Skocz do zawartości

Pamięć Ram


Gość Paweł

Recommended Posts

Gość Paweł

Hej

 

Pod Intela(9/10 generacja), z płytą Z, który ram będzie lepszy pod względem wydajności, ten https://www.x-kom.pl/p/509442-pamiec-ram-ddr4-corsair-16gb2x8gb-3600mhz-cl18-vengeance-rgb-pro.html  czy ten https://www.x-kom.pl/p/482929-pamiec-ram-ddr4-patriot-16gb-2x8gb-3600mhz-cl17-viper-steel.html ? 

 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ustawieniach fabrycznych odrobinę szybsze będą Patrioty, przez niższe opóźnienia. Ale jedne i drugie to raczej nie będą kostki B-Die. Poszukaj Team Group NIGHT HAWK RGB, jeszcze można dostać zestaw 2x8 GB 3600 MHz CL 18, który będzie na B-Die (cena ~520 zł).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, chętnie doradzę Ci z pamięcią RAM, jeśli podasz jaki masz konkretnie budżet. Co do modułów, które wysłałeś to lepsze będą Patriot Viper ze względu na niższe opóźnienia. CL17 vs CL18. Jednak jeśli chodzi o OC pamięci to jestem przekonany, że wtedy zwycięży Korsarz. 

Jeśli składasz PC to również możesz pochwalić się budżetem i zastosowaniem jednostki. Wtedy coś pomyślimy co dobrać pod twoje wymagania.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł

Kości B-Die, są drogie, albo niedostępne już.. Night Hawki, kosztują już 641zł, i jakoś średnio mi się podobają.. Ewentualnie te Predatory, ale są tylko 3333mhz https://www.x-kom.pl/p/309462-pamiec-ram-ddr4-hyperx-16gb-2x8gb-3333mhz-cl16-predator.html .. Te Corsairy, podobną dobrze się kręcą, ale z drugiej strony Patrioty są fabrycznie szybsze.. Hmm.. Zależy mi na stabilnym 3600mhz(ewentualnie, na jakimś lekkim overclockingu), z obniżonymi timingami..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł
1 godzinę temu, EcKo!? napisał:

Hej, chętnie doradzę Ci z pamięcią RAM, jeśli podasz jaki masz konkretnie budżet. Co do modułów, które wysłałeś to lepsze będą Patriot Viper ze względu na niższe opóźnienia. CL17 vs CL18. Jednak jeśli chodzi o OC pamięci to jestem przekonany, że wtedy zwycięży Korsarz. 

Jeśli składasz PC to również możesz pochwalić się budżetem i zastosowaniem jednostki. Wtedy coś pomyślimy co dobrać pod twoje wymagania.

Pozdrawiam

 

Co do budżetu Ramu, 460-650zł, bo uważam, że, nie ma co przesadzać, i lepiej dołożyć do lepszej płyty głównej. Czekam na 10 generacje, więc póki co rozglądam, się za innymi podzespołami.. Jednak, jeśli chcesz pomóc, to powiedz, czy warto dopłacać do wentylatorów PWM(np. Silent wings 3), czy nie ma sensu? Ustawienie wentylatorów, byłoby takie , 2 z przodu na chłodnicy, jeden z tyłu, i na górze chłodnica AIO?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze są takie: https://www.x-kom.pl/p/546622-pamiec-ram-ddr4-hyperx-16gb-2x8gb-3600mhz-cl17-fury-rgb.html

Też całkiem spoko i może obniżysz timmingi do CL16

3 minuty temu, Gość Paweł napisał:

Jednak, jeśli chcesz pomóc, to powiedz, czy warto dopłacać do wentylatorów PWM(np. Silent wings 3), czy nie ma sensu? Ustawienie wentylatorów, byłoby takie , 2 z przodu na chłodnicy, jeden z tyłu, i na górze chłodnica AIO?

Zależy jaką obudowę weźmiesz. Dla przykładu RG6V EVO ma już wystarczającą ilość wentylatorów. Nie widzę sensu dokupywania i wymieniania tych fabrycznych. Podobnie na chłodnicy, Krakeny, Navisy itp mają bardzo dobre wentylatory fabrycznie zamonontowane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł
56 minut temu, EcKo!? napisał:

Jeszcze są takie: https://www.x-kom.pl/p/546622-pamiec-ram-ddr4-hyperx-16gb-2x8gb-3600mhz-cl17-fury-rgb.html

Też całkiem spoko i może obniżysz timmingi do CL16

Zależy jaką obudowę weźmiesz. Dla przykładu RG6V EVO ma już wystarczającą ilość wentylatorów. Nie widzę sensu dokupywania i wymieniania tych fabrycznych. Podobnie na chłodnicy, Krakeny, Navisy itp mają bardzo dobre wentylatory fabrycznie zamonontowane.

 

Te Hyper Fury, to chyba Hynixy są, to już lepiej tego Patriota, albo Corsaira wziąć. Posiadam taką obudowę https://www.fractal-design.com/products/cases/define/define-xl-r2/black-pearl/  , i do nowego sprzętu wziąłbym, również nowe wentylatory, ale zastanawiam się, czy wziąć zwykłe Fractala, czy dopłacić do tych z PWM Silent Wingsów?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł
1 godzinę temu, tomcug napisał:

Bardzo mało prawdopodobne. Patrioty trzeba brać przynajmniej 4000/4133, żeby było B-Die.

 

W przypadku 4000 - 679zł,  4133- 745zł. Tylko, zachodzi pytanie, czy płyta główna z serii Z, za powiedzmy 900-1000zł, pociągnie takie szybkie pamięci? W recenzji napisałeś, że jest to pamięć dla entuzjastów, i że ustawienie trybu XMP nie zapewnia dobrych rezultatów. Ustawienie tych pamięci na np. 3866 na Cl6 , będzie możliwe, stabilne, i wydajne, czy to wszystko zależy od różnych czynników?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gość Paweł napisał:

Posiadam taką obudowę https://www.fractal-design.com/products/cases/define/define-xl-r2/black-pearl/  , i do nowego sprzętu wziąłbym, również nowe wentylatory, ale zastanawiam się, czy wziąć zwykłe Fractala, czy dopłacić do tych z PWM Silent Wingsów?

 

Zdaje się, że masz tutaj dwa wentylatory i jeszcze jedno miejsce na froncie. Proponuję przełożyć ten jeden do przodu i dokupić jeden inny. Noctua robi bardzo dobre wentylatory a przy ustawieniu ich na konkretne obroty to sa również bardzo ciche...w zasadzie cichsze od silent Wings 3. Na chłodnice nie ma potrzeby dawać innych.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość Paweł napisał:

W przypadku 4000 - 679zł,  4133- 745zł. Tylko, zachodzi pytanie, czy płyta główna z serii Z, za powiedzmy 900-1000zł, pociągnie takie szybkie pamięci? W recenzji napisałeś, że jest to pamięć dla entuzjastów, i że ustawienie trybu XMP nie zapewnia dobrych rezultatów. Ustawienie tych pamięci na np. 3866 na Cl6 , będzie możliwe, stabilne, i wydajne, czy to wszystko zależy od różnych czynników?

 

Pociągnie spokojnie, na PRIME Z370-A trzymam pamięci na kostkach B-Die na 4000 CL 15-15-15-35. Z tym, że B-Die to już naprawdę spory wydatek, ceny obecnie są koszmarne przez koronapandemię i prędko nie będzie lepiej. Ja bym się zadowolił Hynixami po prostu, bo z CJR też można fajne parametry wyciągnąć. Rozejrzałbym się ewentualnie za jakimś zestawem na Micronach, bo te kostki są w sumie nawet nieco lepsze od Hynixów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł
3 godziny temu, tomcug napisał:

 

Pociągnie spokojnie, na PRIME Z370-A trzymam pamięci na kostkach B-Die na 4000 CL 15-15-15-35. Z tym, że B-Die to już naprawdę spory wydatek, ceny obecnie są koszmarne przez koronapandemię i prędko nie będzie lepiej. Ja bym się zadowolił Hynixami po prostu, bo z CJR też można fajne parametry wyciągnąć. Rozejrzałbym się ewentualnie za jakimś zestawem na Micronach, bo te kostki są w sumie nawet nieco lepsze od Hynixów.

 

Ogólnie, celuje w 10 generacje(i7-10700k), czyli wiadomo, że także w nową płytę główną z socketem LGA 1200, jeśli premiera się przyciągnie o kolejne miesiące, to wziąłbym i7-9700k. Obecny ram będzie kompatybilny z nową generacje, dlatego myślę, by kupić go teraz, bo potem jeszcze bardziej cena może pójść do góry. Patrioty CL17 3600 to koszt 459, a Corsairow Pro Rgb 3600 CL18 to koszt 530, a 4000 to koszt 679, więc najrozsądniej byłoby wziąć te Patrioty CL17. Znalazłem, jeszcze wersje z RGB tych Patriotów CL17(trochę zmyliła mnie nazwa, ale to te same chyba) https://www.morele.net/pamiec-patriot-vengeance-rgb-pro-ddr4-16-gb-3600mhz-cl17-pvr416g360c7k-6239534/?gclid=EAIaIQobChMIwYaJpoal6AIVTYmyCh2Izw_6EAQYBSABEgLZMfD_BwE  i one w większości testów wygrywają z Corsairami. Podsumowując, skłaniam się do tych Patriotów CL17 3600 16GB z RGB, które kosztują 512zł, dobry wybór?

 

 

4 godziny temu, EcKo!? napisał:

Zdaje się, że masz tutaj dwa wentylatory i jeszcze jedno miejsce na froncie. Proponuję przełożyć ten jeden do przodu i dokupić jeden inny. Noctua robi bardzo dobre wentylatory a przy ustawieniu ich na konkretne obroty to sa również bardzo ciche...w zasadzie cichsze od silent Wings 3. Na chłodnice nie ma potrzeby dawać innych.

 

 

Z przodu, czyli na chłodnicy, która jest za drzwiczkami są dwa wentylatory 140mm, na froncie znajduje się AIO 240mm, na tyle u góry znajduje jeden 140mm(albo większy). Planuje kupić Aio 280mm, i 3 wentylatory do obudowy, czyli kupić dwa zwykłe bez PWM, i jeden z PWM?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł

Chyba, jednak pomyliłem się, i nazwa tych Patriotow z RGB, to jest inna seria niż Viper Steel(bo jest jeszcze taka z RGB, ale bez dopisku Vengeance)... W takim wypadku, chyba lepiej wziąć te Viper Steele bez RGB za 459zł?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Gość Paweł napisał:

Z przodu, czyli na chłodnicy, która jest za drzwiczkami są dwa wentylatory 140mm, na froncie znajduje się AIO 240mm, na tyle u góry znajduje jeden 140mm(albo większy). Planuje kupić Aio 280mm, i 3 wentylatory do obudowy, czyli kupić dwa zwykłe bez PWM, i jeden z PWM?

Nie do końca chyba rozumiem. Z przodu masz 2 wentylatory 140 i aio 240? Masz jakiś kontroler do tych wentylatorów?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno Patrioty Steel, jak i RGB będą w tym binie na Hynixach CJR, więc różnica to tylko sfera wizualna. Zobacz ten zestaw jeszcze od Team Group, kiedyś czarna wersja była w jeszcze lepszej cenie w x-kom, ale obecnie towar niedostępny, więc ta oferta jest najtańsza:

 

https://www.morele.net/pamiec-team-group-night-hawk-ddr4-16-gb-3600mhz-cl18-tf2d416g3600hc18edc01-5803928/

 

Mam dokładnie taki u siebie i to jest B-Die.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł
2 godziny temu, EcKo!? napisał:

Nie do końca chyba rozumiem. Z przodu masz 2 wentylatory 140 i aio 240? Masz jakiś kontroler do tych wentylatorów?

 

Z przodu, znajdują się dwa wentylatory(9 zdjęcie, na stronie, którą podałem wyżej) i AIO znajduje się na górze, i z tyłu znajduje się jeden wentylator. To, jest stara obudowa, posiada jeszcze miejsce na napędy DVD. W obudowie jest kontroler 5V/7V/12V.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł
18 minut temu, tomcug napisał:

Zarówno Patrioty Steel, jak i RGB będą w tym binie na Hynixach CJR, więc różnica to tylko sfera wizualna. Zobacz ten zestaw jeszcze od Team Group, kiedyś czarna wersja była w jeszcze lepszej cenie w x-kom, ale obecnie towar niedostępny, więc ta oferta jest najtańsza:

 

https://www.morele.net/pamiec-team-group-night-hawk-ddr4-16-gb-3600mhz-cl18-tf2d416g3600hc18edc01-5803928/

 

Mam dokładnie taki u siebie i to jest B-Die.

 

Przeczytam, recenzje i się zastanowię, jednak znalazłem opinie w Internecie, że te pamięci "Najnowsza produkcja tych pamięci jest na Hynix CJR(C-die)". 100%, że to są B-DIE?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość Paweł napisał:

 

Z przodu, znajdują się dwa wentylatory(9 zdjęcie, na stronie, którą podałem wyżej) i AIO znajduje się na górze, i z tyłu znajduje się jeden wentylator. To, jest stara obudowa, posiada jeszcze miejsce na napędy DVD. W obudowie jest kontroler 5V/7V/12V.

No to nie widzę sensu dokupuwac...skoro masz wszędzie pozakladane. Jednak jeśli się zdecydujesz to imo nie ma sensu wybierać wersji PWMponieważ masz już kontroler...ustawisz sobie na 5 czy 7V i powinno być cicho.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł
1 godzinę temu, tomcug napisał:

Gwarancji nie ma żadnej, ale moja sztuka została wyprodukowana pod koniec września i jest na B-Die, także szansa na trafienie tych kości jest spora. Tym bardziej, że to na pewno nie jest świeży import. W każdym razie wolałbym sporą szansę niż żadną 😉

 

Ok, dzięki :)

 

16 minut temu, EcKo!? napisał:

No to nie widzę sensu dokupuwac...skoro masz wszędzie pozakladane. Jednak jeśli się zdecydujesz to imo nie ma sensu wybierać wersji PWMponieważ masz już kontroler...ustawisz sobie na 5 czy 7V i powinno być cicho.

 

Te wentylatory, nigdy nie były wymieniane, dlatego do nowego kompa też chce je wymienić.. Właśnie oto mi chodziło, czyli wezmę bez PWM :)..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł
2 godziny temu, tomcug napisał:

Gwarancji nie ma żadnej, ale moja sztuka została wyprodukowana pod koniec września i jest na B-Die, także szansa na trafienie tych kości jest spora. Tym bardziej, że to na pewno nie jest świeży import. W każdym razie wolałbym sporą szansę niż żadną 😉

 

Pojawiła się, jeszcze taka opcja https://www.x-kom.pl/p/545506-pamiec-ram-ddr4-patriot-16gb-2x8gb-3733mhz-cl17-viper-steel.html  one też będą na CJR Hynixach?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...