Skocz do zawartości

Komputer do 5000


Recommended Posts

Cześć

Potrzebuje złożyć komputer do pracy ze skanerem 3d z wymaganiami do płynnej pracy skanera, modelowanie i projektowanie na pewno nie wymaga dużej mocy w moim wypadku. 

Od dystrybutora skanera dostałem informacje: "bardzo ważna jest płyta główna (wysoka jakość, wysoka przepustowość, niezawodność), ważny jest zasilacz (dobra jakość komponentów, stabilność), dysk najlepiej SSD NVMe w slocie m.2 (np. Samsung EVO 980 Pro), ważny jest procesor i RAM

 

wymagania jakie są w opisie skanera:

procesor minimum Intel Core i9-10900K / i7-11700K

ram 32 gb 

Grafika 8gb ale ma namniejsze znaczenie

windows pro  (muszę kupić jeszcze 2 inne komputery to czy można kupić windowsa zbiorowo taniej) 

 

Czy mogę prosić o złożenie sprzętu do 5000 ewentualnie jestem w stanie dopłacić jeśli będzie dużo większa wydajność za niewiele więcej.

 

Wymagania sprzętowe długo nie wzrosną więc chciałbym żeby komputer służył długie lata 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę sensu dopłaty do Core i7, i5-12600K jest tak samo wydajny jak starszy i7-11700K. Co do karty, jeśli musi być GeForce to:

  • nowa karta, najtańszy będzie GeForce RTX 3050
  • używana karta, tu bym celował w GTX 1070 -> wydajnościowo podobna, a wyjdzie dużo taniej (poniżej 1000 zł można znaleźć)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...