Skocz do zawartości

Propozycja testów


Pawelek6

Recommended Posts

  • 1 month later...

Fajnie by bylo jakbyscie dodali do procedury testowej kart graficznych Noise Normalized. Czyli temperatury przy ustalonym dla wszystkich jednym poziomie dBA. Nieglupia opcja byloby takze RPM Normalized, czyli temperatury i dBA przy jednym dla wszystkich poziomie rpm. Moglibyscie tez podawac przy wynikach temperaturowych predkosc obrotowa wentylatorow grafiki (rpm i % maksymalnego rpm). Dzieki uwzglednieniu rpm latwiej porownac karty i miec wglad w charakterystke jej pracy. Tj. karta chlodna i glosna moze zawdzieczac swoje wyniki agresywnej domyslnej krzywej rpm, wiec moze miec potencjal na bycie karta troszke goretsza, ale moze najcichsza, rownie dobrze moze tez miec obroty niskie, a chlodzenie po prostu wydajne, ale glosne. Moze to duperele, ale wiele pracy Wam nie dolozy, a zapewniloby wiekszy i w zasadzie kompletny wglad w funkcjonowanie danego modelu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Hej, na ITHardware troszkę brakuje mi testów chłodzeń i obudów. Obecnie pojawiają się tylko testy obudów Genesisa, które mnie średnio interesują. Brakuje testów popularnych obudów jak SilentiumPC Regnum RG6V, SilentiumPC Signum SG7V, Phanteks P500A, Lian Li Lancool II Mesh czy Phanteksa P600S. Nie pojawiły się testy nowego chłodzenia od bq!, czyli Pure Loopa, a także Grandisa 3 od SilentiumPC, czy Fumy 2 od Scythe. Też bardzo dobrym pomysłem (nie widziałem tego nigdzie, na żadnym z polskich portali) byłoby zrobienie porównywawczego testu chłodzeń low profile.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Dziarson napisał:

@Rafałpo co nic lepszego niż to co było nikt nie zrobił jeżeli chodzi o chłodzenie 

 

Nie ma np. testów Arctica Liquid Freezer II, czyli (według mnie) najlepszego AiO na rynku. Guma 2 też jest ciekawie zbudowana, a wydajność też jest wysoka. Pojawił się także Ice Giant wykorzystujący działanie termosyfonu, co jest nowością na rynku chłodzeń procesorów. Trochę nowości jest, a brakuje testów nawet tych starszych coolerów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dziarson napisał:

@Rafał no to proponuje kupic i podesłać redakcji niech przetestuja.

Nie wiem czy pamietasz ale testuja to co dostaną.

 

Sam zamierzam robić testy poszczególnych wentylatorów i chłodzeń. Na razie czekam na Phanteksa P600S oraz wentylatory Noctua industrialPPC 3000RPM, które wykorzystam w prywatnym kompie, docelowo trafią na chłodnice w LC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

@tomcug

 

Wracam z kolejną propozycją testu. Po latach i ciekawe czy wykonalny :E Inspiracją są plotki o nowych procach, kartach i zresztą ogólna tendencja wśród producentów obecnie.

 

Mianowicie porównanie procesorów i kart graficznych (może być po jednym podzespole każdego producenta, czyli 4 łącznie) na ustawieniach domyślnych z ustawieniami gdzie będą wyłączone wszelkie tryby "turbo", "boost" itp. Na dokładkę można dodać trzeci scenariusz OC.

Chodzi mi o porównanie czysto referencyjnych zegarów (tak jak dawniej było) z obecnymi ustawieniami gdzie są podbijane zegary. Ile stracimy wydajności, a ile zyskamy na poborze energii - co za tym idzie - kulturze pracy, temperatury, hałas itp. Jaki wyjdzie stosunek perf/W. Mam przeczucie "ciekawych" rezultatów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ty tu jesteś specem :E

 

Tylko zaproponowałem. A przeczucie mam takie, że czysto referencyjne ustawienia mogą mieć najlepszy stosunek perf/W i zarazem zapewniać, owszem gorszą, ale akceptowalną wydajność przy znacznie poprawionej kulturze pracy. Aczkolwiek to tak tylko moja głowa teoretyzuje teraz.

 

Pytanie czy zainteresowany takim testem w ogóle :E

Edytowano przez Pawelek6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...