Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)
46 minut temu, lokiju napisał(a):

Na ten moment widziałem jeden sklep z automatem do oddawania butelek. Do startu nie zostało dużo czasu a tu nadal wszystko w lesie. 

Ależ oczywiście. Kolejki i walające się butle będą.

 

KO powyje, że to przez PiS i tyle w temacie. xD

 

54 minuty temu, Badalamann napisał(a):

Zmiana faktycznie na plus i to znacznie. Polacy w większości dadzą radę.

Wyjątek to konserwy, oni się pewnie będą kaleczyć przy oddawaniu pustych butelek, tak jak o przymocowane nakrętki xD 

 

Chciałbym przypomnieć, że wy macie problem z określeniem własnej płci.

 

 Także przyganiał rowerzysta klęczącemu. xD

 

Edytowane przez crush
Opublikowano (edytowane)
2 godziny temu, huudyy napisał(a):

U mnie w mieście aluminium w koszu nie znajdziesz, na bieżąco wybierane. Ot taki szybszy recycling 

Mieszkam na zamkniętym osiedlu więc u mnie żule nie wybierają :E 

2 godziny temu, Karro napisał(a):

Jak wójt bedzie potrzebował nowy samochód to i tak podniesie bez tego wiec co za róznica %-)

Tu się nie ma co śmiać. Z recyklingu odpadami te firmy coś tam zarabiały, jak im teraz odejdzie w zasadzie "najlepszy" odpad czyli aluminium to od nowego roku widzę powyżki srogie. Mnie to tam wali czy zapłacę te 10, 20 czy 30zł więcej ale jak przeliczysz to na ilość osób w rodzinach to będzie ZONK. Oczywiście poleci to na kark obecnej władzy, a nie tych którzy to wymyślili.

Więc generalnie popieram @crush , będzie zdziwienie jak po prezydenckich. Dlaczego ludzie na złość głosują na szczyny albo ruskich albo przestali chodzić.

Edytowane przez blabla123
  • Upvote 2
Opublikowano
1 minutę temu, GordonLameman napisał(a):

System kaucyjny na plus. 
Trzeba ograniczyć użycie plastików, a to najprostszy sposób. 
 

 

Syfiarze się rzucają, bo teraz syfienie będzie droższe. Może nawet ich nie będzie na to stać. I fajnie.

Ograniczanie ilości plastiku zacząłbym od Afryki w pierwszej kolejnosci. Inaczej nie ma to sensu

Opublikowano (edytowane)

Tu już nawet nie chodzi o ekologię jako matkę planetę tylko o śmieci wywożone do lasu albo palone w piecu. 

Jeśli zmniejszy się ich ilość, to jest to na plus. 

Edytowane przez huudyy
  • Upvote 2
Opublikowano
18 minut temu, SM_M4E5TRO napisał(a):

Ograniczanie ilości plastiku zacząłbym od Afryki w pierwszej kolejnosci. Inaczej nie ma to sensu

A masz tam jakieś duże wpływy?

Bo teraz była mowa o zmianach w Polsce, będących częscią zmian w UE. Na pd negocjacji i zawartych komrpmisów państw tejże UE. To nasze decyzje, nas dotyczące.

 

Do tego jeśli ktoś ma dawać przykład i być motorem zmian na świecie to najsilniejsze gospodarki. Nie wiem jak tu w ogóle wymyśliłeś "Afrykę", bo nawet nei sprecyzowałeś które państwa czy ich grupy, z tego kontynentu masz na myśli.

  • Upvote 2
Opublikowano
Godzinę temu, GordonLameman napisał(a):

System kaucyjny na plus. 
Trzeba ograniczyć użycie plastików, a to najprostszy sposób. 
 

 

Syfiarze się rzucają, bo teraz syfienie będzie droższe. Może nawet ich nie będzie na to stać. I fajnie.

Ale ja właśnie teraz mogę zacząć syfić. xD

 

39 minut temu, Badalamann napisał(a):

Nie wiem jak tu w ogóle wymyśliłeś "Afrykę", bo nawet nei sprecyzowałeś które państwa czy ich grupy, z tego kontynentu masz na myśli

A co za różnica pod jakim kątem wsadzisz rękę do szamba? Skutek ten sam.

Opublikowano
4 godziny temu, lukadd napisał(a):

Nawet Rumunia sobie poradziła to i Polacy dadzą radę :E 

Najpierw mieli problem z nakrętkami teraz ze zwrotem :rotfl2:

A ten system działa świetnie w innych krajach od dziesięcioleci, w Szwecji w 94 już takie automaty stały w każdym większym sklepie i wszystko działało tip top. 

Butelki ani puszki nie uświadczyłeś na ulicy albo w krzakach, ewentualnie tylko po większych imprezach ale po 2-3 godzinach nie było już śladu. 

  • Upvote 3
Opublikowano
8 minut temu, Camis napisał(a):

Jaką?

Taką, że są miejsca gdzie poza małym osiedlowym sklepem/żabką niczego innego nie uświadczysz a to rzadko kiedy ma > 200m2. W takich miejscach musi koniecznie stanąć jakiś ogólny automat bo inaczej tego nie widzę.

Opublikowano (edytowane)

W jednym lidlu widziałem taki automat. Rozumiem, że to urządzenie wydaję kwit z, którym trzeba się później udać do kasjera by odebrać kaucję? Tak wynika z instrukcji na tym urzadzeniu. Już to widzę przed świętami jak nagle parę osób przyjdzie oddać butelki i będą chcieli dobić się do kasjerów. 

Edytowane przez lokiju
  • Haha 1
  • Upvote 1
Opublikowano
16 minut temu, Kris194 napisał(a):

W takich miejscach musi koniecznie stanąć jakiś ogólny automat bo inaczej tego nie widzę.

Nie będzie żadnego automatu, trzeba będzie zanieść albo wozić do większego sklepu. 

 

10 minut temu, lokiju napisał(a):

Rozumiem, że to urządzenie wydaję kwit z, którym trzeba się później udać do kasjera by odebrać kaucję?

Tak.

Opublikowano (edytowane)

W tym roku w Austrii wprowadzili kaucję na puszki i plastikowe butelki. Nie raz widziałem jak puszka leci przez okno do rowu. A teraz co mądrzejszy delikwent zbiera je bo jak się wali kilka browarów dziennie to już mu szkoda wyrzucić i lepiej wymienić na jeszcze jednego %-)

 

Tam jest tak że małe sklepy mają obowiązek przyjmować tylko takie opakowania jakie mają w asortymencie.

Edytowane przez r@dek
Opublikowano
33 minuty temu, lokiju napisał(a):

 Już to widzę przed świętami jak nagle parę osób przyjdzie oddać butelki i będą chcieli dobić się do kasjerów. 

Ambitnie :E Swieta i weekendy to tylko w naszym cudownym kraju? A to dobre. Wszedzie dziala, u nas nie bedzie. Chcecie lepszych politykow? Zacznijcie od swojego mentalu.

Godzinę temu, crush napisał(a):

Ale ja właśnie teraz mogę zacząć syfić. xD

Ale to tylko swiadczy o Tobie :) Ale nas to nie dziwi, badz dalej jaskiniowcem w zonobijce na kanapie :E

  • Like 1
  • Upvote 3
Opublikowano
1 minutę temu, ryba napisał(a):

Ale to tylko swiadczy o Tobie :) Ale nas to nie dziwi, badz dalej jaskiniowcem w zonobijce na kanapie :E

Lepiej zrób za te 1.5 miesiąca jakieś fotosy z worami pod Lidlem cyganie. :E

3 minuty temu, ryba napisał(a):

Wszedzie dziala

No działa tak, że dzbany dłużej stoją w kolejce. xD

 

A u nas dodatkowo infrastruktury nie ma. :D
 

Opublikowano (edytowane)
9 minut temu, ryba napisał(a):

Ambitnie :E Swieta i weekendy to tylko w naszym cudownym kraju? A to dobre. Wszedzie dziala, u nas nie bedzie. Chcecie lepszych politykow? Zacznijcie od swojego mentalu.

No ja nie mam takiego ciśnienia by latać co chwilę do sklepu bo jest jeden dzień wolnego lub dwa. Jednak niejednokrotnie przechodząc pod sklepem widziałem kolejki jakby za darmo coś rozdawali a koszyki wypełnione po brzegi. Najbardziej bawią mnie ci co przychodzą w wigilię do sklepu i odbijają się od ściany bo im się nawet nie chciało sprawdzić godzin jego otwarcia.

 

Najwidoczniej tak lubimy wszystko robić na ostatnią chwilę. Dlatego jak tak będzie z butelkami to nic a nic nie będę zdziwiony. 

Edytowane przez lokiju
  • Upvote 1
Opublikowano

Nie mam z tym najmniejszego problemu :) Trzeba bylo byc sprytniejszym za wczasu. Nie kupuje wody w butelkach, ograniczylem napoje do aburdalnego minimum, piwska nie zlopie. Skoro potrafie przyniesc/przywiezc ze sklepu kilka pelnych butelek bez ich zgniatania, to tak samo bede potrafil je dostarczyc w to samo miejsce.... tylko puste?

  • Haha 1
  • Upvote 1
Opublikowano

widzialem niedawno w innym kraju realne wdrozenie tego systemu na pelna skale,

 

przez kilka dni codziennie widzialem ludzi z pelnymi workami ktorzy chyba przeczesuja miasto w poszukiwania artefaktow i tak dorabiaja,

oddanie swoich kilku butelek bylo nierealne bez zmarnowania ~godziny na obserwowanie oprozniania kilku workow, interwencji obslugi, oprozniania maszyny i sprzatania gigantycznego syfu (szkło)

 

to przyklad ze scislego centrum europejskiej stolicy, gdzies dalej moze byc luzniej

 

realnie co z tego wyjdzie to pewnie finansowanie przez najbiedniejszych dodatkowego sprzatania ulic  XD

czyli generalnie typowy geniusz UE tuz przed upadkiem

  • Upvote 1
Opublikowano
10 minut temu, crush napisał(a):

No działa tak, że dzbany dłużej stoją w kolejce. xD

 

Wiesz ze rosja to wolny kraj, mozesz wyjechac i robic co chcesz :) tam nikt nie bedzie Ciebie lapal za reke, jak bedziesz palil plastikiem w piecu. Adekwatnie do stanu umyslu.

  • Upvote 3
Opublikowano

@kubikolos No to jest właśnie to sprawne działanie na zachodzie, które dodatkowo przejdzie przez nasz swojski filtr nieudolności, opieszałości i złodziejstwa. 😁

 

Wesołego stania czarnuchy. 👋🏿

2 minuty temu, ryba napisał(a):

Wiesz ze rosja to wolny kraj, mozesz wyjechac i robic co chcesz :) tam nikt nie bedzie Ciebie lapal za reke, jak bedziesz palil plastikiem w piecu. Adekwatnie do stanu umyslu.

Tu też nie łapie. xD

 

Nawet da się wjechać kopciuchem do strefy czystego powietrza jak się odpowiednio pokombinuje. xD

 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne tematy

  • Najnowsze posty

    • Być ładnym i się tak oszpecić... nie wiem czym to jest spowodowane, czy faktycznie strzępkiem mózgu czy ogólnym stereotypom że kobieta bez "lifitingu" jest brzydka.
    • Zacznij od formata i zainstalowania podstawowych rzeczy, msi center i tam tylko sterowniki do chpisetu i nic więcej, stery do grafy trochę starsze i testuj. Żadnych light, razerów i co przyjdzie Ci jeszcze do głowy, tym bardziej programów monitorujących, bo to też potrafi działać negatywnie na gry jak i na psychikę  .W obecnym stanie możesz jeszcze wrzucić ss z latencymoon. Czy w ww grach różnicę robią ustawienia graficzne? Tzn. czy jak dasz wszystko na low to jest taki sam efekt jak na Twoich ustawieniach? Czy jak ograniczysz liczę klatek do 60fps, to też jest problem? Ja wiem że w grach online trzeba mieć więcej, ale z ciekawości możesz zobaczyć. Oczywiście blokujesz klatki o te 3 mniej, niż masz odświeżanie monitora? A tak na marginesie możesz poczytać  https://forum.ithardware.pl/topic/8975-stuttering-latencymon/ https://forum.ithardware.pl/topic/8444-stuttering-w-grach/#comments tylko tutaj są procki od AMD czy ludzie sobie z tym poradzili to nie wiem, trzeba się zagłębić, aaa jeszcze mamy jednego kolegę którego stuttery już długo męczą i sobie z tym nie poradził, też na AMD.      
    • Zależy czy procesor jest lutowany, ale tego lapka to się powinno oddać na elektrozłom i każda zł zainwestowana w niego to wyrzucanie pieniędzy w błoto.  Chyba że lubisz takie rzeczy i robisz to dla sportu to poczekaj na kogoś innego o ile w ogóle się taki znajdzie. Z mojej strony to elektrozłom i powinno się go zutylizować a nie używać  
    • Witam, poszukuję pomocy w rozwiązaniu problemów z micro stutteringu na zestawie: GPU - 5070 12 GB Gigabyte CPU - i5 14600kf MOBO - MSI PRO B760-P WIFI DDR4 CHŁODZENIE - PEERLESS ASSASIN 120  RAM - 32GB VIPER DDR4 3600MHZ A2 B2 (podczas zmiany nie miałem budżetu na DDR5 a szybko potrzebowałem nowej płyty do cpu) PSU - CORSAIR RMX 650W 80 GOLD PLUS DYSKI - M2 NVME SSD SAMSUNG 970 EVO PLUS 500GB + SATA SSD CRUCIAL MX 500 1TB  MONITORY - AOC24 1080/144HZ DISPLAY PORT + PHILIPS24/1080/60HZ DVI (podpięte w kartę graficzną nie płytę główną)  SYSTEM - WINDOWS 11 SOFTWARE który może powodować problemy i robić problem z frame time (?) - msi center + msi mystic light (odinstalowałem jednak za pewne siedzi dalej w rejestrze itd), razer synapse, sterowniki do chipsetu, intel gna, realtek, realtek ethernet, intel serial io, najnowszy sterownik nvidia game ready, sterowniki dźwiękowe itd. ( WSZYSTKIE NAKŁADKI DISCORD/NVIDIA WYŁĄCZONE ) Bios aktualny z września (7D98v1F) , wcześniej korzystałem z wersji beta z okresu maja (7D98v1F1(Beta version)) Zawsze robiłem UV poprzez cpu lite load ponieważ temperatury były przesadzone, testowałem różne ustawienia, od personalnych poradników na forum msi do losowych porad innych osób. (nawet bez uv na wyższych temp było to samo)   Linia czasowa zmiany podzespołów:  Procesor na początku tego roku razem z płytą główną, Karta graficzna w sierpniu, Reszta podzespołów: płyta główna, ram, zasilacz, itd z poprzednich zestawów ( posiadane przez 3-5 lat ) Posiadałem wcześniej rx 6700 xt  + i5 10600k, następnie 4060 ti + 10600k (zwróciłem kartę ponieważ nie byłem zadowolony z wydajności) 5060 ti + 14600kf (bardzo głośne cewki, zwrot) aktualnie 5070 i5 14600kf  Ważna informacja, na wymienionych zestawach które posiadałem przez okres 2-3 lat praktycznie na każdym miałem ten sam problem z micro stutteringiem, raz większy raz mniejszy, teraz dopiero poważnie się za to biorę bo jednak wolałbym żeby taki zestaw dawał z siebie trochę więcej stabilności i frajdy. Zawsze robiłem DDU czy nawet format więc nigdy nie było problemów żeby sterowniki się ze sobą "gryzły"  Opis problemu:  Grając w większość gier odczuwam dziwny micro stuttering, gram zwykle na vsyncu ponieważ bez niego występuje problem z screen tearingiem i rozjeżdżającym obrazem (limit fps nie poprawia tego lub zaburza płynność obrazu), fps spadają z 144 na 142/141 lub nawet 138, w 90% spadek FPS pojawia się w losowym momencie. Podczas akcji FPS jest idealnie stabilny. Praktycznie nie ważne co się dzieje nie odczuwałem spadków poprzez brak zapasu mocy zestawu. Micro stuttering występuje w momencie kiedy np stoję w miejscu lub akcja w danej grze "ucicha". Testowałem też bez vsync, limit fps, odblokowane fps, praktycznie w każdym ustawieniu jednak było to czuć. Gry które najbardziej na to cierpią i praktycznie zabierają całą zabawę z rozgrywki to:  Numer 1 - War Thunder, gram na wysokich/max ustawieniach, gra wojenna jak to wiadomo pełno akcji, wybuchów itd, fps idealnie stabilny, za to natomiast jadę pojazdem, na ekranie spokój, spadki fps do 140 z 144 co kilkadziesiąt sekund lub w dobrym okresie co kilka minut.  ( cpu 20-40% gpu 75% )  Numer 2 - Fortnite, gram na ustawieniach wydajnościowych, testowałem jednak też Direct 11 czy 12, tutaj również problem wygląda praktycznie tak samo chociaż myślę że o wiele bardziej agresywnie, spadki 1 low % z 144 na 90 itd.  Numer 3 - Valorant/League of Legends, sytuacja taka sama jak wyżej, akcja, duża ilość rzeczy dziejących się na ekranie, fps idealnie stabilny, losowe momenty i rwanie fps.  Numer 4 - Minecraft edycja z microsoft store, czuję dość częsty i mocniejszy stuttering nawet przy zmianie renderowania chunków itd. Inne gry to np:  CS2 - działa u mnie na wysokich praktycznie idealnie, nigdy nie odczułem żadnych spadków nie ważne co, Gry wyścigowe pokroju forza horizon/forza motorsport/need for speed itd ustawienia ultra bez problemów,  Rainbow Six Siege tak samo ustawienia ultra, 144 fps prawie idealnie jednak od czasu do czasu coś chrupnie. Elden Ring/Nightrein ultra 60 fps idealnie. Dodam jeszcze że podczas grania i rozmawiania jednocześnie na Discordzie problem pogłębia się/występuje częściej ( akceleracja sprzętowa wyłączona! ) Na tym zestawie nie miałem żadnego bluee screena czy losowego wyłączania kompa, jedyne co pamiętam to kilkukrotny problem z brakiem pamięci wirtualnej, udało się to naprawić poprzez powiększenie go.  Temperatury GPU to zwykle 40-60+, cpu 40-65+ stopni (bez uv np 75 w stresie podczas grania) Rzeczy jakie testowałem:  różne ustawienia BIOSU, UV, bez UV, różne ustawienia zasilania, wyłączanie, hyper threading itd itd itd... nowy bios, xmp włączony/wyłączony zmiany zarządzania energią w nvidia czy panel sterowania, odinstalowanie xbox game bar,  zmiany ustawień gry czy akceleracja gpu w windowsie,  zmiany zarządzania energią karty sieciowej i magistracji usb w menedżerze urządzeń,  wyłączenie karty sieciowej i granie na wifi a następnie wyłączenie w biosie bluetooth + wifi, granie na 1 monitorze z odpiętym całkowicie drugim,  przesłanie całej gry która powoduje problemy + shader cache na dysk NVME + fizyczne odpięcie SATA żeby na pewno nie przeszkadzał,  reset shader cache + zwiększenie rozmiaru pamięci podręcznej,  wyłączenie szybkiego rozruchu w windowsie,  różne ustawienia skalowania nvidia,  zmiana hz w klawiaturze i myszce, wyłączona izolacja rdzenia windows,  AKTUALNE USTAWIENIA BIOSU:  Włączone XMP, resizable bar, intel default power 181W, CPU LITE LOAD 15, C1E włączone, Hyper Threading włączone, E Cores P Cores itd tak samo włączone, CEP ( Current Excursion Protection) włączone (sprawdzałem z wyłączonym), reszta default praktycznie. Co mogę jeszcze zrobić, potestować żeby to naprawić? Tak jak mówię problem występował na poprzednich zestawach, od 4-5 lat posiadam ten sam RAM oraz zasilacz plus dyski, gram na 1080p w 144fps locked więc myślę że to nie wina braku mocy. Jedynie zmieniały się karty czy procesor. Można powiedzieć że problem nie jest jakoś bardzo drastyczny jednak posiadam znajomych którzy mają podobne zestawu lub lekko gorsze i nie odczuwają takiego micro stutteringu a i ja czasami mam dni gdzie wszystko działa prawie na medal, jednak następnego dnia jest 2x gorzej. Szukam rozwiązań żeby osiągnąć jak najlepszą stabilność, sprzęt wyciąga zwykłe +200/250 fps na wysokich/ultra w tych gierkach więc fajnie byłoby uzyskać płynność na tych 144 fps przy aktualnym monitorze a w przyszłości po upgrade na lepsze wyniki. Jest sens coś tam jeszcze grzebać czy może kolejny format + sterowniki gpu + chipset i wtedy testować i szukać winowajcy? Czy może jakieś konkretne ustawienia posprawdzać w biosie chociaż wątpię że jest rzecz której nie ruszałem. Dodatkowo jak sięgam pamięcią to na gorszym zestawie gdy były spadki fps to występowały one w racjonalnym momencie a w okresie spokojnym fps trzymał się stabilnie, tutaj prawie na odwrót.  Moim głównym celem jest po prostu ustabilizowanie frame time bez losowych spadków i czysta frajda w ulubionych gierkach niż jakieś wygórowane wyniki w benchmarkach. Z góry przepraszam za jakieś błędy w opisie czy ocenie sytuacji ale dopiero pierwszy raz zabieram się za diagnostykę problemów tego typu i nie ogarniam, dziękuję za pomoc i w razie pytań postaram się udzielić dalszych informacji.   
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...