Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
9 minut temu, Kris194 napisał(a):

Do ABW powinna wjechać prokuratura i to w trybie natychmiastowym. Jest dosłownie niemożliwe, że nie wiedzieli o chociaż jednej z rzeczy, które by mu uniemożliwiły otrzymanie poświadczenia bezpieczeństwa.

A jakiego stopnia ma to poświadczenie?

 Bo jak Zastrzeżone to wystarczy pesel do tego:E

Opublikowano
Godzinę temu, huudyy napisał(a):

jeszcze wyjdzie tak, że Memcen będzie miał więcej jaj do własnego zdania jak połowa Konfy, której absolutnie nie przeszkadza bycie przybudówką PiSu.

To nie jest kwestia jaj. Konfederacja jako taka została zweryfikowana w parlamentarnych. Miało być 15, a było 7%.

I to się dzieje od lat. Mikroskopijne wahania. Część ma już dość czekania i z pewnością wolałaby wejść do rządu z PiSem niż kisnąć w niebycie. Tym bardziej widząc jak plankton opozycyjny w postaci Lewicy czy PSLu świetnie sobie radzi z braniem państwowych posad.

 

Mentzen zrobił wynik 2x lepszy od Konfy. To jest dla niego jak wiatr w żagiel i sygnał, że jest jakiś potencjał na więcej. Gość jest młody, więc jak najbardziej ma teraz podstawy żeby grać w długą grę nakierowaną na siebie.

  • Thanks 1
  • Upvote 1
Opublikowano
Godzinę temu, Kamiyanx napisał(a):

Nie przesadzałbym z kompromitacją. To nie jest do końca wina sondażowni, że mają tyle nieprzewidywalnych czynników. Chodzi mi tutaj m.in. o wynik Brauna, do którego nie przyznawano się w ankietach.

Problem z tymi sondażami był taki, że ogólnie cała prawica (szczególnie trzeba spojrzeć na przewidywane według sondaży wyniki Nawrockiego + Mentzena + Brauna) była w sondażach niedoszacowana i to nie lekko, a z kolei wyborcy koalicji + lewica wręcz przeszacowani + ~2 mln wyborców, którzy głosowali na aktualną koalicję rządzącą nie poszło w I turze do urn, a to są szczególnie ludzie z zachodnich województw. To powoduje, że w zasadzie do ostatniego dnia kampanii nie poznamy potencjalnego zwycięzcy, jeśli coś wychodzi, to obecnie oprócz OGB jest remisowo.

Godzinę temu, Kamiyanx napisał(a):

Poza tym zawsze trzeba patrzeć na sondaże bezpośrednio przed wyborami.

Oraz prognozy od bardziej niezależnych analityków, którzy zajmują się tematami okołowyborczymi.

  • Confused 1
Opublikowano
25 minut temu, LeBomB napisał(a):

Beton PiSu w rewelacje o Nawrockim i tak nie uwierzy, a reszta, która miała na niego zagłosować, ale do zabetonowanych nie należy, ostatecznie nie pójdzie na wybory.

Może być tak, że ogólnie frekwencja będzie niska, bo ludzie będą mieli dość igrzysk. 

Gwarantuję raczej, że ten beton o tym nawet nie usłyszy. A jak usłyszy, to jako o ataku i prowokacji komunistycznych służb bezpieczeństwa wobec prawego obywatela. 

Opublikowano
20 minut temu, voltq napisał(a):

do tego samego ABW które przez 1,5 roku jest kontrolowane przez Tuska i Koalicje Obywatelska ?

ABW podobnie jak CBA jest de facto pod kontolą PiS-u, tak zarąbiście służbami specjalnymi zarządza Siemoniak, że pomimo jego kierownictwa nie pozbywali się ludzi w służbach powiązani z PiS.

  • Thanks 1
Opublikowano

Nikt racjonalnie myślący nie będzie się (chyba) trudził z kruszeniem betonu PiS. Jest za to szansa, że rewelacje na temat Karolka zmotywują niezdecydowanych lub tych, którym wisiało wszystko ;) Chociaż...to Polska, wszystko jest możliwe i nie zaskoczy mnie żaden scenariusz.

  • Confused 1
Opublikowano
9 minut temu, crush napisał(a):

Część ma już dość czekania i z pewnością wolałaby wejść do rządu z PiSem niż kisnąć w niebycie.

Szczególnie takie parcie na koalicję z PiS-em mają Wipler oraz narodowcy z Bosakiem na czele. Dlaczego? Bo większość konfiarzy nie ma nic, puste majątki według oświadczeń majątkowych, którzy składają z racji na np. pełniony mandat posła. Gdyby im się udało dopchać do koryta, to mieliby szanse się ustawić (przede wszystkim finansowo) na dłużej niż na chwilę. A to, że w wyniku koalicji z PiS-em Konfa dałaby się pożreć przez Kaczyńskiego w dłuższej perspektywie, to jednak o tym nie myślą.

 

Jedynie Mentzen ma jakiś konkretniejszy majątek z całej tej zbieraniny konfiarzy, być może faktycznie uczciwie ten majątek zdobył/zapracował itp.

  • Confused 1
Opublikowano (edytowane)
1 minutę temu, crush napisał(a):

Pytanie czy mają betonowy konkret. Bo jesli znowu będą anonimowe zeznania, etc. to może zaszkodzić Trzaskowskiemu.

"Rozmówcy portalu w obawie o swoje bezpieczeństwo wypowiadali się anonimowo, jednak - jak czytamy - są oni gotowi złożyć zeznania przed sądem. Dziennikarze portalu podkreślają, że zweryfikowali wiarygodność dwóch świadków, z którymi przeprowadzili rozmowy."

Edytowane przez Element Wojny
  • Like 1
Opublikowano (edytowane)
15 godzin temu, Camis napisał(a):

 

1000102908-jpg.9305287

 

To tylko pokazuje, że kler na poważnie się zaangażował, a ciemny lud traktuje takie agitacje wyborcze ze strony kleru jak świętość, a szczególnie, kiedy to robi lokalny ksiądz z ambony, który w ich oczach jest "autorytetem". O kasę i wpływy przede wszystkim chodzi, za PiS-u mieli wyjątkowo dobrze, a PiS wykonywał ich żądania. Mam nadzieję, że kiedyś znajdzie się ktoś odważny, kto takie coś skutecznie ukróci, Polska jako świeckie państwo powinno być, a tu kler robi co jemu żywnie się podoba, a ludzie zamiast to olać zupełnie, to jeszcze na to klaskają :E.

 

Nie bez powodu twierdzę, że klerowi powinno się zrobić won z polityki.

Edytowane przez Spl97
  • Upvote 2
Opublikowano
11 minut temu, Element Wojny napisał(a):

"Rozmówcy portalu w obawie o swoje bezpieczeństwo wypowiadali się anonimowo, jednak - jak czytamy - są oni gotowi złożyć zeznania przed sądem. Dziennikarze portalu podkreślają, że zweryfikowali wiarygodność dwóch świadków, z którymi przeprowadzili rozmowy."

Świetnie. Złożą przed wyborami?

Nie?

To +2 dla Nawrockiego.

  • Haha 1
Opublikowano

Nawrocki mógłby złożyć pozew w trybie wyborczym i wówczas rozstrzygnięcie nastąpiłoby jeszcze przed wyborami. Ale tego nie zrobi, a zapowiedział pozew w zwykłym trybie cywilnym - dzięki temu ma pewność, że przed wyborami nie dojdzie do weryfikacji tej historii przez niezależny sąd. Każdy rozsądny człowiek wyciągnie z tego odpowiednie wnioski.

  • Upvote 5
Opublikowano

Sprawczość rządu KO:

 

https://wiadomosci.wp.pl/sebastian-m-wraca-do-polski-jest-obecnie-eskortowany-samolotem-7160877158788032a

 

Nieudacznicy z PiS nie potrafili tego załatwić. Albo może raczej nie chcieli? Bo chodzą pogłoski, że wtedy rodzina Sebastianka skontaktowała się  jakimś wysoko postawionym policjantem z KGP i załatwiła sobie, że nie był tymczasowo aresztowany.

  • Upvote 1
Opublikowano
6 minut temu, Spl97 napisał(a):

To tylko pokazuje, że kler na poważnie się zaangażował, a ciemny lud traktuje takie agitacje wyborcze ze strony kleru jak świętość, a szczególnie, kiedy to robi lokalny ksiądz z ambony, który w ich oczach jest "autorytetem". O kasę i wpływy przede wszystkim chodzi, za PiS-u mieli wyjątkowo dobrze, a PiS wykonywał ich żądania. Mam nadzieję, że kiedyś znajdzie się ktoś odważny, kto takie coś skutecznie ukróci, Polska jako świeckie państwo powinno być, a tu kler robi co jemu żywnie się podoba, a ludzie zamiast to olać zupełnie, to jeszcze na to klaskają :E.

 

Nie bez powodu twierdzę, że klerowi powinno się zrobić won z polityki.

I dla tego kościół trzeba odsunąć od państwa, przestać finansować, nałożyć podatki.

  • Like 1
  • Upvote 1

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik


  • Popularne tematy

  • Najnowsze posty

    • Pokazałeś piękny przejaw totalnej ignorancji... Z matematyką może Tobie by pomógł chat gpt, skoro obliczenia które pokazałem są za trudne i dalej twierdzisz, że rachunek wzrośnie o 50%, a zwykłe przeliczenia to dla Ciebie polityczna propaganda.    @Badalamann Też mieszkam w bloku, w ciągu ostatnich 5 lat podwyżki ogrzewania były regularnie i w zasadzie zdrożało o prawie 300% względem taryfy z 2020 roku. 
    • Powinna. Ale powinna też być możliwość nie bycia inwigilowanym i kontrolowanym na każdym kroku.    Potrzeba wolności > potrzeba kilku osób. Trzeba rozważyć skalę i wagę wad i zalet obu rozwiązań.   Jakby to była bajka to by dałoby się to pogodzić. Ale w tym świecie się zwyczajnie nie da. Do tego błąd może okazać się nieodwracalny. Nie bez powodu w Korei Płn, Chinach i Rosji tak kochają wszelką inwigilację i kontrolę.    To jest jak wpuszczanie tabunu nachodźców bo pod płotem było przemarźnięte dziecko. No jasne, że powinno się takiemu dziecku pomóc, ale każda decyzja pociąga za sobą konsekwencje. Moim zdaniem większość społeczeństwa nie zdaje sobie sprawy z tego jakie, powtarzając kretyńskie "ja nie mam nic do ukrycia, więc nie mam nic przeciwko temu".
    • jest po prostu modne,   Europa zostawila ukraine i chce zeby wykrwawiala rosje wiec na co mozna narzekac? wina Trumpa    to mnie jeszcze rozwalilo: dadza rade wyslac wojska ale dopiero jak bedzie pokoj XD no i nie blisko frontu, maja byc schowane w miastach i tylko do szkolenia XD   innymi slowy, jak dojdzie do dogrywki to beda pilnowac schronow w Kijowie a w najgorszym razie ewakuowac instruktorow XDDDDDDDDDDDDDD   dla mnie to jasne - wina Trumpa
    • Żeby już nie zakładać dodatkowego tematu - na różnego rodzaju promocjach udało się wypatrzeć w miarę rozsądnych(?) pieniądzach:   CPU - AMD Ryzen 7 9800X3D GPU (kupione wcześniej) - PowerColor Hellhound Radeon RX 9070 XT RAM - CORSAIR VENGEANCE RGB DDR5 32GB (2x16GB) DDR5 6000MHz CL36 M2 - Samsung 990 Pro 2TB (+ mam jeszcze łącznie 3 dyski M2 w obecnej konfiguracji + 1 SATA + 1 HDD)   Czym to najlepiej wykończyć (płyta główna / zasilacz / chłodzenie / obudowa / dodatkowe wentylatory)? Obudowa raczej w stylu Fractala, którego mam teraz (raczej z panelem bocznym z metalu niż szkła) + bez RGB - PC i tak raczej stoi na podłodze. Z zachcianek, to żeby jak najmniej kurzu zbierała, ew. jak największą ilość filtrów tak żeby środek nie nadawał się do czyszczenia co tydzień.   USB-C + WiFi obowiązkowe
    • Nie do końca się zgodzę. Żyjemy w czasach gdzie to niekoniecznie może być jedynie obrazą, a może być pomówieniem z którego zostanie ukształtowana opinia na czyjś temat. Jak dodasz miejsce w którym zostanie to zrobione, to może to wywołać efekt w dość dużej grupie osób. Dlatego jeżeli dane działanie czy poprzez określanie kogoś jakimiś niepochlebnymi przymiotnikami, czy próba działania w celu dyskredytacji w jakiejś grupie społecznej jest celowe, to jak najbardziej powinna być możliwość interwencji prawnej.  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...