Skocz do zawartości

Propozycja testów


Pawelek6

Recommended Posts

Mam propozycje by zrobić filmy instruktażowych programów diagnostycznych i takich do sprawdzania informacji o PC lub mobilku - dużo osob jest zielonych w tych tematach i taki temat spowodował by ze was kanał na YT by odżył 

(filmy lub artykuły)

Na pierwszy rzut oka mam program Enomus mouse test którego od niedawna probuje rozgryść :E 

 

Co wy na to?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniekąd, ale brakuje tego wszystkiego w jednym miejscu, gdzie zawsze można sięgnąć. 
To tak jak czytasz, że jakaś część jest dobra, w innym tekście czytasz że taka też jest dobra w połączeniu z tą pierwszą - stwórzmy więc ranking polecanych podzespołów

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ithardware to by moglo zrobic jakis duzy test porownawczy coolerow. Cos takiego dawno temu zrobil pclab, ale pare lat w swiecie coolerow to jak epoka. NH-D15 dalej rzadzi, nikt nie liczy Assassina 3, ktory przebil, ale nahalasowal, jednak ciekawie sie porobilo ponizej 300 PLN, gdzie ciagle sa przetasowania. Sam test na tej samej konfiguracji z goracym procem przed i po OC, delta temperatur, ta sama metodyka pomiaru glosnosci, najlepiej wszystko w gownianej obudowie typu popularne SG1/RG4. Nie ma na ten moment chyba nigdzie w polskim ( i w sumie nie tylko) internecie takiej aktualnej i dosc obszernej bazy porownawczej coolerow, a pozniej mozna by do niej dopisywac kazdy recenzowany, trzymajac sie konfiguracji i metodyki.

 

To samo w temacie obudow. Chyba jedyna taka baza jest Gamers Nexus, ale on bierze na ruszt same skrzynki, ktorych ceny nie mieszcza sie w glowach typowego polskiego odbiorcy. Fajnie by bylo uswiadomic rodakow, ze to nie jest tak, ze 200 zlotych na obudowe to akuratnie, 300 szalenstwo, a 500 to snobizm dla Niemcow w Mercedesach.

 

Wiem, ze od cholery roboty, ale raz zrobione bedzie moglo byc z latwoscia uzupelniane, a konkurencja czegos takiego nie ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak że już tylko na forach gdzie siedzą dzieciaki jest problem z kasą jak się do mnie odzywają koledzy z Polski to w sumie 500-1000zl za bude nie jest problem, poza tym budżet to tak koło 12-20tys i to ludzie którzy pracuja w PL nie za granicą. 

Ksiadz ostatnio kupował. 2080 😁z mojego polecenia 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze twoj przyklad jest dosc skrajny. Moze tacy do Ciebie przychodza, bo robisz custom loopy czy stacje robocze. Gdzie nie spojrzysz na forach czy zapytaniach na yt, magiczna granica na komputer jest 4-5 tys. Czyli po doborze procka, plyty, ramow i grafiki zostaje tysiak na cala reszte. Takie tendencje obserwuje - malo kto jest swiadomy, ze zamiast wciskac dziadowskiego niereferenta mocniejszej karty, warto wziac kozaka z modelu nizej, a doinwestowac reszte, bo i tak karta wyleci z configu najszybciej. Malo kto wydaje sie tak myslec, malo kto na to pojdzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie te czasy kiedy kupowało się C2D, 2GB ramu i np. 9600GT? Taki sprzęt mieścił się w 2000zł i we wszystko można było grać, a strata do C2Q czy 9800GTX nie była wtedy jakaś duża. Wszystko drożeje. Zresztą jeszcze kilka lat temu za 4000 - 5000zł składało się top, a wyższe kwoty to już były sprzęty HEDT. Teraz po tyle sama karta dla Kowalskiego chodzi. Straszne czasy. Nie żebym marudził jakoś, ale Dziarson ewidentnie przebywasz w "bogatym" towarzystwie. Nawet odkąd jestem na Labie (2008 rok), to wiem jakie sprzęty często się przewijały i stwierdzam, że te ceny zaczynają być chore. Do 10000zł to można już kupić auto, które będzie całkiem ok. Od dłuższego czasu komputer staje się strasznie mało opłacalną platformą do gier.

 

P.S. I jeszcze wypadałoby zauważyć, że po takich forach, to chyba najwięcej teraz takich entuzjastów tylko jest z "grubym" sprzętem właśnie.

Edytowano przez Pawelek6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega prowadzi swój serwis, i dosyć często trafiają mu się droższe kompy (składa LC). Bardziej 3,5-4 kafle.

17 godzin temu, Japanese Capacitor napisał:

Ithardware to by moglo zrobic jakis duzy test porownawczy coolerow. Cos takiego dawno temu zrobil pclab, ale pare lat w swiecie coolerow to jak epoka. NH-D15 dalej rzadzi, nikt nie liczy Assassina 3, ktory przebil, ale nahalasowal, jednak ciekawie sie porobilo ponizej 300 PLN, gdzie ciagle sa przetasowania. Sam test na tej samej konfiguracji z goracym procem przed i po OC, delta temperatur, ta sama metodyka pomiaru glosnosci, najlepiej wszystko w gownianej obudowie typu popularne SG1/RG4.

 

Wiem, ze od cholery roboty, ale raz zrobione bedzie moglo byc z latwoscia uzupelniane, a konkurencja czegos takiego nie ma.

 

W SG1/RG4 nie zmieści się taki potężny kloc jak NH-D15, czy Assasin 3 :) Brakuje jeszcze recenzji mniej popularnych coolerów, jak np. Zalman CNPS20X, czy Raijintek Tisis, a także Arctic Liquid Freezer II (które swoją drogą jest kozackie, m.in. cena/wydajność). Brakuje mi także recenzji komponentów LC, czegoś takiego nie ma żaden polski portal IT. Kojarzę chyba jeden zagraniczny portal, który robi coś takiego. Byłaby to duża zmiana, i nowość 🤷.

Edytowano przez Rafał
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

13 godzin temu, Pawelek6 napisał:

A gdzie te czasy kiedy kupowało się C2D, 2GB ramu i np. 9600GT? Taki sprzęt mieścił się w 2000zł i we wszystko można było grać, a strata do C2Q czy 9800GTX nie była wtedy jakaś duża. Wszystko drożeje. Zresztą jeszcze kilka lat temu za 4000 - 5000zł składało się top, a wyższe kwoty to już były sprzęty HEDT. Teraz po tyle sama karta dla Kowalskiego chodzi. Straszne czasy. Nie żebym marudził jakoś, ale Dziarson ewidentnie przebywasz w "bogatym" towarzystwie. Nawet odkąd jestem na Labie (2008 rok), to wiem jakie sprzęty często się przewijały i stwierdzam, że te ceny zaczynają być chore. Do 10000zł to można już kupić auto, które będzie całkiem ok. Od dłuższego czasu komputer staje się strasznie mało opłacalną platformą do gier.

 

P.S. I jeszcze wypadałoby zauważyć, że po takich forach, to chyba najwięcej teraz takich entuzjastów tylko jest z "grubym" sprzętem właśnie.

 

Faktycznie idzie to w złą stronę. Widać, ze półki cenowe są coraz bardziej podbijane. Pisałem o tym na labie, że w przyszłości może być tak, że pecety pójdą w stronę wysokowydajnych zabawek dla zamożnych, gdzie mniejsza ilość sprzedawanych gratów będzie skutkowała zwiększeniem ceny tych gratów. A dla normalnych szaraczków zostaną konsole i streaming na przedpotopowych kompach. Dużo będziemy wiedzieć niedługo po ruchu nvidii. Jeśli w roku wydania nowej generacji konsol, zaproponują ludziom powiedzmy 3060 w cenie 2 kafli, albo i nawet ponad to, a za 3070 zaśpiewają 3k, albo i więcej, to nie ma co się spodziewać niczego dobrego w przyszłości. Wydaje mi się logiczne, że jeśli zamiary mają długofalowe, żeby pc pozostał platformą dla normalnych ludzi, to cenowo powinni nawet taniej polecieć jak 2xxx. Tak, żeby nikt z obecnych pecetowców nawet nie pomyślał o przejściu na konsole, a nawet mało tego - żeby niektórzy konsolowcy przeszli na kompa. No, ale jeśli zawołają za 3060 cenę nowej konsoli, to o czym tu gadać? Co amd zrobi, to jeszcze inna sprawa.

Jeśli miałbym ocenić jak to będzie, to niestety myślę, że czeka nas jednak opcja pseudo elitaryzacji grania na komputerach.

Edytowano przez Kelam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AMD zrobi to samo, co uskutecznia od wielu lat, czyli tak dostosuje swoje ceny, żeby być wartą rozważenia alternatywą dla zielonych i nic ponadto. Na prawdziwą walkę cenową nawet nie ma co liczyć, podobnie nie wierzę w przejęcie korony przez "Big Navi". A zresztą, jakby to przejęcie korony miało miejsce, to dopiero wtedy byśmy się dowiedzieli, ile może kosztować high-end...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rafal To bardziej przyklady polki, ktora ludzie zwykle wybieraja - kompletnie nie pomyslalem tak bardzo na zapas, zeby sprawdzac ich tolerancje na wysokosc coolera i rozpatrywac, czy nadadza sie do zaproponowanego testu ;) Ale sie poprawie: Pure Base 500 - jako obudowa z wentylacja co najwyzej przyzwoita, z jednym smiglem, ktore pompuje tyle powietrza co dwa w tanich obudowach, ale jednym na froncie i z tylu, a w takim przypadku zawsze obrywa sie coolerowi. No i 190 mm tolerancji :D Nie sprawdzalem jak w w kwestii grubosci AiO, ale nie chce mi sie za tym grzebac, bo to troche jalowe przy do niczego niezobowiazujacych forumowych rozkminkach.

 

1 godzinę temu, Rafał napisał:

Brakuje jeszcze recenzji mniej popularnych coolerów, jak np. Zalman CNPS20X, czy Raijintek Tisis

 

Tisis stracil sens, co spotyka wiekszosc wiekowych coolerow. Tj. pojawilo sie cos bardziej wydajnego, cichszego i czasem nawet tanszego. W przypadku Tisisa jest to Fuma 2, moze nawet Dark Rock 4 by go wzial. Do tego Tisis jest olbrzymi i ma upierdliwe zapinki na wentylatory, wyglada pewnie dla wiekszosci osob zbyt oldskulowo, a 3 stowy kosztuje. Do tego przez te pare lat pojawily sie na tyle gorace procki, ze nie ma sensu patrzec na wyniki sprzed 4 lat, bo duzo kozakow z tego czasu obecnie dostaje po dupie. Cos takiego spotkalo Le Grand Macho.

 

Duzy Zalman to nieglupia opcja. Mam wrazenie, ze nowe Zalmany powstaly po to, by uderzyc w nisze coolerow powietrznych z RGB, zwlaszcza wydajnych. Bo po prostu nie ma sensownie wydajnych coolerow z RGB - chyba najmocniejszym przed duzym Zalmanem byl blizszy polce sredniej Mugen od Scythe.

 

@Kelam A ja mysle, ze rosnace ceny to kwestia braku konkurencji. Przewiduje, ze tam gdzie Nvidia nie bedzie miec z kim rywalizowac (teraz powyzej 2070 Super), tam beda kosmiczne ceny. Mid-range raczej bedzie sympatycznie wyceniony, bo tam jest kuszaca wydajnoscia do ceny alternatywa w postaci AMD. Za jakis czas pewnie cos tam namiesza Intel. Wszyscy musieliby podnosic ceny, bysmy mieli przesrane, a to z perspektywy oponentow Nvidii jest zmniejszaniem swoich szans. Mysle tez, ze wiedza, ze balansuja na granicy, po ktorej przekroczeniu ludzie sie wkurza i pojda w konsole. Ja z 2070S za 2,5K i tym jak ,,wymiata" w bardziej wymagajacych grach jestem juz niemal na tej granicy. Zwlaszcza, ze pamietam, jak to bylo z 970 za tysiaka mniej.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...