Skocz do zawartości

Zestaw pc + pytanie o kondensatory


Gość Korothi

Recommended Posts

Gość Korothi

Co powiecie o takim zestawie PC:

Vero M2 Bronze 600 W SPC166

zestaw:

-MSI x570 gaming edge wifi

-Master MasterLiquid Lite 240 RGB

 

MSI Mag Vampiric 010

Power Color Radeon RX 580 Red Devil 8GB

Ryzen 7 3700x

16GB (2x8) Corsair CMK8GX4M2B3000C15

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Korothi
Cytat

 

A i zapomniałem dopytać. Na gpu mam kondensatory obok vrm i chce przykleić tam radiatorek, czy może on dotykać kondensatorów? bo wiem że induktorów może.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Stever napisał:

Moim zdaniem jest to źle dobry zestaw.

Obudowa przeciętna.
Procesor przesadzony w porównaniu do karty graficznej.

Podaj budżet jakim dysponujesz. Do czego będzie wykorzystywany komputer.

Skad możesz wiedzieć co robi ? 3700X to najlepszy wybór na rynku nawet jakby miazł zamiar karte za rok kupować to ten proc jest zajebistym rozwiązaniem .

Pomijam fakt ze twoja wiedza o PC nie jest nawet przyzwoita.

Obudowa jak spełnia wymagania kupujacego to nie twoja brocha jak bedzie chciał inna to se kupi.

Edytowano przez Dziarson
  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Korothi

W jakim znaczeniu "chłodnic"? + z aio to raczej nie jest potrzebne. Komputer pod wszystko :D od grania przez filmy po hyper-v (ciekawe jak będzie działać z amd :D)

obudowa przeciętna ale mam ją w takiej okazji, że inne się nie opłacają.

Jeśli chodzi o kartę wybór narzucony. Zmieniać będę jeśli będzie taka potrzeba.

i tu się pojawi kolejne pytanie/dyskusja

x5700 xt + accelero IV (lub od gigabyte np) czy 2070 super? cenowo wychodzi podobnie chyba? Mam na myśli okolice 2k max 2500.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy porównaniu Navi vs Turing to jest szybka piłka. Liczy się dla Ciebie pef/$, liczony dla czystej wydajności GPU, to bierzesz Navi (przy nierefach/wymianie chłodzenia ta przewaga drastycznie spadnie). Bierzesz pod uwagę również mniej problematyczne sterowniki z niższym narzutem CPU (wystarczy poczytać, jak dużo problemów mają ludzie na RX 5700/5700 XT, bo to nie działa, czy tamto się wysypuje), wsparcie RT czy jednak równiejsze osiągi, to wtedy warto rozważyć Turinga. Niższa cena Navi nie bierze się z powietrza, ona kompensuje wady, bo sucha wydajność to nie wszystko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Korothi

nizszym narzutem cpu? skad takie wnioski? Ja miałem wcześniej r9 280 teraz mam rx 580 i po konfiguracji wszystko hula :D

głównie co mnie przekonuje do nvidi to temperatury stockowe pod obciążeniem.

https://ithardware.pl/testyirecenzje/testy_karty_graficznej_kfa2_geforce_rtx_2070_super_ex_1_click_oc-9891.html

poniżej 70 to jest ok wynik.

 

@Sido107 to jedyne rozsadne miejsce.

 

Panowie a jeśli chodzi o kondensatory ktoś coś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z testów takie wnioski %-) AMD przez ostatnie dwa lata się mocno poprawiło w temacie wydajności CPU, ale nadal są gry, w których leżą i są problemy (Asasyny nowsze, Watch Dogs 2, tytuły na CryEngine). Co do kondensatorów, nic nie wybuchnie, jak radiator ich dotknie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tutaj żadnej wiedzy tajemnej. Opcja podstawowa - R5 3600 i zaoszczędzone pieniądze idą w wydajniejsze GPU. Tak samo płytę X570 można zamienić na B450 (np. model CARBON od MSI, tylko trzeba trochę poszukać, bo jest trudno dostępny) i znowu trochę kaski do spożytkowania wpada. Opcja ekstremalna - R5 2600/Core i5-9400F i jeszcze mocniejsze dopakowanie karty graficznej (ale to tylko do wysokich rozdzielczości przy FPS <= 60). Wystarczy pokombinować i można przebalansować zestaw na fajniejszy.

 

Dobre GPU - za 1200 zł jest Vega 56. Drożej RTX 2060/2060 SUPER, niedługo może dojdą dobre nierefy RX 5700. Opcja dla majsterkowiczów - RX 5700 referencyjny + Accelero Xtreme III/IV i podkręcanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Korothi

7 3700x ma 65 tdp i jednak te watki :D

do x570 dostaje aio do procka co jest mega pomocne. myslalem nad 2070 super tylko jaka? ma ktos linka z porownaniem niereferentow?

https://www.x-kom.pl/p/504444-karta-graficzna-nvidia-gigabyte-geforce-rtx-2070-super-gaming-oc-8gb-gddr6.html

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do gier te wątki są Ci niepotrzebne. Ten Gigabyte to w zasadzie jedyny model dostępny w normalnej cenie (za taką uznaję max 2400 zł), więc w zasadzie nie ma konkurencji.

 

https://www.krsystem.pl/kfa2_geforce_rtx_2070_super_ex_gamer_black_8gb_gddr6_3xdp_hdmi-item-58844.html

 

Tutaj niby mają bardzo dobry model od KFA2, ale wątpię, żeby naprawdę był dostępny %-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Korothi
2 godziny temu, tomcug napisał:

Do gier te wątki są Ci niepotrzebne. Ten Gigabyte to w zasadzie jedyny model dostępny w normalnej cenie (za taką uznaję max 2400 zł), więc w zasadzie nie ma konkurencji.

 

https://www.krsystem.pl/kfa2_geforce_rtx_2070_super_ex_gamer_black_8gb_gddr6_3xdp_hdmi-item-58844.html

 

Tutaj niby mają bardzo dobry model od KFA2, ale wątpię, żeby naprawdę był dostępny %-)

dlatego szukam testow wydajnosci porownujacych te karty :D. Jak mam odpaloną gre i inne rzeczy to ram i procek sie przydaja.

 

46 minut temu, Stever napisał:

Podaj budżet na cały zestaw.

3500 wyjdzie mi to co napisalem w 1 poscie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Korothi
58 minut temu, tomcug napisał:

 

Tu nie ma żadnych cudów. Wydajność jest bardzo podobna, główne różnice to chłodzenie (temperatury oraz głośność). To od GIGABYTE jest naprawdę w porządku.

a jakies porownanie z kfa2? temperatury pobor mocy glosnosc?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znajdziesz, bo po prostu takich informacji nie ma w sieci. Miałem RTX 2080 GAMING OC, konstrukcyjnie to jest ten sam model co RTX 2070S GAMING OC. Poziom chłodzenia jest bardzo podobny do zwykłego EX od KFA2 (niskie temperatury ~66 C przy rozsądnym hałasie). A jak się sprawuje wersja z trzema wentylatorami (Gamer Black), tego nie wiem, bo w rękach jej nie miałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja: https://www.x-kom.pl/lista/z90b1n15s

  • G.SKILL 16GB 3200MHz Ripjaws V Black CL16 (2x8GB)
  • SilentiumPC 550W Supremo M2 Gold
  • AMD Ryzen 5 2600
  • SilentiumPC Armis AR3 TG z oknem
  • MSI B450-A PRO
  • ADATA 512GB M.2 PCIe XPG SX8200 Pro
  • Zotac GeForce GTX 1660 Ti Gaming 6GB GDDR6

 

Za małą dopłatą zmiana karty na RTX2060.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Korothi

troche słabo bo w zestawie nie mam chłodzenia cpu innego niż box.

a ta płyta to tragedia. realtek nic ALC892 brak wifi.

Wada tego zestawu - to jest zestaw na "dziś" jutro 3/4 komponentów wyrzucam i kupuje nowe. a jeśli chodzi o gry wcale nie będzie dużo różnicy jak patrze różnice miedzy 1660 ti i rx 580 biorąc pod uwagę, że procek zaboli chipset to samo. Gram np w stellaris które bez dobrego procka dostaje szału.

 

nie widze żebym wspomniał więc wspomne ponownie.

Do MB i obudowy dostaje chłodzenie aio słuchawki oraz 2 karty steam i 2 zestawy srubokretow. wiem że w tej cenie można mieć ciut lepsze rzeczy ale biorąc pod uwage te dodatki to już jest inaczej :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...