta przeznaczony do obsługi mieszkańców dzielnicy Żoliborz, a kobieta jedynie wynajmuje czy dzierżawi tą przestrzeń w tym budynku. 

1 godzinę temu, TheMr. napisał(a):

Znam wiele lokali które się nie obroniły przez COVID i odpad klientów przez inflację i zwiększony koszt prowadzenia działalności, i chcieliby znaleźć się w sytuacji jak ta Pani czyli nadmiar klientów.

No i takie lokale właścicielka miała na myśli mówiąc, że tam powinien jeździć Książulo i je promować. Czyli lokale, które są dobre ale mają problemy z liczbą gości czy chylą się ku upadkowi. Jej to było zbędne, bo zainteresowanie przekroczyło możliwości lokalu, możliwości załogi i również jej możliwości fizyczne i psychiczne. Proste jak drut. 

 

1 godzinę temu, TheMr. napisał(a):

Stałych klientów już nie będzie, nie będzie pracujących w urzędzie.

I tak nie było, bo urzędnicy i starsze osoby, którzy przychodzili do lokalu albo nie mieli ochoty albo czasu stać w kolejce, a ludzie ich nie przepuszczali. Nawet nie raczyłeś przeczytać chyba tego co sam wrzuciłeś i tego co później zalinkowałem. To wszystko masz tam napisane. W kwestii urzędników sprawa oczywista, bo jak ma przerwę 15-30 minut to nie będzie stał w kolejce i jadł "w biegu".

 

@bergercs ceny już ponoć poszły w górę i to w połączeniu z kolejkami nie podoba się klientom. Stali klienci, którzy nie byli przyzwyczajeni do tłoku i stania w kolejce ponoć już nie przychodzą, nowi narzekają, a przez tempo ilość i najwyraźniej brak możliwości rozbudowy lokalu od strony kuchni, spada też jakość (sporo komentarzy dotyczących np. niedosmażonych potraw). 

 

Dobra, bo za duży offtop się z tego robi, bo co to ma do polityki? Temat zastępczy? 

 

38 minut temu, bergercs napisał(a):

ale lepiej narzekać na gościa, dzięki któremu dostało się szansę na szybki rozwój biznesu.

Tylko zwróć uwagę na to, że nikt go o to nie prosił. 

  • Upvote 1
Opublikowano
Cytat

W PSL trwa pokerowa walka o władzę. "Kampania oskarżeń i pretensji"

— To wygląda na jakiś spisek wewnątrz naszej partii — mówi nam osoba z kierownictwa PSL, kiedy pytamy o ostatnie oskarżenia pod adresem liderów. Marek Sawicki publicznie stwierdził, że Władysław Kosiniak-Kamysz wiedział o przeszłości byłego już wiceministra Zbigniewa Ziejewskiego. Z kolei lubelski działacz Piotr Rzetelski oskarżył Krzysztofa Hetmana o danie zielonego światła dla koalicji z PiS w Puławach.

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/w-psl-trwa-pokerowa-walka-o-wladze-kampania-oskarzen-i-pretensji/t86khel

  • Haha 1
Opublikowano (edytowane)
2 godziny temu, Suchy211 napisał(a):

@TheMr.@Kris194

Przytłacza was intelektualnie zrozumienie  faktu, że ktoś po prostu chcieć prowadzić będzie biznes po swojemu i obsługiwać na przykład stałych klientów? 

Nie opowiadajcie, przecież już pokazaliście że tak. Chłopaki. Odnajdzie tą panią. Niech was przeszkoli i otwierajcie ten sam biznes w tym samym miejscu zamiast mówiąc innym jak powinni żyć.

I nie to nie jest wcale takie proste jak "wystarczy zatrudnić ludzi i trele morele...".

Nie przytłacza mnie to intelektualnie, rozumiem, że jeśli ktoś prowadzi kiosk to może chcieć dalej prowadzić kiosk a nie sklep prasowy. Zauważ proszę, że nie wyśmiewam tej pani, jedynie nie potrafię zrozumieć decyzji. Było tyle dostępnych rozwiązań w zależności od tego co chciała osiągnąć, nie wybrała żadnego. To trochę jak mieć 3 pary drzwi, którymi można wyjść z mieszkania i wybrać okno. Finalnie wyszło na to, że nikt nie zyskał ale wszyscy stracili.

 

1 godzinę temu, Suchy211 napisał(a):

No to właśnie masz przypadek gdzie ktoś się zwiną przytłoczony popularnością. Fakt ja bym po prostu potroił ceny i zaczął wydawać karty stałego klienta według mojego widzimisie które uprawniałyby do 66% zniżki w sytuacji w której biznesu nie chciałbym rozwijać

 

Godzinę temu, bergercs napisał(a):

Prosta sprawa - ceny 300% w górę - po okazaniu legitymacji pracownika urzędu (czy co tam jest ) 66% rabatu. Skończyłyby się wycieczki z zewnątrz, a jak ktoś uparty to przynajmniej spoko zarobek byłby.

Tylko, że to nie było miejsce dla zarobku tylko dla ludzi, pełniło przede wszystkim funkcję społeczną a nie biznesową. Jeśli pani nie chciała rozwijać biznesu to mogła chociażby ustalić zasadę, że w porze lunchowej obsługuje tylko pracowników urzędu i ewentualnie stałych klientów.

 

@LeBomB W kwestii tego ogródka to biję się w pierś i przyznaję Ci rację.

Edytowane przez Kris194
Opublikowano

Pamiętacie pisowskiego senatora, który targał za samochodem psa na linie i dostał za to wyrok? Teraz był na Węgrzech z poparciem dla Orbana, wypowiadał się do dziennikarzy jaki to Orban wspaniały przywódca, oczywiście nie pod swoim nazwiskiem. Jak ktoś się mendą urodził to ... będzie aż do zdechu

  • Upvote 1
Opublikowano (edytowane)
2 godziny temu, Camis napisał(a):

Nie mam w zwyczaju życzyć komuś śmierci ale może lepiej by było gdyby ktoś odstrzelił tego pomarańczowego debila. Po Hitlerze nikt nie płakał i tu chyba też nie będzie.

Edytowane przez Kris194
  • Confused 1
Opublikowano (edytowane)

@Kris194 a co to za nawoływanie do nienawiści i podżeganie do zamordowania legalnego prezydenta USA , wychodzi tzw szydło z worka jak coś nie jest po waszej myśli to marzy wam się morderstwo, teraz będziesz nawoływał do zbanowania samego siebie ? I jeszcze porównania do Hitlera...

Edytowane przez voltq
  • Confused 1

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...