Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
6 godzin temu, sovas napisał(a):

Po lewej corsair na starszym standardzie. Obydwa są nowe. Ten po lewej nigdy nie używany. Po prawej raz ;). Zobacz na pozycję pinów. Te piny w 12v-2x6 nie cofają się po wciśnięciu wtyczki.

Dlatego piszę, żeby brał coś lepszego, bo wtyczki w corsair 12vhpwr to lipa.

 

IMG_1789.thumb.jpeg.11924e97603fe3537ca196ff6d6d053b.jpeg

W be quiet wtyczka wygląda jak coś pomiędzy tymi dwoma. Natomiast piny się nie ruszają i nie są aż tak głęboko osadzone. 

20250226_185313.jpg

  • Upvote 1
Opublikowano

Jeśli o obudowę chodzi to pomyśl nad Antec'em

 

Ja mam model C7, ciężka, solidna, rewelacyjnie spasowana, wg mnie znacznie lepszy wybór niż lian li czy nzxt (w szczególności nzxt jest mocno przeplacone)

  • Like 1
Opublikowano
1 godzinę temu, razz1 napisał(a):

Jeśli o obudowę chodzi to pomyśl nad Antec'em

 

Ja mam model C7, ciężka, solidna, rewelacyjnie spasowana, wg mnie znacznie lepszy wybór niż lian li czy nzxt (w szczególności nzxt jest mocno przeplacone)

Chciałbym mieć 2 komorową obudowe, i bardzo dużą, średnio mi idzie składanie itd kompa, z poprzednim sie meczylem, a z tak przestrzenna jak ten lian li wydaje sie to znacznie przystepniejsze. 

  • Like 1
Opublikowano (edytowane)
22 godziny temu, Tester Wrażeń napisał(a):

 

1. Lian Li O11 Dynamic EVO XL Black

 

Moj komputer jest złożony właśnie w tej obudowie. 

Powiem ci tak jest super ale ostatnio składałem komputer w Be Quiet! Light Base 600.

Gdybym teraz składał kompa to wybrał bym model Be Quiet! Light Base 900. 

Jest z lepszego materiału wykonana i ma lepszą farbę położoną. 

Nie trzeba przestawiać gratów w środku żeby postawić na lewej stronie lub płasko. 

 

Pozdrowionka. 

Edytowane przez ostryb
  • Like 1
Opublikowano (edytowane)

Karta: Astral 5090

Procek: Ryzen 7 9800X3D

Chłodzenie: Arctic Liquid Freezer III 360 argb
Płyta: ASUS ROG STRIX B650E-F

Dysk: KC3000 2TB
Ram: Kingston Fury Beast RGB, DDR5, 64 GB, 6000MHz, CL30 (KF560C30BBEAK2-64)
Obudowa: be quiet! Light Base 900 DX Black + 6x be quiet! Light Wings 140 PWM ARGB
Zasilacz: NZXT C1200 Gold ATX 3.1

Bedzie ok? obudowe zmieniam bo wygodniej juz bedzie kupic te z wiatrakami zestawowymi i wiecej nie myslec, co do chlodzenia tego thermala nie da sie nigdzie znalezc do kupienia
a ram to tez zagadka dla mnie, magazyny sa tak wybrakowane ze cholera wie co kupic i gdzie xd

Edytowane przez Tester Wrażeń
Opublikowano

Cos konkretnego polecisz w rozsadnej cenie? A ten pure loop fx w testach wypada gorzej od poprzedniej wersji bez fx? dziwne 

51 minut temu, Dirian napisał(a):

Jak już taka buda to daj sobie może Pure Loopa żeby to jakoś wyglądało i się zgrywalo wizualnie z resztą wentyli:

 

https://www.ceneo.pl/136462814?srsltid=AfmBOoq1oeQ4CSZ6bY7eQ6E-h6u35S_SnaFMSYp3obsX1e13llp8RXQ6

 

Płytę zdecydowanie szukałabym na B850 / X670E albo X870 / X870E żeby mieć PCIe 5.0 dla GPU.

Ta plyta ma przeciez 5.0 dla GPU

Opublikowano

A okej to B650E, a nie zwykła B650 - źle spojrzałem. 

 

Tak bo wersja FX ma trochę mniej wydajne wentyle, ale to bez znaczenia przy tym procesorze bo to AIO i tak jest tu dużym zapasem jeśli chodzi o możliwości chłodzenia.

 

  • Like 1
Opublikowano (edytowane)

Zamówione! :)
Dobra po namysle wzialem to polecane AiO, ale dalej kminie jak to jest z tymi prockami?

Karta: Astral 5090

Procek: Ryzen 7 9800X3D

Chłodzenie: be quiet! Pure Loop 2 FX 360mm
Płyta: ASUS ROG STRIX B650E-F

Dysk: KC3000 2TB
Ram: Kingston Fury Beast RGB, DDR5, 64 GB, 6000MHz, CL30
Obudowa: be quiet! Light Base 900 FX Black + 3x be quiet! Light Wings 140 PWM ARGB
Zasilacz: NZXT C1200 Gold ATX 3.1

1 minutę temu, Dirian napisał(a):

Teraz wyjdą procki X3D z większą ilością rdzeni, ale w grach to różnicy specjalnej nie zrobi. Generacja będzie ta sama.

O akurat odpowiedziales, czyli nie warto sobie zaprzatac glowy jak tylko gram, dziekuje slicznie :)

Edytowane przez Tester Wrażeń
Opublikowano
15 godzin temu, Dirian napisał(a):

No to można wziąć TT ale wtedy będziesz miał miszmasz wentylatorowy, chyba że ci to nie przeszkadza to ok.

Biorąc Pure Loopa też będzie miał, tyle że różne wentylatory tej samej firmy.

 

  • Like 1

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne tematy

  • Najnowsze posty

    • Czemu? Wyłączone aktualizację już od czasów win7 i problemu nie ma. Instaluję z miesięcznym lub większym opóźnieniem do zawsze i dla mnie te newsy o problematycznych aktualizacjach są opowieściami z mchu i paproci     Tyś to jest hardkor  
    • Poprzednim razem jak zainstalowałem win 10 home z CD przez zewnętrzny napęd CD/DVD z usb było dobrze. A mianowicie z początku nie było obrazu i świeciła się biała dioda na płycie głównej. To poczytałem w redd'icie, żeby w biosie ustawić na gen 4 w zakładce zaawansowane opcje i w onboard (w ustawieniach było ustawione na auto). I system się uruchomił (i mówię szczerze), tzn. nie było resetowania komputera. Do mojej płyty głównej ASUS ROG STRIX X870-A GAMING WIFI zainstalowałem wszystkie sterowniki pod ten chipset  ze strony Asus. Pomogłem sobie trochę programem Driver booster od IObit 😁. Zainstalował co trzeba. Następnie sprawdziłem, czy czegoś nie brakuje w Menedżer'ze urządzeń i brakowało tylko dwóch niedogodności, czyli WiFi i Bluetooth (tylko pod win 11). Następnie na stronce Asus'a sprawdzałem najnowszy bios. I rzeczywiście takowy był na stronce, jak i w informacji w biosie: 1804. Następnie ściągnąłem taki firmware: ASUS 4242 and PD-GX Firmware Windows Update Tool i zainstalowałem. I  od tego momentu mam takie problemy z uruchomieniem lub zainstalowaniem win (resety kompa). Poprawcie mnie, jeżeli się mylę ... 🤔.  Ja tak dalej pójdzie, to wyrzucę ten komputer przez okno 😡🤬 (no może trochę przesadzam, ale już nie daję rady - moja cierpliwość się kończy). Aha obecnie jest nowy bios do mojego mobo w wersji 2004 (2026/01/30). I teraz pierwsze pytanie: Czy zainstalować nowy bios z USB i czy znikną te problemy z resetowania kompa ? No to czas na drugie pytanie: Czy po instalacji biosu i zainstalowania win 11 home instalować lub nie ten firmware ASUS 4242 and PD-GX Firmware Windows Update Tool (aktualizację kontrolera USB4)? Pozdrawiam.      
    • To ja miałem w FH3 ze 400h... z tego lekko 90% jak nie więcej jako AFK na mixerze  miałem chyba wszystkie auta, a punktów na losowania jeszcze wwuj zostało
    • Ile to już gier na filmikach wyglądało jak to określiłeś "zadziwiająco dobrze" a jak przyszło co do czego to wiemy jak to wyglądało. Trzymam kciuki  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...