Skocz do zawartości

Test nowych CPU w starszych grach - pytanie o opinię


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witajcie,

 

Ponieważ okres premierowy na ten rok w zasadzie już za nami, mam chwilę, żeby zająć się czymś mniej "świeżym". Propozycja takiego testu padła jak dobrze pamiętam od @Pawelek6 i mam zamiar go na dniach wykonać. Jest to oczywiście wyłącznie ciekawostka, ale pokaże np. ile daje 3D V-Cache w starszych tytułach czy to, ile FPS mogą nowe CPU w nich wyciągnąć. Procesory, które wezmą udział, to 13900K, 285K, 7700X, 7800X3D oraz 9800X3D. Natomiast do ustalenia jest lista gier. Ze starszych tytułów mam opracowane następujące produkcje:

  • Battlefield Bad Company 2
  • Battlefield 4
  • Battlefield 1
  • Call of Duty Black Ops
  • Call of Duty Ghosts
  • Crysis Warhead
  • Crysis 3
  • Dying Light
  • Far Cry 3 Blood Dragon
  • Far Cry Primal
  • GRID Autosport
  • Hitman Rozgrzeszenie
  • Hitman (2016)
  • Max Payne 3
  • Metro 2033
  • Metro Last Light
  • Project CARS
  • S.T.A.L.K.E.R. Zew Prypeci
  • Splinter Cell Blacklist
  • Tomb Raider (2013)
  • Rise of The Tomb Raider
  • Watch Dogs 2
  • Wiedźmin 2

Na pewno z tej listy wezmę Battlefield 1/4, Crysis Warhead/3 oraz Dying Light. Docelową myślę ok. 10 gier powinno znaleźć się na ostatecznej liście. Zatem jeżeli chcecie coś z tej listy, to piszcie.

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Upvote 5
Opublikowano
Godzinę temu, Karro napisał(a):

Bez sensu test.

Nie pytałem się Ciebie ani kogokolwiek innego, czy to ma sens, więc mnie Twoja opinia w tej kwestii nie interesuje :) Pisałem, że to nie jest mój pomysł na test i zostanie tak zrealizowany jak został zaproponowany, bez wnikania w to, czy dla kogoś to będzie sensowne, czy nie.

Opublikowano (edytowane)

@tomcug dzięki! Fajnie, że sięgnąłeś po stare propozycje testów. Chyba minęło parę lat :E Wiem, że tam było więcej możliwych tematów i nie tylko ja je podawałem, lecz wątpię, że się teraz dokopie gdzie te propozycje były.

 

Odnośnie zapytania, to myślę, że WD2 jak podał @Keller, a do tego może: Far Cry 3 Blood Dragon (to dodatek, ale FC3 było bardzo popularne), Hitman, Project CARS (pełna liczba zawodników + jakiś deszcz i klatki grubo spadały) oraz Wiedźmin 2 (bo nasze pl :E). Akurat masz równe 10 tytułów. Oczywiście to wyłącznie moja propozycja.

Edytowane przez Pawelek6
  • Upvote 1
Opublikowano
3 minuty temu, Pawelek6 napisał(a):

@tomcug dzięki! Fajnie, że sięgnąłeś po stare propozycje testów. Chyba minęło parę lat :E

Aż tak to nie, ten test jak dobrze pamiętam zaproponowałeś w okolicach przeprowadzki na to forum z Laba 8:E

Opublikowano (edytowane)

O nie... pierwsza bardzo skromna, ale jednak, przeprowadzka była jak zamknęli główną, czyli 2020 r. :E

 

Aż specjalnie poszukam, może do północy wykopię xD

 

Edit.: @tomcug szybko poszło! Tylko lepiej nie patrz na datę utworzenia tematu, choć tylko 4 strony: KLIK :hihot:

 

Chociaż przy zbiorowej zeszłorocznej przeprowadzce też coś mogło być, pytanie gdzie? :wariat:

Edytowane przez Pawelek6
Opublikowano
23 minuty temu, Pawelek6 napisał(a):

Chociaż przy zbiorowej zeszłorocznej przeprowadzce też coś mogło być, pytanie gdzie? :wariat:

NIe będę teraz szukał, ale na pewno w tamtych okolicach ten temat się pojawił (być może ponownie %-)).

Opublikowano

Listę uznaję za zamkniętą ;D Chyba będzie testowane 13900K z wyłączonymi E-core, a 285K z 8 P-core + 8 E-core, bo gierki mają problem, jak jest za dużo wątków. Przykładowo Wiesiek 2 w ogóle nie odpala na 13900K w pełnej konfiguracji xD

Opublikowano

W niektórych gierkach niezłe jajca %-) Crysis 3 trawka 60 FPS ledwie + ostre przycięcia na 13900K :lol2: Jeszcze nie wiem, czy to wina nowszych sterów, Windy 11 23H2 czy czegoś innego %-) Far Cry 3 też koślawo działa.

Opublikowano (edytowane)

Zaraz się okaże, że test ma jednak więcej "sensu", a jeżeli komuś mogło się wydawać. GTA IV brakuje :E

 

W sumie ciekawe jakie spostrzeżenia wyjdą, gdyż niektórzy lubią wracać do starszych tytułów.

Edytowane przez Pawelek6
Opublikowano
35 minut temu, tomcug napisał(a):

W niektórych gierkach niezłe jajca %-) Crysis 3 trawka 60 FPS ledwie + ostre przycięcia na 13900K :lol2: Jeszcze nie wiem, czy to wina nowszych sterów, Windy 11 23H2 czy czegoś innego %-) Far Cry 3 też koślawo działa.

To akurat nie ma nic do CPU ;) To zepsuł już Win10 już dość stary build wbijasz ze sterownika w profilu limit na powiedzmy 500fps to rozwiążę problem lub  LLM na Ultra ;)

34 minuty temu, Pawelek6 napisał(a):

Zaraz się okaże, że test ma jednak więcej "sensu", a jeżeli komuś mogło się wydawać. GTA IV brakuje :E

 

W sumie ciekawe jakie spostrzeżenia wyjdą, gdyż niektórzy lubią wracać do starszych tytułów.

GTA 4 to się wrzuca DXVK i dostajesz ogromnego boosta.

  • Upvote 2

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...