Skocz do zawartości

System Windows nie może się uruchomić


Santino

Recommended Posts

Wprowadź komendę tak: manage-bde -protectors C: -get

Na zdjęciu wprowadziłeś ją tak: manage-bde -protectors C:-get

Nie dawaj spacji tam gdzie nie potrzeba, po myślnikach nie możesz robić spacji

 

Jeszcze podpytam masz w biosie włączony czy wyłączony secure boot?

 

Komendy, które wykonałeś mogą być przyczyną blokowania rozruchu przez bitlockera. Bitlocker przy rozruchu sprawdza aktualne ustawienia BCD i porównuje je z poprzednimi, przy których bitlocker został uruchomiony.

Możliwe, że będzie trzeba przywracać te ustawienia do domyślnych wartości.

Edytowano przez Kendi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety sytuacja jest zła. Bitlocker jest skonstruowany w taki sposób, że odblokowanie go jest możliwe tylko i wyłącznie przez owy 48 cyfrowy klucz. Jedyna możliwość jaka mi jeszcze przychodzi do głowy to sprawdzenie czy może klucz nie został zapisany na koncie microsoft jeśli w ogóle na laptopie byłeś takowym zalogowany. Jeśli nie, jedyna opcja jaka została to zabawa w odkręcanie komend, które wpisałeś bo to one najprawdopodobniej blokują rozruch. Nie polecam przepisywać komend z sieci zmieniających ustawienia BCD bo właśnie potem tak to się kończy.

wpisz w cmd: bcdedit /enum

powinno wyświetlić aktualne ustawienia bcd

Edytowano przez Kendi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety to samo.

Tak jak pisałem, jeśli bitlocker zablokuje dysk, najpewniej taką blokadę wywołały zmiany w bcd, to jedyną możliwą opcją jest wpisanie klucza, nie ma żadnych obejść, nawet microsoft nic tutaj nie poradzi. Jeśli, bitlocker był fabrycznie ustawiony to chyba jedynym jeszcze wyjściem byłoby skontaktowanie się z osobami, od których zakupiłeś sprzęt.

Jako ostateczność została instalacja nowego systemu, ale wydaję mi się, że będziesz mógł to zrobić tylko przez zewnętrzny nośnik.

 

Znalazłem jeszcze takie coś, wydaję się sensowne możesz tego spróbować.

 

Edytowano przez Kendi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...