Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. 

Szukam monitora 27", który będzie podpięty do laptopa HP Omen AMD Ryzen 7 8845HS, NVIDIA GeForce RTX 4060.

W gry nie będzie grane. Praca na pakiecie biurowym (dobre czcionki), programach CAD i amatorska obróbka zdjęci i filmów (dobre odwzorowanie kolorów). 

Rozdzielczość 2560x1440. Możliwość regulacji wysokości i kąta pochylenia, dobre kąty widzenia.

Możecie coś polecić w przedziale do około 2000 zł?

Opublikowano
17 minut temu, kouczan napisał(a):

i amatorska obróbka zdjęci i filmów (dobre odwzorowanie kolorów). 

Tutaj kluczowe będzie oprofilowanie toru wyświetlania i kalibracja choćby temp. barwowej. Oczywiście sam monitor nie może zmieniać gammy i kolorów pod kątem jak VA czy TN.

Opublikowano
10 godzin temu, Kyle napisał(a):

Tutaj kluczowe będzie oprofilowanie toru wyświetlania i kalibracja choćby temp. barwowej. Oczywiście sam monitor nie może zmieniać gammy i kolorów pod kątem jak VA czy TN.

Kluczowe to tutaj jest słowo "amatorsko". Niestety warunki mam jakie mam. Zmienne oświetlenie, często pracuję wieczorem z lampką nocną ustawioną gdzieś z boku, albo z oknem z tyłu w ciągu dnia, więc warunki są z dupy czasami. 

 

Szukać OLEDA czy IPS?

Opublikowano

Najlepszym wyborem będzie Sharp EA272Q:

https://fotoplus.pl/monitor-sharp-multisync-ea272qb-czarny-60005917-autoryzowany-sprzedawca?srsltid=AfmBOopBbEGLaW589tnAW9F2h5CyGnQu2jb5GRnQAdE8QzvptAyXaOhq

 

Ma dobrej jakości matrycę i elektronikę sterującą oraz sprzętową kalibrację, którą można zrobić w autoryzowanym serwisie. To zdecydowanie lepszy sprzęt niż monitory typowo konsumenckie.

Opublikowano
4 minuty temu, Galvatron napisał(a):

Najlepszym wyborem będzie Sharp EA272Q:

https://fotoplus.pl/monitor-sharp-multisync-ea272qb-czarny-60005917-autoryzowany-sprzedawca?srsltid=AfmBOopBbEGLaW589tnAW9F2h5CyGnQu2jb5GRnQAdE8QzvptAyXaOhq

 

Ma dobrej jakości matrycę i elektronikę sterującą oraz sprzętową kalibrację, którą można zrobić w autoryzowanym serwisie. To zdecydowanie lepszy sprzęt niż monitory typowo konsumenckie.

Na poważnie zastanawiam się między tym podlinkowanym a EA272U i czy warto dopłacać do 4K. 

Przyglądam się jeszcze LG 27G850A-B z opcją z szybkim przełączaniem rozdzielczości. Cześć programów CAD z jakimi pracuje powyżej 2560x1440 ma problem ze skalowaniem. Taka opcja by to rozwiązała. Do CAD fullhd do zdjęć 4K. 

Gdzieś tam z tyłu głowy mam jeszcze iiyama PorGraphic (ale to głownie ze względu na to, że w pracy mam monitory tej firmy i jestem zadowolony).

 

Słabo z jakimiś opiniami użytkowników, niby testy jakieś są na necie ale np.te Sharpy niektórzy polecają a niektórzy piszą żeby dokładać do Eizo, ale to w moim totalnie amatorskim zastosowaniu to raczej przesada.

 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...