Skocz do zawartości

DjXbeat

Użytkownik
  • Postów

    79
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez DjXbeat

  1. Raczej pod obecne konsole ale z uwzględnieniem patcha pod nowe konsolę.
  2. 🤣🤣🤣 Edit Usunięte. Nie czytałem tematu
  3. Dlaczego "Bee" ? To było do przewidzenia że rynek motoryzacji nie jest wstanie przejść takiej transformacji by wyrobić się do 2035r. UE będzie się broniła spalinówkami a chińskie EV tak czy siak wjadą na pełnej na rynki europejskie.
  4. Motodziennik już takie fake wypuszczał, że szkoda czasu na ten kanał. Dla informacji w marcu/kwietniu 2025r rusza w Polsce a dokładniej w Żarkach "poprawione" najwieksza fabryka recyklingu baterii i akumulatorów samochodowych w Europie, która po osiągnięciu pełnych mocy produkcyjnych będzie w stanie przerabiać 28tys ton baterii w ciągu roku. Przekładając to na samochody będą wstanie przerobić baterię z ponad 60tys samochodów rocznie.
  5. Dla dziecka może tak Dla prawię 40-letniego chłopa niestety nie. Oryginał jest niedościgniony dla osób, które wtedy w niego grały. Remake jest dobry ale tak jak napisałem wyżej, nie wzbudza już takich emocji jakie wzbudzał klasyk Warto w niego zagrać by mieć porównanie. Na pewno remake jest o kilka klas lepszą grą od 3 czy nawet 2.
  6. @Keller Pograłem dłużej tak, że skończyłem i Mafia 3 to szrot względem poprzednich części. Mafia The City of Lost Heaven z 2002 to niedoścignione fabularne arcydzieło, które już się nie wydarzy. Remake wyszedł fajnie ale i tak nie wzbudza takich emocji jak oryginał w tamtych latach
  7. Pierwszy raz się spotkałem z taką grzałką. Poprzedni właściciele ogrzewali dom kominkiem i na tym grzejniku było ponad 50C i też za ciepło nie było. Ten grzejnik panelowy jest zdecydowanie za mały na 10m2. Ten grzejnik jest do 5m2 i wtedy przy temperaturze wody 50C jest w stanie utrzymać 23C i więcej w łazience. Ja na grzejniki przy 0C puszczam 33C więc.. Najlepszym rozwiązaniem będzie podłogówka z powrotu. Płytki i tak mam do zmiany więc za jednym razem wszystko zrobię.
  8. @duniek Ściany zewnętrzne to mają teraz grubość prawie 70cm bo 2x pustak 24cm z 5cm przekładką styropianu i na zewnątrz 12cm styropian grafitowy 0.33. Nie wspomniałem o tym, że cały poprzedni sezon grzewczy miałem uszkodzone drzwi z salonu na taras z których dość mocno biło zimno. W lato wymieniłem je na nowe 3szybowe i teraz jest bajka. Zostało mi ogarnąć jak na razie nie użytkową łazienkę na piętrze, która jest chłodna. Łazienka duża bo 10m2 i w łazience jest tylko mały, panelowy grzejnik, który zasilany niską temperaturą nie daję rady nagrzać pomieszczenia. Jak zamknę drzwi to w łazience jest 19C a jak drzwi na korytarz są otworzone to w łazience jest 20.5C bo ciepło rozchodzi się z domu. Na wiosnę zrywam podłogę, kuje wylewkę i kładę w łazience podłogówkę z powrotu z grzejnika i temat zamknięty
  9. Świadomie kupujecie niedopracowany produkt dając tym samym społeczne przyzwolenie dla producentów gier na wypuszczanie chłamu!
  10. Hipokryzja od Ciebie biję pełna gębą! Jeszcze niedawno wspomniałeś, że lepiej od razu kupić przed premierą wspierając twórców pełną kwotą bo szykuje się super gra a teraz szkoda przepłacać. Tak, zdecydowanie szkoda przepłacać za produkt, który na premierę jak w 98% przypadków będzie niedopracowany z masą błędów, crashy, glitchy i bugów uniemożliwiających zakończenie lub rozpoczęcie jakiegoś zadania. Zdrowo myślący człowiek kupi produkt dopracowany nawet za ceny premierową no ale żebym ja mógł zagrać w taki finalnie, połatany tytuł sporo osób z Was musi być "beta-frajerami". Powiedzenie "Głupich nie sieją, sami się rodzą" jest cały czas aktualne
  11. Znowu będzie płacz i lament na premierę.
  12. Nie mam obowiązkowych, gwarancyjnych serwisów corocznych ale jeśli będę chciał to koszt 400zł za sprawdzenie ciśnienia w układzie, wyczyszczenie filtrów i wymiennika. Instalacja jest tak zrobiona, że nie trzeba dużej wiedzy by samemu to zrobić. Filtry i wymiennik czyściłem w październiku a ciśnieniomierze z zaworami bezpieczeństwa trzymają początkowe parametry
  13. Pompa 9kW + Panele 10kWp + ocieplenie budynku 12cm 0.33 = 144tyś zł - 71.5tyś dotacje = 72.5tyś. 10% z dotacji wzięła firma, która od początku do końca prowadziła papierologię czyli 7150zł. Finalnie całość wyszła 79.6tyś zł.
  14. Dom 164m2 powierzchni użytkowej z zapotrzebowaniem energetycznym 90kWh/m2/rok + pompa ciepła 9kW + taryfa G12W (strefa dzienna 27%, strefa nocna 73%) Ogrzewanie - 3800kWh/rok Ciepła woda- 1000kWh/rok Sprawność pompy według sterownika wyszła na poziomie 4.5 jednak z danych wychodzi 3.88. 90 x 164 = 14760kWh / 3800kWh = 3.88 Samo ogrzewanie wyszło by ~3400zl ale mam PV więc roczny rachunek za prąd to 1460zł. Temperatura w domu na parterze 21.5-22.5 i na piętrze 21.5C.
  15. Masz podaną moc grzewczą i sprawność kotła. Więcej Ci nie potrzeba. Jeżeli jednego i drugiego parametru kocioł nie trzyma to już inna sprawa. Tam są wyliczenia dla konkretnej mocy i sprawności. W moim przypadku tabela idealnie odzwierciedla zapotrzebowanie na prąd przy powietrznej pompie ciepła.
  16. @Cappucino Zapoznaj się z audytem energetycznym wtedy zrozumiesz, że te wyliczenia uwzględniają konkretną temperaturę w budynku jak i na zewnątrz.
  17. Nie, nie trzeba. Masz budynek wykonany według wymogów energetycznych i na jego podstawie możesz wyliczyć zapotrzebowanie energetyczne na 1m2. Do tego każde źródło ciepła ma swoją sprawność więc bez problemów wyliczysz wszystko. Do zestawienia dodajesz aktualne ceny prądu, gazu, węgla i masz wszystko jak na dłoni. Trzeba nadmienić, że te wyniki dotyczą konkretnej temperatury a dokładnie 20.5C. Im wyższa temperatura tym sprawność urządzeń grzewczych na prąd spada i różnica względem węgla czy gazu zaciera się
  18. @LeBomB Właśnie ze względu na skalę "naciągaczy" jaka obecnie panuję wstrzymano program "czyste powietrze" tak aby dokładnie go uszczelnić przed próbą wyłudzenia pieniędzy i wkopaniem nieświadomych ludzi na mine czyli pompę ciepła w nieprzystosowanym do niej budownictwie.
  19. Może nie związane bezpośrednio z tematem jednak spora dawka humoru na rozluźnienie przyda się każdemu https://youtu.be/K1sDeUWCmu0?si=fz8Yx-eHbo5q3PT9
  20. Szkoda, że nie zacytowałeś mojej całej wypowiedzi ale specjalnie dla Ciebie przypomnę:
  21. @hubio Ja o ekonomii a Ty o mentalności społeczeństwa. Podsumuje mój wcześniejszy wpis - to gospodarka daję możliwości finansowania wojny a ta leci na pysk przynosząc olbrzymie straty! Żeby mieć możliwości prowadzenia długoletniej, pełnoskalowej wojny trzeba mieć na to pieniądze a Rosja tych pieniędzy już nie ma.
  22. Zgodnie z nowelą prosumenci będą mogli zdecydować, czy chcą być rozliczani na podstawie rynkowej miesięcznej ceny energii, czy pozostać w systemie rozliczeń w oparciu o stawkę godzinową. Do 30 czerwca br. wyliczenie wartości energii wprowadzonej do sieci przez prosumenta odbywało się według tzw. rynkowej miesięcznej ceny energii elektrycznej (RCEm). Jednak od 1 lipca 2024 r. wartość tej energii jest wyliczana w oparciu o rynkową cenę energii elektrycznej (RCE), czyli stawkę godzinową. Nowela zakłada, że prosumenci rozliczający się w net-billingu będą mogli wrócić do rozliczenia w oparciu o miesięczne ceny energii.
  23. Wtedy mieli rezerwy budżetowe które wpompowali by go ratować. Dzisiaj tych rezerw już dawno nie ma a jest olbrzymia dziura budżetowa, która systematycznie się powiększa. Rosnąca Inflacja,wzrost cen paliw, energii, kredytów , brak rąk do pracy i coraz mniejsze zyski dużych firm które głównie zasilały budżet pchają rosyjską gospodarkę w czarną, głęboką d.... dziurę z której nie wyjdą przez kolejną dekadę. Ekonomii nie da się.oszukać! To nie jest cięcie kata, które od razu odbiera życie jak by większość chciała. To jest powolnie zaciskający się sznur na szyi rosyjskiej gospodarki.
  24. Zawsze był jakiś "powód" dla ludu a w gruncie rzeczy podstawowym powodem był interes zarobku, wzbogacenia się i przy okazji wykończenie przeciwnika biznesowego. Na II WW USA nachapała się jak nigdy w życiu wspierając obydwie strony konfliktu w produkowany przez siebie sprzęt militarny. PKB USA w czasach IIWW wystrzeliło w kosmos dzięki produkcji i sprzedaży broni.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...