Skocz do zawartości

Pomoc w dopieszczeniu 2x16gb gskill flare X


MAniakfps

Recommended Posts

  • MAniakfps changed the title to Pomoc w dopieszczeniu 2x16gb gskill flare X

Wiesz monitor do gier i do filmów spoko jak działa 21;9 na VA mnie nie namówisz wcześniej miałem 5lat  asus PG279Q też spoko ale LG lepsiejszy .  MEM test 250% lol tosz to do benczów ok . Ogólnie chciałem się dowiedzieć czegoś o pamięciach czego jeszcze nie wiem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz generalnie spoko ustawienia, RTL/IOL dobrze, trzeci rząd ok (choć warto by sprawdzić, czy tCKE na 0 nie powoduje jakiegoś spadku wydajności %-)), drugi rząd tCWL i tWR może jeszcze da się odrobinę urwać. Timingi znośnie, choć ja bym powalczył o 17-17-17, a najlepiej nieco ciaśniejsze w ogóle, nawet kosztem lekkiego spadku MHz, bo powinno to dać delikatnie lepsze rezultaty w grach.

 

Co do tCWL, zależy głównie od płyty, ile można wyciągnąć. Na ASRocku Z490 nawet przy zegarkach 3200 MHz nie zejdę poniżej 12, na ASUS Z490 nie ma problemów, żeby trzymać nawet na 8 przy 4000+ MHz. Najlepiej ustawiać parzyste wartości, nieparzyste czasem działają gorzej.

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie ktoś co nie pisze daj T1 po ci ci 4400-4500mhz . tcwl kombinowałem dziwnie to działa wchodzi dwa oczka niżej niż tcl ale w anta 777 nie jest stabilne a ty mówisz 8 lol  może przy niższym tcl  po męcze to trochę.TWR próbowałem niżej ale 16 przechodzi anta 777 tylko 3h na 18 7h plus . ante 777 mam ustawioną 400% 10cykli. Na pamięciach 4400 cl19-19-19-39 patriot viper 2x8gb twr 10 było stabilne . Z tcke  sprawdzę jeszcze  w aida 64 porównać czy w innym programie? trcd i trp 17 robi przy 4500mhz przy vccio 1.4v , maksymalnie myśle vccio 1.40-1.420v max a vccsa 1.44-1.46v max totalny  wyżej nie widzę sensu bo cpu hot się robi. Mam chłodzenie wodne 2xd5 a na pamięciach nadmuch a już czeka mały bloczek wodny trochę brzydki od bykski b-ram-d2-x ale z braku laku cóż mi się podoba  bardziej wersja nikiel niż pleksy rgb haha ale cóż .ps. pozdrawiam dzięki za pomoc :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego piszę, że być może da się niżej, a nie że masz 8 tCWL atakować ;D Jeżeli się nie da, to zostaw jak jest, nie przeskoczysz tego, bo sam widzisz, że to zależy od pamięci. CR 1T na tej platformie i Comet Lake będzie ciężko, najpewniej musiałbyś zejść do 3xxx MHz, co wydajnościowo i tak wyjdzie gorzej. Na Zen 2, Zen 3 i Rocket Lake dużo łatwiej się 1T wbija.

 

1 godzinę temu, MAniakfps napisał:

Z tcke  sprawdzę jeszcze  w aida 64 porównać czy w innym programie?

 

Można jeszcze wziąć jakąś gierkę z wbudowanym benchmarkiem.

 

1 godzinę temu, MAniakfps napisał:

trcd i trp 17 robi przy 4500mhz przy vccio 1.4v

 

I tak bym właśnie ustawił, do tego 1,4 V to jeszcze nie jest za wysoko :czapeczka:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko mam zasadnicze dla czego radzisz równe cl 17-17-17 albo 16-16-16 to ma znaczenie jakieś w ogóle w grach myślałem że głównie tcl ma największe znaczenie plus mhz.

Ps.tcke  z moich testów w grach wynika że Wartość 0 daje wyższą maksymalną klatkę w grach  a wartość 8 daje wyższy 1%low klatki w grach.

Co sądzisz czy to możliwe ?

Edytowano przez MAniakfps
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Programowy pomiar 1% low możesz sobie darować, nie da się tego zrobić precyzyjnie bez FCAT - także najlepiej patrzeć na średni FPS. tRCD i tRP również mają istotny wpływ na osiągi w grach (nawet większy niż CL), więc warto trzymać je równo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, tomcug napisał:

AIDA to nie wyrocznia %-) Ja mam 4000 15-15-15, ale jak to działa w tym programie, musiałbym sprawdzić (dam znać).

Wiem ale trzeba się czymś posiłkować jakich ty używasz programów do testowania wydajność pamieci ram ? Masz jakieś ulubione ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do programów - poza AIDA64 jest jeszcze SiSoftware Sandra. Warto też sprawdzić, co pokaże 7-Zip, albo wbudowany benchmark, albo próbnie skompresować jakieś duże archiwum (co najmniej kilka GB). Kompresja jest dość wrażliwa na pamięć. Poza tym wszelkie gry, które mają wbudowane benchmarki, żeby nie bawić się w szukanie miejsc do testu. Gry na ogół najlepiej się sprawdzają do testowania wydajności pamięci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dziarson napisał:

Proponował bym instalacje Bench mate zapisuje wyniki i mozna sobie je porównać .I automatycznie wrzucić na Hwbot :D

obrázek_2021-05-14_180044.png

O spoko apka już chyba kiedyś z niej korzystałem. Dla czego masz taki timingi lużne lepiej w benchach wychodzą ?

matebench.PNG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...