Skocz do zawartości

9900k na 265k - czy opłaca się zmiana platformy


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Dzień dobry,

 

aktualnie sprzęt jak w sygnaturze. Wiele lat już go użytkuje. 

Czy rzeczywiście wymiana na 265k i pamięci załóżmy na to 6000 DDR5 wprowadzą zauważalną różnicę w grach? Karta graficzna RTX 3080, wymiana może za pół roku, może później. Rozdzielczość grania 2K 144Hz. 

Opublikowano

dobra Panowie, dzięki za pomoc, na ten czas zdecyduje się na:

 

14600k za 800 zł

B760 Pro RS za 539 zł

PATRIOT Viper Venom 32GB 7000MHz za 452 zł

 

czyli mamy 1791 zł, mój stary zestaw CPU+MOBO+RAM sprzedam za ok 1000 zł, więc wychodzi dopłata ok. 800 zł (w zależności od tego za ile uda mi się sprzedać), myśle że na ten moment nie najgorszy deal

Opublikowano

Przy obecnych cenach, pod gry lepiej w AMD. Ryzen 9600X kosztuje teraz 8 stówek, a to bardzo dobry CPU do gier.

Teraz, marcin_o26 napisał(a):

dobra Panowie, dzięki za pomoc, na ten czas zdecyduje się na:

 

14600k za 800 zł

B760 Pro RS za 539 zł

PATRIOT Viper Venom 32GB 7000MHz za 452 zł

Jak Ci nie zależy na wymianie procesora za generację/dwie, to ok. Jak Ci zależy, to lepiej 9600X + jakieś tańsze mobo na AM5. Chociaż patrząc, że zmieniasz z 9900K, to pewnie szybko nie zmienisz ponownie.

  • Upvote 2
Opublikowano

@marcin_o26 nie daj się czerwonej mafii.
Wbijesz się teraz w koszta 1350zł za 7800x3d, 550-750zł za mobo z pcie gen 5.0 oraz jakieś ramy expo 6000cl26 a jak wyjdzie to: https://www.purepc.pl/intel-nova-lake-nowe-informacje-wskazuja-na-przewidywany-wzrost-wydajnosci-jednowatkowej-oraz-wielowatkowej-procesorow to i tak będziesz sprzedawać sprzęt nieważne czy to lga 1700 czy am5 i kupować intela.

Jak chcesz używać złącz pcie to lepiej brać full atx o ile pozwala obudowa: https://www.amazon.pl/dp/B0BQWRCNT8/?tag=ceneo0c-21&creative=380333&creativeASIN=B0BQWRCNT8&linkCode=asn&utm_source=ceneo&utm_medium=referral&ascSubtag=07e602bc-2b16-14e8-ccda-90cf4a53f2c0

z i9 9900k przeskok będzie ogromny.

Opublikowano
8 minut temu, Phoenix. napisał(a):

14600k za 3 lata to będzie złom bez możliwości zmiany na nowy gen. 

I co z tego? OP z tego, co widać, ten CPU najwcześniej za 3 lata będzie zmieniać, czyli pewnie i tak później. A patrząc po Zen 5, kolejna i ostatnia generacja na AM5 nie musi żadnej rewolucji w grach wprowadzać. AM5 to fajna opcja, ale jak mu pasuje LGA 1700, to czemu go na siłę "nawracać"?

Opublikowano (edytowane)

Jak dla mnie albo po taniości 14600k albo 7800x3d za 1300...czemu od "czerwonej mafii" wyszła propozycja "drogiego" ryzena? Ano temu że niewiele droższy od tytułowego 265k/kf a zdecydowanie szybszy.

 

 

edit

Choć i tak uważam, że lepiej po taniości iść w am5...ale to ja ;) 

Edytowane przez Krzysiak
  • Upvote 1
Opublikowano (edytowane)
8 minut temu, tomcug napisał(a):

I co z tego? OP z tego, co widać, ten CPU najwcześniej za 3 lata będzie zmieniać, czyli pewnie i tak później. A patrząc po Zen 5, kolejna i ostatnia generacja na AM5 nie musi żadnej rewolucji w grach wprowadzać. AM5 to fajna opcja, ale jak mu pasuje LGA 1700, to czemu go na siłę "nawracać"?

Faktem jest, że zen6 lub nawet zen7 będzie miał lepszą wydajność i dłuższa żywotność niż proc z 2023r aka 13th. A ja go nie nawracam, ja mam w 4 literach co kto kupuje ;) A jak mu pasuje gorsza opcja za podobną kasę to też jego sprawa ;) 

Edytowane przez Phoenix.
  • Like 1
  • Upvote 1
Opublikowano (edytowane)
2 godziny temu, marcin_o26 napisał(a):

dobra Panowie, dzięki za pomoc, na ten czas zdecyduje się na:

 

14600k za 800 zł

B760 Pro RS za 539 zł

PATRIOT Viper Venom 32GB 7000MHz za 452 zł

 

czyli mamy 1791 zł, mój stary zestaw CPU+MOBO+RAM sprzedam za ok 1000 zł, więc wychodzi dopłata ok. 800 zł (w zależności od tego za ile uda mi się sprzedać), myśle że na ten moment nie najgorszy deal

Ładowanie się w martwą platformę to beznadziejny deal! Lepiej kupić coś na AM5 np. 7800X3D niewiele drożej, a zdecydowanie lepiej. Z czasem będzie można wrzucić coś z serii 9XXX lub 10XXX

Edytowane przez Faflucy
  • Like 1
  • Upvote 1

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne tematy

  • Najnowsze posty

    • Póki co mam problem z tym zamkiem, myślałem, że awans na maks poziom otwierania pomoże ale nie ma bata, nadal tak samo. domyślne ułożenie, 1 i 2 chodzą same, 6 z 2, 5 z 4, 3 z 5, 4 połączona z 5 6 i 3.  Nie mogę tego ruszyć, przez to, że 4 porusza tyloma na raz, to i 5 3  często są na samym krańcu i nie mogę ruszyć nie ma jak 5 i 3 ruszyć na środek, cały czas mam je na prawo, i ruch w lewo jest zablokowany bo nie ma miejsca. mógłbym poszukać na yt rozwiązanie ale tego póki co nie zrobiłem, zapisuję grę i próbuję ale po x ruchach blokuję 3 i 5 zakładkę, a wycisnąć je na środek jest problemem, za dużo kombinacji i jedno drugiemu zaprzecza. Nie szukałem poradnika, nie używam modów, zapisuję grę i testuję ale póki co poddałem się. Tylko ta skrzynia mi została.        dokładnie ta skrzynia    
    • Microsoft has also published a supported game list. It includes: Forza Horizon 5, Forza Horizon 6, Forza Motorsport, Avowed, Starfield, Microsoft Flight Simulator 2024, STALKER 2: Heart of Chornobyl, The Outer Worlds 2, Ninja Gaiden 4, Silent Hill f   W żadną z tych gier nie grałem i nie mam . Więc nie sprawdzę . Ale ciekawe. 
    • Ja jechałem wczoraj Brazylię w takim ligowym tescie przed sezonem. Nie liftowalem, bateria wystarczyła na okrążenie i cały czas z inną osobą walczyłem, często się na prostej wyprzedzaliśmy bo on miał overtake a ja nie, ale ogólnie to jakiegoś wielkiego kombinowania nie ma. Wczesniej Monako jechaliśmy i to samk.Jak z botami karierę gram jest to nie widzę problemu z baterią, że trzeba jakoś mocno kombinować. A jak masz rzeczywiście problem to on https://youtube.com/@brendonleigh?si=YCSKZu6i7v07ik0s robi ostatnio poradniki jak na każdym torze, (dopiero chyba 6 zrobił) używać baterii, ale to już na taki topowy poziom. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...