Skocz do zawartości

Chłodzenie do Ryzena 5 2600 - Czy warto?


xXMateoXx320

Recommended Posts

Jakie chłodzenie polecacie do:

Piekarnikowa obudowa fps https://www.fsp-europe.com/pl/cmt230/

cpu ryzen 5 2600 | gpu 1660s zotac gaming | ASRockB450 pro4 |

 

Czy jest wgl sens kupować chłodzenie do tego piekarnika czy może najpierw lepiej zmienić obude? 

Coś poza fortisem 3 jest godne polecenia? - oczywiście mówiąc o chłodzeniu powietrznym bo jakoś nie jestem przekonany do wodnego...

jakie są Wasze zdania na ten temat? Jak Wy byście postąpili na moim miejscu? Oczywiście budżet, którego nie chciałbym przekraczać to: 360zł
:D 
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, xXMateoXx320 napisał:

Jakie chłodzenie polecacie do:

Piekarnikowa obudowa fps https://www.fsp-europe.com/pl/cmt230/

cpu ryzen 5 2600 | gpu 1660s zotac gaming | ASRockB450 pro4 |

 

Czy jest wgl sens kupować chłodzenie do tego piekarnika czy może najpierw lepiej zmienić obude? 

Coś poza fortisem 3 jest godne polecenia? - oczywiście mówiąc o chłodzeniu powietrznym bo jakoś nie jestem przekonany do wodnego...

jakie są Wasze zdania na ten temat? Jak Wy byście postąpili na moim miejscu? Oczywiście budżet, którego nie chciałbym przekraczać to: 360zł
 
 

Za tyle kasy można już się pokusić o dobre AIO czy rewelacyjne AC. Ten procesor nie wymaga wybitnego coolera żeby dało się go nawet podkręcić. Fortis 3 to dobre chłodzenie w dobrej cenie. Wentylator 140mm, brak kolizji z pierwszym bankiem pamięci RAM, zadowalająca wydajność. Jeśli chcesz coś lepszego i lepiej wykonanego to proponuję Dark Rock 4 albo delikatna dopłata do wersji PRO.

Jeśli jednak zdecydujesz się na AIO to proponuję delikatnie dopłacić do Artic LF 240mm. Trudno o coś lepszego w tej cenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Warto zmienić chłodzenie do ryża 2600, bo dołączony do niego boxowy kawałek wykrawanego wcześniej bloku aluminium nie potrafi schłodzić nawet połowy tego procesora - ja naprawdę nie wiem skąd tyle zachwytów nad drugim stealth, w którym już nie ma nawet miedzianego rdzenia. U mnie boxowy 2600 w piekarnikowej SPC Regnum RG4TF, nawet na maksymalnych obrotach wentylatorów w budzie (2 front, 1 tył), nie potrafił schłodzić procka. Oczywiście wentylator na CPU kręci się tak jakby miał zaraz wystartować niczym black hawk w afga, a nadal pokazuje w lecie 82C i wyżej. A jak dorzucisz do tego 250W grafikę, to promieniowanie w obudowie z temperatury zabija zarazki w domu - a ja na solarium chodzić nie muszę.

Według mnie kup coś tańszego do tego ryża, jakiegoś małego towera za 150 zł i za resztę kup ze trzy wentylatory do obudowy, z wysokim przepływem i ciche.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...