Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, 

Co sądzicie o takim ustawieniu wentylatorów w Biosie dla chłodzenia CPU? Nie dawno kupiłem nowe wentylatory Arctic F12 PWM dla mojej obudowy Modecom Volcano Amirani, aby zastąpić je starymi z gorszym łożyskiem. Poustawiałem je w Biosie jak na fotce 1 i potem ustawiłem również dla chłodzenia CPU (fotka 2). Chłodzenie to Endorfy Fera 5, procek to R5600. 

W idle mam temperatury ok. 31-33°C, w grach od 50 do 70 (w zależności od gry). 

Jakieś sugestie w zmienieniu krzywej czy obecne są ok? 

Pełna specyfikacja chłodzenia:

MAX TDP - 225 W

Napięcie - 12V

Max obroty rpm - 1800

Rozmiar wentylatora - 120 mm

IMG_20260416_171908091.jpg

IMG_20260516_134630537.jpg

Opublikowano
43 minuty temu, ShaDow_Pro napisał(a):

Czemu Arctic F12, było brać P12 zdecydowanie lepsze na chłodzenie. 

Krzywa zależnie od hałasu, dla mnie agresywna, moja jest zdecydowanie łagodniejsza. 

Wtedy ich nie było w sklepie akurat. 

Opublikowano
6 minut temu, DarkeVo napisał(a):

Wszystko zależy jak głośne są te wentyle. Ja mam ustawione 500rpm do 55 stopni a potem od 55 stopni na 800rpm i jest gicio😁

Są dośc stabilne i przewiewne, znacznie lepsze niż te fabryczne z obudowy. 

Jeśli chodzi o hałas to w idle są dość ciche, podczas obciążenia wiadomo trochę głośniejsze, ale i tak w obu tych przypadkach są bardziej ciche niż bez krzywej, bo fabrycznie krzywa w biosie była wyższa. 

Godzinę temu, ShaDow_Pro napisał(a):

Czemu Arctic F12, było brać P12 zdecydowanie lepsze na chłodzenie. 

Krzywa zależnie od hałasu, dla mnie agresywna, moja jest zdecydowanie łagodniejsza. 

Więc mówisz żeby trochę obniżyć? 

W zasadzie to też nie dawno wymieniłem pastę na procku (pasta też od arctica- mx 6) i ona mi elegancko schłodziła temperatury bo o 10°C, więc ten procent może być trochę mniejszy dla poszczególnych zakresów temperatury. 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...