Skocz do zawartości

Pomoc w dopieszczeniu 2x16gb gskill flare X


MAniakfps

Recommended Posts

1 godzinę temu, MAniakfps napisał:

Nie no wiesz nie nabijam się ale na intelu 41 latency to szit na xmp tyle jest zazwyczaj

 

To jest Rocket Lake na screenie łośku, one mają wyższe opóźnienie niż poprzednie i do tego synchronicznie więcej jak 3733 nie robią %-) Da się zejść niżej, ale większości ludzi się to nie udaje. Poniżej mój screen na 3200 12-12-12-28:

aavuk74.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tomcug napisał:

 

To jest Rocket Lake na screenie łośku, one mają wyższe opóźnienie niż poprzednie i do tego synchronicznie więcej jak 3733 nie robią %-)

EJ kolego nie pozwalaj sobie ja ci od zwierząt nie wyzywam hahahaha wiem dobrze co to za platforma . Powiedz lepiej jak rtl i iol ustawić  ręcznie w bios

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, tomcug napisał:

Masz dobrze ustawione, nie trzeba ruszać.

A możliwe to jest że z innymi pamięciami wycisną bym cl15 bo mi się wydaje że to limit cpu jak na 5.2ghz go dałem to dużej szło bez błędu 10min a na 5.3ghz 1-2min i błąd na vccio i vccsa 1.45v dałem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to Finał 4400mhz cl16 -16-16-36 1.59v może to zjade niżej jeszcze i sprawdze vccio 1.36v vccsa 1.42v pewnie też to moge delikatnie zjechać Może jeszcze TRTP spróbuje niżej i to tyle raczej . 15-16-16-36 wchodzi ale jak lepiej równo cl to już jest ok teraz trzeba czekać na nowe pamięci hahaha

Finał 4400mhz cl 16 ok 9 h.PNG

Dnia 20.05.2021 o 10:14, tomcug napisał:

 

To jest Rocket Lake na screenie łośku, one mają wyższe opóźnienie niż poprzednie i do tego synchronicznie więcej jak 3733 nie robią %-) Da się zejść niżej, ale większości ludzi się to nie udaje. Poniżej mój screen na 3200 12-12-12-28:

aavuk74.png

O pamięć cache L1 jaka szybka lol ładnie to popchali a jak cache się kęci słabo słyszałem ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, MAniakfps napisał:

O pamięć cache L1 jaka szybka lol ładnie to popchali a jak cache się kęci słabo słyszałem ?

 

Niestety tak, zauważalnie słabiej niż na 10. generacji.

 

1 minutę temu, MAniakfps napisał:

JA bym brał 10900kf

 

W sumie też jestem tego zdania ;D Ja mam SP 88 i latam 5,2 GHz, choć dałoby radę więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, tomcug napisał:

 

Niestety tak, zauważalnie słabiej niż na 10. generacji.

 

 

W sumie też jestem tego zdania ;D Ja mam SP 88 i latam 5,2 GHz, choć dałoby radę więcej.

JA zazwyczaj na cpu mam napięcie 1.45v tyle chłodzenie wodne wyrabia i temperatury są ok pewnie do gier mógłbym 1.5v dać i 5.4ghz też by było ok w grach ale to bez sensu gram na 2080ti w 3440 w większości gier karta 99-100% więc nie brakuje mocy cpu tylko karty  Pewnie z 3090 by brakowało lekko mocy cpu ale w 3440 marginalne różnice. Jak bym miał 1080p i 240hz monitor to można by było powalczyć o max cpu core ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Dziarson napisał:

Dobra to wezme 10900Kf boze znowu ja pierdole 2 proc od podczatku roku :stukniety: 

Zawsze powtarzam żonie ten ma dozywacie i w ciagu 4-5miesiecy dup :D

 

Ty @MAniakfps a w co ty wogóle grasz ?

 

Wczoraj w bf3 grałem hahah . Zacząłem Days Gone kończe RESIDENT EVIL 8 Mam jeszcze kilka nie skończonych gierek Cyberpunk 2077 skończyłem 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Dziarson napisał:

Co apex legends? czy conquerors blade ? Warzona nie gram bf1 bfV czekam na 6

 

Apex grałem nie podeszło mi wolał bym pubg a warzona grałem ale nie lubię gier co odczuwasz że dostajesz dopiero jak masz low procent życia . i odczucia z gry masz nie raz że giniesz na 1-2 kulki  mówię o multi . warzone to free gra chiterów masa gliczy sporo wchodzenie pod mape itp ale spoko gierka tylko mi to się nudzi  ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dziarson napisał:

Apex gram juz 500h ma steamie i chyba z 500 na origin ale tez mi pierwsze 100H nie pasowała 

 

Warzone :| kórwa nie mam nerwów Pubg celowniki sie kleja tez mi sie ne podoba Apex nawet jak chituja to idzie ich ujebać 

 

ja nie dobiłem do 100h 60-70h max mam haha

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dziarson napisał:

Powiedz jak to jest że większość ciśnie twr do 10 cz 12 czy 14 a ja minimum 18 muszę mieć ? To zależy od pamieci producenta czy co 

1 godzinę temu, Dziarson napisał:

Jak 6 miejsce z tymi timingami co mam i cpu na 5ghz czy jak wyćisnę niższe cl cz mhz nie czaje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...