Skocz do zawartości

patryko

Recommended Posts

Kurde aż wstyd się "chwalić" mając tak kiepski aparat ale zobaczcie co od dziś przytula się z moim procesorem 🤩


Procesor: R5 2600
RAM: Patriot Viper4 3200 8x2 Gb
HDD: 610Gb (jeszcze na SATA1)
SSD: Crucial MX500 1Tb,
M.2- 256Gb
Zasilacz: 650V 
Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 1660S
Płyta główna AsRock b450Pro4

Chłodzenie: CoolerMasterLiquid 240

 

(Sry za jakość :C)

IMG_20200703_185705[1].jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, xXMateoXx320 napisał:

Kurde aż wstyd się "chwalić" mając tak kiepski aparat ale zobaczcie co od dziś przytula się z moim procesorem 🤩


Procesor: R5 2600
RAM: Patriot Viper4 3200 8x2 Gb
HDD: 610Gb (jeszcze na SATA1)
SSD: Crucial MX500 1Tb,
M.2- 256Gb
Zasilacz: 650V 
Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 1660S
Płyta główna AsRock b450Pro4

Chłodzenie: CoolerMasterLiquid 240

 

(Sry za jakość :C)

IMG_20200703_185705[1].jpg

Mam takie samo chłodzenie w PC, ale nie chce mi się schylać foty robić

Edytowano przez EcKo!?
bo tak
  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Wszyscy wrzucaja odjechane zestawy z RGB, custom loopy, ja takiego nie mam, ale tez chcialbym sie swoim pochwalic.

 

skrzynkia.jpgskrzynkia2.jpg

 

Motywem przewodnim mojego zestawu jest perfekcyjna harmonia odcieni szarosci. Harmonia szarosci przecieta kolorowym logiem na wentylatorach be quiet! w zaskakujacy i cieszacy oko sposob korespondujaca z kablem od taniego zasilacza. Inspiracja dla mojego zestawu bylo samo zycie - szare i monotonne, ale potrafiace byc w tym piekne, a do tego przecinanane chwilami drobnych radosci, ktore reprezentuje wskazana korespondencja.

 

Jesli komus sie moj zestaw nie podoba, nie ma problemu, bo obudowa nie ma szyby.

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dziarson Trudno powiedziec, bo tez kazde smigielko tego samego modelu rozni sie troche predkoscia obrotowa, ale na pewno mam wyzsza na wyjsciu. Ogolem Kaze Flexy na Ninja to 800 rpm, Silent Wings 3 to 1000 rpm. Gdy grzeje proca w grach, Silenty na jednym sygnale (hub skrzynki) leca na 1000 rpm, Ninja kreci sie 500-600 rpm, zwalnia i przyspiesza po 6 sekundach od zmiany temperatury i mam wtedy na niekreconym procu 50-60C. Problemow z tempami proca nie mam i ogolem z niczym nie mam, ale zawsze fajnie miec mniej, wiec jak cos, chetnie przyjme rady :)

W poprzedniej skrzynce mialem przez chwile wpiete smigla do plyty glownej (kazde smiglo do osobnego SYS_FAN) i jednemu z nich czytalo mi mniejszego maxa (niecale 900 rpm, nie mam pojecia, ktore to, bo pomieszalem je przy przeprowadzce do Define). Czytalo tez wszystkim podejrzanie niski start bo ponizej 200 rpm (bq! deklaruje w tym modelu cos 400-500, ale domyslam sie, ze jest to zawyzone na wypadek roznic egzemplarzy). Nie wiem jednak, jak precyzyjne za odczyty w przypadku smigiel 3-pin w wejsciu 4-pin. By dostac odczyty, musialem przeleciec je asrockowym Fan Tuning - plyta bada predkosc smigiel i ustawia krzywa wedle swojego uznania. Ogolem krzywe mam swoje, nie plytowe.

Do tego w sieci panuje dziwna dezinformacja w temacie huba mojej obudowy - ze nie mozna kontrolowac predkosci wpietych do niego smigiel 3-pin. Spowodowane jest to tym, ze podpina sie go do SYS_FAN i do SATA, a plyta, ktora zwykle ma typ kontroli wejscia na Auto, z jakiegos powodu wybiera wtedy DC, wiec trzeba to przestawic na PWM, by miec kontrole. W huba mam wpiete wszystkie smigla obudowy, ale wolnych SYS_FAN ze zmianami napiecia pare jeszcze mam. Ciekawi mnie tez cholernie dziwny pomysl z instrukcji Fractala, ktory rekomenduje do huba podpiac po prostu wyszystkie wentylatory, jakie ma cokolwiek w configu, hub do CPU_FAN i SATA. Czyli, jesli nie rozni sie to od SYS_FAN, bo nie probowalem, jechac nimi na jednym sygnale (przeciez kazda czesc ma inny rpm, wiec procent, kazda ma inne potrzeby).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też raz tak zrobiłem i ten hub mi wysłali nowy bo się zjarał taka pruba była. Co do wentyli i podłączenia przez chub trochę kischa bo on i tak je wszystkie ustawi tak samo a czasem potrzeba więcej ciągnąć niż pchać. Ale to są zależności overclokerskie i nie muszę wysztkiej swojej wiedzy od razu rozdać bo jak potem konkursy wygrywać 😁

 

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dziarson Ale jak to Ci sie zjaral? Hub w Define? Wydaje mi sie, ze plyta na Auto majac wybor DC/PWM wybiera DC, bo to plyta, a nie czlek, ktory kombinuje, ze ten drugi czlek to pewnie chce te smigla kontrolowac, wiec warto byloby jednak wybrac PWM niz zeby mu szuraly caly czas na 100%. Odlaczenie huba od SATA tez sprawi, ze wtedy od razu wybierze PWM, bo innej opcji miec nie bedzie. Nie wiem jednak, jak wyglada sprawa zasilania tego huba i czy przy podlaczeniu do SYS_FAN nie ciagnie jeszcze pradu przez SATA, a przy odlaczeniu od zasilacza moze miec to jakies niefajne konsekwencje. Nie znam sie na takich kwestiach, wiec mam to podlaczone ,,po bozemu".

 

Ogolem mialem poeksperymentowac z rozna predkoscia wyciagajacego, ale tempy mnie zadowalaja, a wiesz jak to jest z zebraniem dupy do poprawiania tego co jest dobre ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Dziarson napisał:

Japanese capacitor nie no ja nie muwie że masz źle tylko że tak się zdarza, ter hub padł w phantex ethino přímo 

A padł bo padł dzisiaj też już miałem nadzieję że arl ryzen ale nie 1.6V na rdzeń i się zesral na 20sek nie dał się uruchomić ciekawe jaki był przyczyn. 

 

 

Moze miales wadliwy, moze go przeciazyles zbyt duza iloscia wentylatorow. Kazdy hub ma granice obciazalnosci i sam to sprawdzalem przed zakupem skrzynki z posiadanymi juz smiglami (pierwotnie mialy wyladowac w nadchodzacej Silent Base 602/802, stad to gorsze 3-pin, bo do kontrolera, ale nie chcialo mi sie czekac do okolic pazdziernika). Inna sprawa, ze nie jestem mocny w elektryczne sprawy takich rozwiazan, wiec moze moje obliczenia byly nic niewarte :) Po prostu nie znam sie na tym, wiec moglem patrzyc nie na to, co trzeba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dziarson napisał:

Nie cytuje się posta pod postem. 

 

Nie wiedzialem ;)

 

Co do huba, OK. Ja sie na tym nie znam, ale probowalem poznac :) Mam nadzieje, ze mi posluzy, smigiel do obudowy dokladac nie zamierzam, bo nie mam gdzie. Choc myslalem nad takim na spodzie. Myslisz ze mialby sens? Znajdowalby sie, patrzac na moje zdjecie, pod kablem zasilajacym grafike i dmuchal przez te szparki na piwnicy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowales taki uklad? Myslisz, ze nie narobi syfu w przebiegu powietrza front-tyl? EDIT: I w ogole, czy to cos da, kiedy to smiglo bedzie dmuchac przez te liche dziurki na piwnicy?  Uklad mam dokladnie taki jak na zdjeciu, ale oczywiscie z zakrytym topem, tym bez dziurek.

Edytowano przez Japanese Capacitor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Japanese Capacitor napisał:

Ale to na chyba na zdjeciach glownie widac ;) Widze w temacie ,,Moje projekty", ze musiales zrezygnowac z filtra (nie pamietam jednak jak jest rozwiazny w S2) wraz z modyfikacjami frontu, wiec + do airflow, ale - do kurzenia.

Oryginalny front w S2 jest zabudowany, powietrze wpada tylko tymi niewielkimi otworami na bokach frontu i one są ofiltrowane . Jak skończę ten front to też będzie miał jakiś filtr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ernig To ja wiem, bo sam mam Fractala, ale nie pamietalem, jak rozwiazali kwestie ofiltrowania frontu w pozbawionej drzwiczek S2. Czy lipa jak w Define C (zdejmuj panel), czy najlepiej jak w 7 Compact (filtr pod wlotami) i widze, ze w S2 ta lepsza opcja. Fakt faktem, ze kurzu sie nie uniknie, ale z doswiadczenia wiem, ze najmniej roboty przy filtrach pod wlotami, a wewnatrz to juz wszedzie tak samo. Na twoim miejscu pokombinowalbym z filtrem na tym panelu w dziurkami w kwiatowy wzor (ostatnie zdjecie z twojego tematu), bo rowno musza ciagnac kurz. Wydaje mi sie tez, ze taka czarna siateczka pod dziurkami wygladalalby jeszcze fajniej niz ,,gole" dzurki, a polaczylbys imo ladne z pozytecznym :) EDIT: Tak sobie mysle, ze trzymajac sie tego buildu, bialy filtr za tymi dziurkami bylby jeszcze lepszy.

Edytowano przez Japanese Capacitor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...