Skocz do zawartości

nVidia do gier WQHD


Damianos64

Recommended Posts

Witam, proszę doradzić jaka karta graficzna do tego zestawu pasowała by najlepiej (głównie do gier w rozdzielczości 2560 x 1440 Ultra/High) z nVidii, Radeony mnie nie interesują.

Intel Core i5-11600

Gigabyte Z590 GAMING X

Thermaltake Smart SE 630W+ GOLD (nie zamierzam wymieniać)

G.SKILL 16GB (2x8GB) 3000MHz CL16 Aegis (wiem wolne ale kupione w dobrej cenie)

Częstotliwość odświeżania ekranu 75 Hz

 

Proszę podać kilka propozycji kart z nVidii takich żeby mój zasilacz nie wyzionął ... wiadomo co ;)

Nie praktykuję OC i nie interesują mnie karty używane. Przykładowe tytuły gier: Forza, Far Cry, Call of Duty, Tomb Raider, Red Dead Redemption 2.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Damianos64 napisał:

z nVidii, Radeony mnie nie interesują.

 

A jak ci w nocy ktoś podmieni w kompie kartę na konkurencyjnej firmy, która oferuje wręcz identyczną wydajność i kulturę pracy, to co? Włączysz rano kompa i normalnie będziesz używał, w ogóle nie będąc zorientowanym, że coś się zmieniło. Nie ogarniam tego ślepego zapatrzenia w dany znaczek firmy, obojętnie której...

 

Poza tym, nie podałeś najważniejszego - budżetu. I mam nadzieję, że jesteś na czasie iż karty od około dwóch lat są w cenach 2 - 3-krotnie zawyżonych.

Edytowano przez Pawelek6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną nie interesują, ponieważ padło tym razem na Zielonych. Na przemian kupuję ostatnio miałem Radka, więc dla odmiany Zieloni teraz no i ten cały RT zobaczę czy warto ;) i tym i tym daję zarobić ;D Budżet obojętny ponieważ pewnie zasilacz i procek mogą ograniczać. Uciągnęło by RTX 3060 Ti ? i jak by się to miało do procka i zasilacza. Tak wiem ceny zawrotne, takie czasy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Tylko w co z prawdziwym RT pograsz na RTX3070 ? Gram na RTX4080 i CP2077 bez DLSS nie uciągnie RT Ultra. Ratuję się DLSS/FSR z czego FSR daje wyraźniejszy obraz ze suwakiem na 0.90-0.95. Co dziwne - baaardzo ładnie wygląda CP2077 jak wyłączysz RT a suwaki od detali dasz na Ultra / Niewiarygodne. Mam kilka screenów gdzie idę o zakład połowa wskaże źle który zrzut to RT a który nie. Sam się zdziwiłem jak dobrze Redzi ogarnęli temat z shaderami. Są też miejscówki gdzie bez RT kaplica a z RT poezja.

 

RT wg mnie będzie miało sens za kilka generacji kart - może już 5080/5090 pokaże coś, co da chociaż płynne 60fps bez "rozmywaczy" obrazu. Hitman3, Spiderman już lepiej niż CP2077, ale znów Wiesław3 z RT to mordęga nawet dla 4090. 

 

Co do AMD to 7900 XTX którego miałem okazję testować robi świetną robotę, ale znów - RT lekko kuleje i jeszcze pewnie 2-3 generacje kart zanim AMD wyrówna się z uciekającym w tej kwestii RTXem. Tutaj jedyną drogą do posmakowania RT jest właśnie RTX conajmniej wg mnie 3090. Natomiast "feel" samej karty AMD i input lag z włączonym vsync bije RTXa. Chyba inaczej mają w sterach rozwiązaną sprawę renderowania z vsync i "feel" jest dużo lepszy. Gram w 60Hz i zawsze max / ultra detale. Nie inaczej. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...