Skocz do zawartości

[Mini-recenzja] GELID Siberian (CC-SiberianP-01)


Igrz

Recommended Posts

Kształty GELID'a Siberian PRO przypominają natywne chłodzenie Intel'a, jednak gdy porównamy gabaryty zauważymy, że Siberian PRO jest znacznie większy. Niska gęstość finów powinna sprzyjać kulturze pracy. Przekonajmy się jak wygląda to w praktyce.

 

Opakowanie

Średniej wielkości, prawie sześcienne pudełko przedstawia samo chłodzenie oraz podstawowe cechy. W opakowaniu oprócz samego chłodzenia znajdziemy ramkę do montażu w otworach socketu Intel 1155/56 oraz naklejkę GELID Solutions. Opakowanie skutecznie zapobiega przed uszkodzeniami produktu w trakcie transportu.

c360_2014-10-12-12-36m7u1o.jpg

c360_2014-10-12-12-38c4uwo.jpg

 

Radiator

Radiator jest w całości aluminiowy oraz posiada duże, rzadko ułożone żeberka - w teorii ma to sprzyjać niskiemu hałasowi (w tej sytuacji ma być łatwiej "przepchać" wentylatorowi zimne powietrze przez rozgrzane finy radiatora). Jego wymiary (z wentylatorem), to: 102 (długość) x 122 (szerokość) x 89 (wysokość). Waży przy tym 368 g. Stopa radiatora jest płaska, gładka, ale nie jest polerowana. Na stopie znajdziemy preaplikowaną pastę termoprzewodzącą.                

 

Wentylator

Niewymienny, 92-milimetrowy wentylator GELID'a Siberian PRO składa się z sześciu białych łopatek. Jego prędkość obrotowa wynosi 900-2200 RPM (obrotów na minutę). Cztero-pinowa wtyczka (PWM) umieszona jest na 25-milimetrowym, nieoplecionym (ale za to całkowicie czarnym) kablu.

c360_2014-10-12-12-4197ubm.jpg

 

Montaż

GELID Siberian PRO montowany jest montowany natywnie systemem montażowym AMD, aby zamontować chłodzenie na sockecie Intel'a wymagany jest montowany na push-piny koszyk. Montaż wymaga siły, demontaż niestety jeszcze większej, wymagana jest "męska ręka".

Chłodzenie kompatybilne jest z podstawkami:

Intel: LGA 775, 1150, 1155, 1156
AMD: 754, 939, AM2, AM2+, AM3, AM3+, FM1, FM2 & FM2+

 

Testy

Wszystkie testy zostały przeprowadzone w pomieszczeniu o stałej temperaturze 22°C. Natężenie dźwięku tła wynosiło 33 dB(A). Chłodzenia odpowiadały za chłodzenie procesora Intel Core i5 2400K.

tempy2qeh.png

halasppoh9.png

GELID Siberian PRO okazał się cichym, średnio-wydajnym chłodzeniem. Z pewnością przyniesie spory wzrost kultury pracy względem chłodzenia BOX'owego. Temperatury są zadowalające na dość chłodnym Intelu i5 2400, więc z gorącym procesorem z serii AMD FX, także da radę. W przypadku mniej grzejących się jednostek można pokusić się o delikatny overclocking.

 

Podsumowanie

Niecałe 40 złotych, to cena którą przyjdzie nam zapłacić za dość ciche chłodzenie oferujące zadowalające temperatury. O ile chłodzenia za 20-30 zł oferują podobne osiągi, jak "BOX", to za niewiele więcej można kupić GELID'a Siberian PRO, który przyniesie sporo usprawnień względem standardowego chłodzenia. 

Zalety:
???? cena
???? kultura pracy
???? brak konfliktu z kośćmi RAM
???? estetyczne wykonanie

Wady:
???? montaż/demontaż wymagają siły
???? słaba dostępność
 

 cenkyrightvoqnu.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...