Skocz do zawartości

Złożyłem komputer, uruchamia się, ale nie wyświetla obrazu. Jakieś pomysły ?


Asasin

Recommended Posts

Tak jak w tytule, nie mam pojęcia co może być tego przyczyną. Jak ktoś ma jakieś pomysły, to bardzo proszę o pomoc.

Specyfikacja:

Procesor: Ryzen 5 3600

Karta graficzna: ASRock Radeon RX 6600 Challenger D 8GB GDDR6

Płyta główna: Asus prime B550M-A

Ram: Lexar Thor 3200/2x8gb

Dysk: Lexar NM790 1TB

Zasilacz: bequiet system power 10 550W

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel jest podłączony, wentylatory w GPU normalnie się kręcą przy uruchomieniu komputera. Wszystkie wentylatory się kręcą, gdzieś przeczytałem, że CSM może nie być włączony na płycie głównej i wtedy takie rzeczy też mogą się dziać. Ma to sens ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy jest płyta tylko z procesorem, to nie wyświetla obrazu, ale też nie mogę wyłączyć komputer przyciskiem włącz/wyłącz, musze wyłączyć przyciskiem zasilacza.

Gdy dodam ram też nie wyświetla obrazu, ale komputer mogę wyłączyć przyciskiem włącz/wyłącz, jednak tylko gdy pamięć jest umieszczona w slotach A2 i B2.

Gdy dodam kartę graficzną też nie ma obrazu.

Gdy dodam jeszcze dysk również nie ma obrazu.

Gdy podłączę klawiaturę i wciskam numlock, to podświetlenie włącza się i wyłącza.

Wszystko wygląda ok, tylko nie przekazuje sygnału. Nie wiem czy to może płyta jest walnięta, a może procesor ?

 

 

 

 

IMG_4497.JPG

IMG_4498.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha dobra .

Cytat

Gdy jest płyta tylko z procesorem, to nie wyświetla obrazu, ale też nie mogę wyłączyć komputer przyciskiem włącz/wyłącz, musze wyłączyć przyciskiem zasilacza.

Gdy dodam ram też nie wyświetla obrazu, ale komputer mogę wyłączyć przyciskiem włącz/wyłącz, jednak tylko gdy pamięć jest umieszczona w slotach A2 i B2.

Nie może wyświetlać obrazu bo mimo że masz kabel wpiety w płyte ten procesor nie posiada karty graficznej .

 

Cytat

Gdy dodam kartę graficzną też nie ma obrazu.

 

Czy podłączasz kabel od monitora do karty graficznej czy do płyty ?

Bo jezeli dobrze czytam to komputer działa:

Cytat

Gdy podłączę klawiaturę i wciskam numlock, to podświetlenie włącza się i wyłącza.

ale ty chyba masz kabel wpiety cały czas w płyte główną? a powinien być w karte graficzną.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm

Dnia 9.08.2023 o 09:32, tomcug napisał:

Może ta karta graficzna jest trup? Bo z opisu wynika, że komp wstaje i działa.

A czy nawet bez karty komputer nie powinien wejść do uefi ? Może to płyta główna nie daje sygnału ?

Dnia 9.08.2023 o 05:42, Dziarson napisał:

Acha dobra .

Nie może wyświetlać obrazu bo mimo że masz kabel wpiety w płyte ten procesor nie posiada karty graficznej .

 

 

Czy podłączasz kabel od monitora do karty graficznej czy do płyty ?

Bo jezeli dobrze czytam to komputer działa:

ale ty chyba masz kabel wpiety cały czas w płyte główną? a powinien być w karte graficzną.

 

A czy nawet bez karty nie powinno wejść do uefi ? Może to płyta główna nie daje sygnału ?

Dnia 9.08.2023 o 09:32, tomcug napisał:

Może ta karta graficzna jest trup? Bo z opisu wynika, że komp wstaje i działa.

A czy nawet bez karty nie powinno wejść do uefi ? Może to płyta główna nie daje sygnału ?

Edytowano przez Asasin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Okazało się, że karta nie siedziała do końca w gnieździe, gdzieś 1 mm brakowało od strony wszystkich wejść. Wydawało się, że weszło dobrze, zatrzask fajnie złapał, no ale jednak minimalnie brakowało. Na szczęście wszystko działa jak należy, dziękuję za próbę pomocy i pozdrawiam wszystkich.

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...