Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

 

Obecnie jak jestem w kraju to używam  lapka (Jakaś i7 i 1050ti) plus monitor. Jakiś czas temu wymieniłem w swoim głównym PC procesor i grafikę i naszła mnie myśl by trochę dołożyć do tego i zbudować sobie jakiś mały PC. 

Mówiąc mały mam na myśli mniejsza płyta i obudowa żeby łatwiej mieć przenosić komputer. Ze starego PC został mi Ryzen 2600(o ile działa bo wyszedł z socketu z chłodzeniem, ale nie zauważyłem żadnych uszkodzeń pinów) i GPU 1050Ti 4GB

PC byłby używamy właściwie tylko do WoT i przeglądanie neta, monitor 1080p 75hz wiec myślę że w/w sprzęt wystarczy. 

Na szybko coś takiego złożyłem 

Na pewno chcę 16gb ramu bo na lapku mam 8 i jest lipa konkretna, dysk to w sumie wystarczył by mi 256 ale różnica w cenie między tym a 512 jest śmieszna. 

Obudowa nie musi mieć żadnych okien ani rbg

to chyba wszystko, dzięki za pomoc 

 

Opublikowano

Jeżeli to ma być jak najmniejszym kosztem, aby tylko działało i tylko do WoT + net, to tak, będzie działać.

Trochę razi biedna płyta główna.

Jeśli jednak sprzęt może być "przyszłościowy", to zainwestowałbym w lepszą płytę: https://www.x-kom.pl/p/572284-plyta-glowna-socket-am4-msi-b550m-pro-vdh-wifi.html

która ma już WIFI, więc koszt modułu odpada, ale tutaj pasuje minimum ryzen 3100, którego używanego trzeba by zakupić za 100zł. Razem to wyjdzie 175 zł więcej, ale masz dobrą płytę, w którą możesz wsadzić dowolny Zen 3 i masz obsługę PCI-E 4.0 dla przyszłych kart graficznych.

Jeśli jednak ma być jak najtaniej, to niech zostanie to, co złożyłeś. W tą zaproponowaną przez Ciebie płytę główną też można wsadzić w przyszłości teoretycznie Zen 3.

  • Upvote 1
Opublikowano (edytowane)

Słuchaj, ja po prostu chce lapka zastąpić jak najmniejszym kosztem bo jest głośny i słabo działa

A zależy mi na w miarę mobilności bo ten sprzęt będę przenosił stosunkowo często między domem rodzinnym a domkiem który mam pod najem. 

Co do płyty to w sumie z minusów to wydaje mi się tylko dwa miejsca na wentylator w obudowie, obawiam się albo piekarnika i/lub sieczkarni pod biurkiem

Przyszłościowość to sprawa drugorzędna bo główny PC mam inny, z resztą na tym forum pomagaliście mi go zmodernizować. 

@edit 

A ram lepiej brać 2x8 czy 1x16?

Edytowane przez andzus12

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Popularne tematy

  • Najnowsze posty

    • Ulepszenie Xenoblade kusi ale nie mam NS2 i nie kupię w najbliższej przyszłości.
    • Trailer z The Duskbloods ma dopisek "NSO membership and Nintendo Account required for online features". Czy to znaczy, że multiplayer jest opcjonalny i gra będzie miała normlany tryb singleplayer/offline?
    • Czekam na te zmiany i poprawki w trylogii na NS2. Wiadomo że w XC1 będzie można w końcu szybko podróżować, w XC2 bankowo ogarnęli stary temat seksualizacji postaci i systemu walki z Blade'ami, do tego widziałem nowe Hearts to Hearts, nowe voice lines, nowe questy itd. 
    • Super wiadomość, ale po NS2 spodziewałem się lepszej grafiki. Tu jakiś mix cell shadingu i szkolnego settingu jak z FE Three Houses. Oryginalna trylogia bardziej do mnie przemawiała.
    • Popieram. I rozstrzelać - tak jak Tuska, też przekroczył 2x (kultowe sprawy to też Kurski Mejza itd), jak widać ciężko by piraci drogowi uchwalili coś dobrego w Sejmie (wyjątek Tusk gdy mu UE nakazała więc i Duda w podskokach podpisał, Nawrocki też, bez tego nie byłoby kar za +50 km/h a piesi nadal by stali przed pasami całą dobę).   Przypominam: -motocyklista 200 km/h (55 m/s) -kierowca olewa znak stop -wina motocyklisty w 100% (kierowca zasługuje na mandat), bo gdyby kierowca przyjechał 5 sek wcześniej i stanął na Stop 5 sekund to nadal zderzenie i trup byłyby, po prostu robiąc manewr 6 sek w tym czasie motocyklista przejechał 330 m (ciężko tak daleko zobaczyć coś w nocy patrząc w lewo).   Mam wątpliwości co do tych 185 km/h (i pewnie powyżej 200), ale jadąc tak szybko ogranicza się czas reakcji! Owszem było ok. 2,5 sek, ale z 185 km/h nic się nie da zrobić, z 70 km/h da się gwałtowanie przyhamować i odbić w lewo, w efekcie brak wypadku lub kolizja 20 km/h. Na pewno współwina młodocianych zwyrodnialców (dobrze, że nie żyją), na pewno mandat dla Turka i utrata prawka, ale czy współwinny śmierci to nie wiem, to zależy od ich szybkości (jeśli tam było 200 km/h to Turek widział ich w odległości ponad 100 m, może nawet 150m).
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...