Skocz do zawartości

Pomoc w dopieszczeniu 2x16gb gskill flare X


MAniakfps

Recommended Posts

Dnia 14.05.2021 o 16:36, tomcug napisał:

Wracając do programów - poza AIDA64 jest jeszcze SiSoftware Sandra. Warto też sprawdzić, co pokaże 7-Zip, albo wbudowany benchmark, albo próbnie skompresować jakieś duże archiwum (co najmniej kilka GB). Kompresja jest dość wrażliwa na pamięć. Poza tym wszelkie gry, które mają wbudowane benchmarki, żeby nie bawić się w szukanie miejsc do testu. Gry na ogół najlepiej się sprawdzają do testowania wydajności pamięci.

Posłuchałem ciebie Zerszem na 4400mhz cl17 ale sprawdziłem cl16 i plus 0.10v robią 16-16-16 - 36 więc ok biore to plus 10 wskoczyły z 12 to stabilne w mt5 7-8h

 

4400mhz cl 16.PNG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomcug napisał:

Bardzo fajne ustawienia :D

Staram się, jeszcze troszkę pewnie po sprawdzam ale tak z 95% z nich wycisnąłem teraz sprawdzę block na ram co daje bo wydaje mi się że to to samo co chłodzenie powietrzne ale mogę się mylić . Szukałem bez pleksy ale ciężko coś dostać nie produkują tego już ;(

Tego szukałem. A takie mam

ram  block water ok.PNG

20210516_163322.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.05.2021 o 15:31, tomcug napisał:

Bardzo fajne ustawienia :D

Sprawdzałem maxx mem ale coś nie rozpoznaje  mojej konfiguracji ? TCWL nie jestem na 100% pewny Ale super RTL i IOL mi wychodzi jak nie dociskam TWR .

Co sądzisz na tym taktowaniu może z 5% jeszcze zostało do wyciśnięcia

1111111111111111111111111111111111111111.PNG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MaxxMem to stary program, nie wspiera nowych platform. Z tego co widziałem na poprzednim screenie, z dociśniętym tWR było o 1 wyższe IOL, wg mnie bez tragedii. Możesz też spróbować ustawić na sztywno RTL/IOL i ciaśniejsze tWR, zobaczymy co się stanie :D

Tam już bardzo niewiele zostało do wyciśnięcia. Może tCWL o jedno niżej i tWR podgonić, to tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomcug napisał:

MaxxMem to stary program, nie wspiera nowych platform. Z tego co widziałem na poprzednim screenie, z dociśniętym tWR było o 1 wyższe IOL, wg mnie bez tragedii. Możesz też spróbować ustawić na sztywno RTL/IOL i ciaśniejsze tWR, zobaczymy co się stanie :D

Tam już bardzo niewiele zostało do wyciśnięcia. Może tCWL o jedno niżej i tWR podgonić, to tyle.

Właśnie tcwl dziś w nocy mt5 sprawdze to tylko godzinny test przeszło i niżej z bootować ciężko a TWR też jak daje niżej to kaszani mi RTL IOL wcześniej max mogłem dać 18TWR poniżej błędami sypie w MT5 .Teraz jak na cl16 zeszedłem to 21 TWR błędami sypie a 23 nie wiec 22 minimum  na IOL pewnie ^ wpadnie noi chyba na tyle

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, tomcug napisał:

Jak 21 jest już z błędami, to dałbym sobie po prostu spokój. Schodzić o 1 w dół nie ma sensu.

Ja czytałem że pamięci te co mam mają większy TWR i to normalne a jak miałem luzniejsze timingi to 16-18 wchodziło teraz jest ciaśniej i potrzebny TWR większy to normalne . auto twr jest 25czyli ja mam 23  to oznacza że można jeszcze coś dopchać  ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, tomcug napisał:

Jest to też kwestia tego, na ile chce Ci się dłubać przy ustawieniach. Czy na tyle bardzo, żeby walczyć o każdy ostatni MHz i timing? Jak tak, to walcz :D

No to tego tak to wyszło próbowałem cl15 ale błąd 4 w MT5 mi wywala

memtest5 7h nowy.PNG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Dziarson napisał:

Ja mam 40 a takich rzeczy nie pisze to sie uspokuj a co do tych memek ze screena z których sie nabijasz to jest trident z 4000cl17 https://www.ceneo.pl/104724520#

Nie no wiesz nie nabijam się ale na intelu 41 latency to szit na xmp tyle jest zazwyczaj

18 minut temu, Dziarson napisał:

Ja mam 40 a takich rzeczy nie pisze to sie uspokuj a co do tych memek ze screena z których sie nabijasz to jest trident z 4000cl17 https://www.ceneo.pl/104724520#

O to ty tak do wieku opóżnienie na pamięciach ustawiasz  hahah stary jesteś hahahah

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...