Skocz do zawartości

Test nowych CPU w starszych grach - pytanie o opinię


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)
3 godziny temu, Pawelek6 napisał(a):

A czasami cała gra jest pod konkretny FPS jak GTA IV pod 30 kl./s i przy wyższych wartościach zaczyna świrować: KLIK.

Stricte przygotowane pod konsole i nie poprawione pod PC. NFS The Run po wbiciu komend dla 60fps oraz dla zmiany tempa nadal ma problemy. Nie da się przejść lub są extremalne problemy z QTE - są przygotowane pod 30fps.

ID Tech przez lata miał twardy lock na 60fps śmiechowe jest to, że koleś z Cryteca musiał wbić żeby to poprawić.

Edytowane przez sideband
Opublikowano (edytowane)
W dniu 27.06.2025 o 18:41, Karro napisał(a):

Poza tym lepiej sprawdzać cpu w crysis 3 przy szybie

 

Gdzie z radeonem to mozesz mieć z 20 fps nawet z jakąś spcką na fleku jeszcze

Jeżeli chodzi o parę crysis 3 + radeon to na nowszych windach niż W7 był ostry zjazd wydajności i nigdy nie zostało to naprawione ;) temat znany, pamiętam jak miałem FX-8350 podkręcony na 4.7 w parze z r9 290 na w7 grało się całkiem ok jak zainstalowałem W10 na tym samym sprzęcie to w misji z trawą czy właśnie przy tej szybie zjazd wydajności wynosił dobre 50% względem W7 :E Nie wiem natomiast czy to czasem nie zaczeło się już od win8 (nie miałem okazji sprawdzić) :) 

Edytowane przez Send1N
Opublikowano
2 godziny temu, sideband napisał(a):

Popsute MT ;)

Kiedyś nie było DXVK teraz wrzucasz i problem z głowy ;)

To się zaczeło od dziesiątki czy na W8 już był ten zjazd względem 7? bo ja przechodziłem z 7 na 10, 8/8.1 nigdy na swoim pc nie miałem :) 

Opublikowano
11 godzin temu, Send1N napisał(a):

To się zaczeło od dziesiątki czy na W8 już był ten zjazd względem 7? bo ja przechodziłem z 7 na 10, 8/8.1 nigdy na swoim pc nie miałem :) 

Tego to nawet nie wiem miałem styczność z tym systemem parę godzin :E Poza tym AMD bardzo krótko wspierało Win8 ;)

AMD nie ma natywnego wsparcia dla MT w DX11 oni dodali MT do paru tytułów- jak chcą to mogą :E

  • Like 1
Opublikowano
W dniu 1.07.2025 o 09:26, tomcug napisał(a):

A kto normalny miał W8? %-)

Widocznie jestem nienormalny :). Po długim użytkowaniu XP przeszedłem na W8.1 (czyli pominąłem W7) z Classic Shell.

Opublikowano
14 minut temu, Phoenix. napisał(a):

Metro tez ladnie :D 

Metro coś kulawo chodzi na nowych Intelach, jak patrzę na stare wyniki, to powinno być lepiej. FPS niby dużo, ale AMD wyraźnie z przodu.

Opublikowano

W crysis 3 7700X lepszy o 15klatek od 7800X3D :E co tam się wydarzyło skoro w starszym warhead 7800x3d mimo niższego zegara jest jednak nad 7700x? :) bo z początku tłumaczyłem to sobie brakiem wykorzystania 3d cache przez gierkę i że 7800 przegrał z racji niższego zegara :hmm:

Opublikowano

Łap mędrcu Kryzysa 3 na 13900K w Dualu i Singlu. RAM na 4000 MHz + timingi ziemniak (auto), żeby nie było pitolenia, że agresywne nastawy uratowały Single %-) Jeżeli rzeczywiście miałeś różnicę 60 vs 90 FPS, to dlatego, że nie wymusiłeś rozdzielczości RTC i dla jednych nastaw szczęśliwie wbiło na 1 ms, a dla drugich zostało na 15 ms. Ta różnica nie miała nic wspólnego z kanałami RAM.

Crysis3_2025_07_04_22_08_18_592.jpg

Crysis3_2025_07_04_22_13_03_272.jpg

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...