Skocz do zawartości

Bardzo fajny graf AMD VS INTEL


Dziarson

Recommended Posts

Jezeli kupimy bardziej oszczedne "AMD" to koszty pradu przy kupnie intela  5600X VS 11600 zrównaja sie po 1000 dni :smiech: jeszcze ze te AMD takie oszczedne nie za tanie ale oszczedne :pijaki: w grafie jest cena 0.1 dolara co wychodzi 39gr za kw\h ale ze cena jest bez podatku tak ze sobie łatwo mozna policzyć.

 

obrázek_2021-04-02_081808.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Buczo ale chcesz mi powiedziec ze zmieniasz procki co chwile ?bo np w czasie kiedy np kupiłes 1600X wyszedł 8600K i teraz nawet jest dosc wydajnym preocesorem a do gier to jest jakies 20FPS przed ryskiem Po OC

A na dzien dzisiejszy co wyjdzie na ta sama podstwake ?Jak u Intela tak u AMD  wszyscy płacza ale jak bylo np z 939 754 i AM co chwile byłą nowa podstawka .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, a jak to wygląda w kwestii oddawanego ciepła? Ile watów faktycznie więcej wychodzi tego poboru? W końcu trzeba to potem traktować jako energię oddawaną w postaci ciepła do otoczenia. Pytam ponieważ np. mnie to bardziej interesuje ile komputer podgrzewa otoczenie, a jeżeli pobiera energii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o to mi chodzi. Dlatego mnie interesuje jeżeli coś pobiera mniej energii, bo potem mniej jej oddaje do otoczenia. Może to głupie dla kogoś, ale dla mnie ważny czynnik.

 

Edit.: Weźmy np. ostatni test procesorów. 11600K - 222W, a 5600X - 157W, obciążenie. Czyli co? Należy to traktować jakoby Intel oddawał te 65W energii więcej do otoczenia, tak? Faktycznie tak to można dosłownie przełożyć?

 

Idąc tym tropem wypada mieć dwa kompy. Intela na zimę, a AMD na lato :lol2:

Edytowano przez Pawelek6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...