Skocz do zawartości

Przywracanie BIOSu.


adamgriss

Recommended Posts

Posiadam płytę główną Gigabyte A320M-S2H.
Procesor Athlon X4 950
2 x 8 GB RAM.
Karta graficzna GeForce GT 240.
Miałem na płycie Bios w wersji T52. Przez moją bezmyślność wgrałem najnowszy BIOS T54e , który jak się dowiedziałem nie obsługuje tego procesora.(NO Bristol Ridge processors support.) Teraz nie mogę uruchomić Biosu. Moje pytanie brzmi . Czy jest jakaś szansa aby wgrać stary Bios wersja T52 ?. Dodam że wyjęcie bateri i reset zworką też nic nie daje. Nie zależy mi na szybkim procesorze(gry)
Z góry dziękuję

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dziarson napisał:

@adamgriss spróbuj zmienic nazwe biosu co potrzebujesz na gigabyte.bin wsadz klucz usb w czarny slot usb 2.0 pomódl sie i wałcz kompa na niektórych płytach to działa. zastaw kompa wspokoju na 20 min chyba ze sie sam wyłaczy .Jak to nie zadziałąa to potrzebujesz jakis procesor .

 

Mogę prosic jasniej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziarson napisał jasno co i jak. Ściągasz BIOS, zmieniasz nazwę na gigabyte.bin, kopiujesz na pendrive, wkładasz do slotu USB 2.0 i włączasz komputer. Ale szansa, że to zadziała, jest raczej niewielka. Potrzebny będzie inny procesor i nadzieja, że producent nie zablokował powrotu do poprzedniej wersji BIOS-u. Bo jak zablokował, to pozostaje wgrywanie nieoficjalnymi metodami albo programator.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, tomcug napisał:

Dziarson napisał jasno co i jak. Ściągasz BIOS, zmieniasz nazwę na gigabyte.bin, kopiujesz na pendrive, wkładasz do slotu USB 2.0 i włączasz komputer. Ale szansa, że to zadziała, jest raczej niewielka. Potrzebny będzie inny procesor i nadzieja, że producent nie zablokował powrotu do poprzedniej wersji BIOS-u. Bo jak zablokował, to pozostaje wgrywanie nieoficjalnymi metodami albo programator.

Właśnie jutro ma przyjsc programator I będę pròbował. Jak nie to wymienie płyteę bo wyjdzie taniej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zmieniç całą nazwę folderu I do USB czy jakiş plik bo nie wiem ktòry. Wrzucam zdjęcie 

20211214_094752.jpg

14 minut temu, adamgriss napisał:

Mam zmieniç całą nazwę folderu I do USB czy jakiş plik bo nie wiem ktòry. Wrzucam zdjęcie 

20211214_094752.jpg

.Jak dzwoniłem do sprzedawcy(UK) to powiedział że mogę wsadzić Ryzen 3 2200 lub 3200 ale jak sprawdziłem na stronie Gigabyte to najniższy procesor, który współpracuje z najnowszym Biosem T54e to
Ryzen 3 PRO 4350GE
Ryzen 3 4350G
Ryzen 3 4300G
Ryzen 3 4300GE
Nie jestem ekspertem od podzespołw ale może mi to ktoś sprawdzić i potwierdzić ?
Bo obok Ryzen3 3200 jest napisany since Bios F40. Czyli będzie chodził pod tym najnowszym czy nie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno będzie działaç ? Bo na stronie jest Bios F10.

20211214_114435.jpg

Przed chwilą, adamgriss napisał:

Napewno będzie działaç ? Bo na stronie jest Bios F10.

20211214_114435.jpg

Z USB próbowałem. Zmieniłem nazwę pliku i nic nie czyta. Spawdazłem na 2.0 i 3,1

5 minut temu, adamgriss napisał:

Napewno będzie działaç ? Bo na stronie jest Bios F10.

20211214_114435.jpg

Z USB próbowałem. Zmieniłem nazwę pliku i nic nie czyta. Spawdazłem na 2.0 i 3,1

Na obecnym Athlon X4 950 jest napisane Bios F1~F53 a ja miałem na początku F52

20211214_115213.jpg

12 minut temu, adamgriss napisał:

Napewno będzie działaç ? Bo na stronie jest Bios F10.

20211214_114435.jpg

Z USB próbowałem. Zmieniłem nazwę pliku i nic nie czyta. Spawdazłem na 2.0 i 3,1

Na obecnym Athlon X4 950 jest napisane Bios F1~F53 a ja miałem na początku F52

20211214_115213.jpg

Dostałem odpowiedź ze strony Gigabyte...

Hello,

That's correct. T54e BIOS doesn't support AMD Bristol Ridge CPU.

 

https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-A320M-S2H-rev-1x/support#support-cpu

 

You may try to access with another CPU (Mattise, Pinnacle, Simmit, Renoir, Vermeer CPU) to boot up the system and downgrade the BIOS.

 

https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-A320M-S2H-rev-1x/support#support-cpu

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...