Skocz do zawartości

problem z grami


Gość piowas

Recommended Posts

witam mam taki problem kupiłem dysk ssd do systemu a zwykly dysk mam do gier itp i dodalem jedna kosc ram 8gb a problem jest taki ze gdy wczesniej malem gry i system na jednym dysku zwyklym chodzily mi wszystkie gry a teraz prawie nic sie nie wlancza albo sie strasznie zacina a jak juz cos sie wlonczy to najpierw wyskakuje mi blad ze gra sie nie uruchomi a po chwili sie wlancza moj komputer to 

windows 7 64 bit

16,0GB Dual-Channel DDR3 @ 799MHz (11-11-11-28)

MSI B85-G43 (MS-7816) (SOCKET 0)

2047MB NVIDIA GeForce GTX 750 Ti (MSI)

119GB ATA SPCC Solid State SCSI Disk Device (SATA (SSD))

931GB ATA ST31000524AS SCSI Disk Device (SATA )

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze walnij formata :P

przy dodawaniu ramu czy zmianie procka/gpu czasem format pomaga choć nie wiem jak to sie ma z ramem

 

przeskanuj dysk czymś typu HDtune czy nei ma bad sectorów moze one są winne

 

sprawdz czy temperatury nie są za wysokie np uzywając programu HWinfo podczas wlaczania tej gry

jaki jest kod bledu? podaj dokladniej info

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie chodzi o to że wgrywałem nowego windowsa bo dokupiłem dysk ssd może zle te dyski podłączyłem do płyty głównej nie wiem co teraz jest wcześniej miałem jeden dysk 2 tb do systemu i gier i śmigły wszystkie teraz nic nie chodzi wszystkie sterowniki mam aktualne żadnych bad sectorów nie wiem a i mogę dodać ze zmieniłem dysk bo na tamtym były te bad sectory ale i tak wszystko śmigało jak należy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego to tak... Dysk SSD do windowsa a osobny mechaniczny do gier?? Dobrze rozumiem?? To teraz słuchaj miałem identyczny problem z grą x gdy przez przypadek zainstalowałem ją na dysku podłączonym pod USB3.0. Raz że uruchamiała się kosmicznie długo, dwa rwała co chwilę, trzy czasem się jej nie dało włączyć. Mianowicie mój Rig miał z zamysłu 512Gb SSD na Windowsa i gry, storage do obrazów filmów i innich takich to był mechaniczny pod USB.  Teraz w twojej konfiguracji SSD przyspieszy widnowsa i nic więcej w takim wypadku, być może uzysk paru sekund zamiast kilkunastu, jeśli chcesz rzeczywiście zmniejszyć czas loadingów, zniwelować stuttering to gry ładuj na ssd innej opcji nie ma. Miałem CX400 i przez dwa lata perfect wszystko działało.

 

Co do zmiany ramu... To już tłumaczę...

 

Przy zmianie Ramu nie musisz nic reinstalować... !!! Za konfigurację pamięci odpowiedzialny jest bios. Pytanie czy ramy masz tego samego producenta? Te same opóźnienia? Kolejną sprawą wypnij kość którą dołożyłeś i zobacz czy będzie zmiana w zachowaniu gier. Profilaktycznie ustaw bios do defaulta.

 

Podobne zachowanie miałem też w momencie jak podciągnąłem zegary ddr4 o 260mhz aby dobić 3460mhz. Windows potrafił nawet chrupać... XD Więc warto zacząć jak wcześniej pisałem bios do domyślnych ustawień i porównać kości. Jeśli masz od różnych producentów może jeszcze być sytuacja że działają na różnym napięciu i nowa niedomaga bo ma za małe albo za duże i błędami sypie... Możliwości sporo. mam nadzieje że coś się z tego przyda. Powodzenia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Nazwa zdarzenia problemu:    APPCRASH
  Nazwa aplikacji:    Frostpunk.exe
  Wersja aplikacji:    1.5.0.51029
  Sygnatura czasowa aplikacji:    5e26e17a
  Nazwa modułu z błędem:    Frostpunk.exe
  Wersja modułu z błędem:    1.5.0.51029
  Sygnatura czasowa modułu z błędem:    5e26e17a
  Kod wyjątku:    c0000005
  Przesunięcie wyjątku:    0000000000d5545a
  Wersja systemu operacyjnego:    6.1.7601.2.1.0.256.48
  Identyfikator ustawień regionalnych:    1045
  Dodatkowe informacje 1:    f686
  Dodatkowe informacje 2:    f686f5de1382285fa1c6bda0c0b282a1
  Dodatkowe informacje 3:    b0fb
  Dodatkowe informacje 4:    b0fb0cc8db192a26abf083ffabe56300

Przeczytaj w trybie online nasze zasady zachowania poufności informacji:
  https://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=104288&clcid=0x0415

Jeśli zasady zachowania poufności informacji w trybie online nie są dostępne, przeczytaj nasze zasady zachowania poufności informacji w trybie offline:
  C:\Windows\system32\pl-PL\erofflps.txt
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...