Skocz do zawartości

Komputer gamingowy


Gość jd123

Recommended Posts

Witam powiedziałby mi ktoś czy coś mógłbym zmienić w tym zestawie, komputer ma służyć do grania, ale mam jeszcze dwa pytania 
1 Jaki zasilacz do tego Pcta bo powiem szczerze ze boje sie ze korki będzie wywalało bo struktura kabli w domu jest taka sobie dom jest dość stary celowałbym w 700W 650W ale wolałbym jak najmniej 
2 Zamawiać go ze strony MORELE.net czy X-KOM bo słyszałem ze na morele dają używane części, ale na x komie jest drożej 
LINK do PC: https://www.x-kom.pl/lista/hlnusy2pj https://www.x-kom.pl/lista/hlnusy2pj

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry,

 

Zasilacz spokojnie starczy do tego peceta, ale w przypadku niskiego certyfikatu jak Bronze i obciazenia zestawu moze byc uciazliwe glosny. W moim mniemaniu tez nie wypada ladowac takiej zasilki do peceta za 8K. Sam mam co prawda niewiele lepszy zasilacz za 330 PLN do raptem tysiaka tanszego sprzetu, ale nie wskaze Ci rownie dobrej i taniej dostepnej na rynku opcji, a ja wybralem go wiedzac, co siedzi w srodku, co soba reprezentuje i bedac pewny, ze spelni to moje oczekiwania.

 

Duzo wiecej rzeczy kupilem w Morele, bo zwykle byli najtanszym nie-krzakiem, ale osobiscie preferuje x-kom. Od tego roku jestem ich stalym klientem, bo przekonalem sie, ze nawet jesli cos bedzie nie tak, wiedza jak sie zachowac i nie robia problemow, nawet kiedy mogliby. Jesli piszesz o uzywanych czesciach w polaczeniu z usluga skladania komputera - Bog raczy wiedziec, a i jestem zdania, ze posiadacz komputera gamingowego powinien sam umiec go zlozyc. To nietrudne, ciezko cos spieprzyc, a taka umiejetnosc wymagana jest do jego odpowiedniej konserwacji bez ktorej prosisz sie o klopoty.

 

Sam twoj zestaw mi sie nie podoba :) Jesli chcesz o tym porozmawiac, musialbys rozjasnic nam pare kwesti:

 

Bedziesz chcial krecic podzespoly?

Potrzebujesz 2,25 GB przestrzeni dyskowej? Dyski HDD to glosny i wrazliwy przezytek, wiec sklanialbym sie do postawienia za ta kase na 500 GB szybkiego NVMe, a jesli bedzie Ci potrzebne wiecej to doloz kaski albo pozniej sobie dokupisz.

Wolisz szyby i swiatelka czy cichy komputer bez nich? Nie, to sie nie laczy.

Dorzucisz tak ze trzy stowki do budzetu? Pozwoliloby to zbudowac config z samych dobrych rzeczy.

 

EDIT: Powiedz tez, w jakiej rozdzielczosci planujesz grac, bo wazy to na wyborze procesora do 3080.

 

 

 

Edytowano przez Japanese Capacitor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczy jesli chodzi o procesory to raczej wolabym poczekac na nowe zeny, bo slyszałem ze aktualne ryzeny sa za salbe na RTX 3080 
nie wiem czy nvme starczy bo teraz na moim aktuyaonym komputerze juz brakuje miejsca na HDD 
no tak  2560 x 1440  1920 x 1080

alle jak chcesz to możesz złożyć mi komputer przy którym moglbys poweidziec ze jest giga koxem ale chcialbym w nim widziec 3080 gaming x trio wpadla mi w oko ta karta i tyle 

1 godzinę temu, Japanese Capacitor napisał:

Dzien dobry,

 

Zasilacz spokojnie starczy do tego peceta, ale w przypadku niskiego certyfikatu jak Bronze i obciazenia zestawu moze byc uciazliwe glosny. W moim mniemaniu tez nie wypada ladowac takiej zasilki do peceta za 8K. Sam mam co prawda niewiele lepszy zasilacz za 330 PLN do raptem tysiaka tanszego sprzetu, ale nie wskaze Ci rownie dobrej i taniej dostepnej na rynku opcji, a ja wybralem go wiedzac, co siedzi w srodku, co soba reprezentuje i bedac pewny, ze spelni to moje oczekiwania.

 

Duzo wiecej rzeczy kupilem w Morele, bo zwykle byli najtanszym nie-krzakiem, ale osobiscie preferuje x-kom. Od tego roku jestem ich stalym klientem, bo przekonalem sie, ze nawet jesli cos bedzie nie tak, wiedza jak sie zachowac i nie robia problemow, nawet kiedy mogliby. Jesli piszesz o uzywanych czesciach w polaczeniu z usluga skladania komputera - Bog raczy wiedziec, a i jestem zdania, ze posiadacz komputera gamingowego powinien sam umiec go zlozyc. To nietrudne, ciezko cos spieprzyc, a taka umiejetnosc wymagana jest do jego odpowiedniej konserwacji bez ktorej prosisz sie o klopoty.

 

Sam twoj zestaw mi sie nie podoba :) Jesli chcesz o tym porozmawiac, musialbys rozjasnic nam pare kwesti:

 

Bedziesz chcial krecic podzespoly?

Potrzebujesz 2,25 GB przestrzeni dyskowej? Dyski HDD to glosny i wrazliwy przezytek, wiec sklanialbym sie do postawienia za ta kase na 500 GB szybkiego NVMe, a jesli bedzie Ci potrzebne wiecej to doloz kaski albo pozniej sobie dokupisz.

Wolisz szyby i swiatelka czy cichy komputer bez nich? Nie, to sie nie laczy.

Dorzucisz tak ze trzy stowki do budzetu? Pozwoliloby to zbudowac config z samych dobrych rzeczy.

 

EDIT: Powiedz tez, w jakiej rozdzielczosci planujesz grac, bo wazy to na wyborze procesora do 3080.

 

 

 


 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Japanese Capacitor napisał:

 

 

 

 

1 jesli beda wystarczajaco potezne to nie 
2 dysk na system i dysk na gry do 1t wystarczy bo w kazdym momencie moge wyjac sobie ze starego komputera 
3 fajniebyłoby mieć szybę światełka nw jak beda za doplata 20 zl to mozna ale slyszalem ze silentium robi spoko sprzet 
4 tak do 4 stówek mogę dołożyć 
jak cos jeszcze chcesz wiedziec to pisz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.x-kom.pl/lista/vqm2ttuu2

 

Zobaczysz na liscie dodatki Nvidii za cztery stowki, za ktore tyle nie zaplacisz. Szyby, swiatelka, znakomite warunki do OC. Procek i plyta dla ozdoby, ale sa to opcje, ktore ja bym wybral stawiajac tego pieca na Intelu. Wszystko porzadne, ale mozna pomyslec nad odpuszczeniem ramow z RGB (oszczedzisz 50-100) PLN, a w zamian dac podswietlany cooler powietrzny, ktory fajnie wyrozni twoj zestaw na tle oklepanych takich samych zestawow z kolorowym AiO. Klasa ta sama co DRP4, wiec kwestia tego, ktory Ci sie bardziej widzi.

 

https://www.zalman.com/EN/Product/ProductDetail.do?pageIndex=1&pageSize=10&pageUnit=12&productSeq=323&searchCategory1=4&searchCategory2=48&searchCategory3=-99&searchKey=&searchWord=#none

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...