Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)

Witam.

Komputer to.

13900kf

Asus Rog Z790-E Gaming WiFi

Kingston Fury Renegat 2x16GB

Corsair HX1000i

 

Komp wczoraj nie wchodził w Windowsa.

Niebieski ekran próby naprawy nie dały nic.

Wyjąłem wszystkie dane i system od nowa.

Dzis przeprowadzam testy.

Pierwszy test OCCT stability procesor i ramy po niecałej godzinie komputer się zawiesił i nic nie mogłem zrobić.

Przez co nie mogłem sprawdzi jaki jeden  błąd  wyskoczył w OCCT.

Zrestartowałem zrobiłem testy grafiki i wszystko ok.

Teraz skończyłem OCCT i przeszedł cały bez problemow. 

Screenshot2026-05-24143251.thumb.png.c6fd07446cb6cf870a9439945b4915e0.png

Screenshot2026-05-24143344.thumb.png.a13c284157c978a88d34b6e2730de134.png

Troche gorąco na Arctic II 420.

 

Screenshot2026-05-24143410.png.1ef71c9b09f8b5e92e595604ad21c49e.png

 

Uruchamiam MemTest86.

Jakies sugestie co jeszcze powinienem zrobić aby namierzyć co go boli?

Pamiętam ze te procesory mogą  się degradować jak mogę to sprawdzić?

 

 

Jeszcze dyski.

Screenshot2026-05-24144031.thumb.png.883cfffddd12e5fd2f0b1e0b7a2c890f.png

 

 

Screenshot 2026-05-24 144057.png

Edytowane przez ostryb
Opublikowano (edytowane)
3 godziny temu, Qrdello napisał(a):

Rozumiem, że wszystkie najnowsze poprawki do UEFI, w związku z degradacją 13 i 14 gen rzecz jasna, poinstalowane? Limity mocy zalecane przez intel ustawione?

Tak wszystko na bieżąco.

Niestety Intela trzeba pilnowac.

Zastanawiam się bo  czy jest jakiś test żeby sprawdzić degradacje.

Obstawiam ze nie a po wszystkich testach wygląda OK.

Patrzeć obserwować mi zostaje na chwilę obecna.

 

 

3 godziny temu, janek25 napisał(a):

Nie masz za duzych napieć poustawianych?

BF6 i 240 wat,nawet jak to przy niepelnym gpu lload to bardzo dużo

Nic nie ruszałem jest na stoku.

Edytowane przez ostryb
Opublikowano

PL1 145W

PL2 253W

ICC MAX 307A

Voltage offset -0.100mv

PCORE Multipler -> per core

ustawiasz na 1 i dwa rdzenie x55

pozostale na auto


iacep disabled

 

spisz spokojnie ;) bedzie ci wbija napięcie do 1.315v

  • Like 1
  • Upvote 1

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...