Skocz do zawartości

patryko

Recommended Posts

6 godzin temu, Dziarson napisał:

@ernig ładnie czysto i schludnie tylko ta karta pod górę da się to jakoś zniwelować? 

dzięki, a karta jest prosto względem obudowy. Używam zmodyfikowanego mocowania od cooler mastera i risera od fractala dlatego one mogą nie pasować idealnie .

 

4 godziny temu, Buczo napisał:

Elegancko i schludnie, tak lubię :)

dzięki

Edytowano przez ernig
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam dawno mnie tu nie było ;) aż dziś robiąc porządek w zakładkach odnalazłem :)  Wraz z Premierą Windows 11 zbiegła się moja modernizacja sprzętu  oto moje nowe dziecko 

 

i7 11700K

RTX 3060 TI

dysk nvme 500GB Goodram

RAM:16 GB Corsair 3600Mhz

Mobo:Gigabyte Z590 ud ac rev 1.1

Audio Danc:Carat Ruby 2 

Głośniki:Microlab solo 7c

Słuchawki:Bayerdynamic 990 PRO 

więcej info na screenie ;)

 

filmiki jak się w nocy prezentuje sory nie mam dobrego aparatu:

https://drive.google.com/drive/folders/1R2sQCl_O1FY85ZP-aZVXGoxsYmcrnC9i?fbclid=IwAR1dJqesx6TeEDKnWLIuLnFRxAhS-Hk-9EzgdJaVtvAPy8YKBzDOQWanQPI

i7-11700k-msi-rtx-3060-ti.jpg

fff.png

Edytowano przez o2vip
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, o2vip napisał:

Witam dawno mnie tu nie było ;) aż dziś robiąc porządek w zakładkach odnalazłem :)  Wraz z Premierą Windows 11 zbiegła się moja modernizacja sprzętu  oto moje nowe dziecko 

 

i7 11700K

RTX 3060 TI

dysk nvme 500GB Goodram

RAM:16 GB Corsair 3600Mhz

Mobo:Gigabyte Z590 ud ac rev 1.1

Audio Danc:Carat Ruby 2 

Głośniki:Microlab solo 7c

Słuchawki:Bayerdynamic 990 PRO 

więcej info na screenie ;)

a czy ja dobrze widzę, że masz podpiętą tylko jedna wtykę zasilania do gpu ??????

  • Like 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Spl97 napisał:

Widać,że tylko jedna wtyczka podpięta,ale druga sobie leży. Pewnie dla celów pokazowych xD Choć przy takim GPU, nie radziłbym podłączać dwóch wtyczek z jednego przewodu,tyle rozdzielić na dwie wtyczki z dwóch przewodów.

 

3060ti to nie jakiś potwór,który by potrzebował  wiader energii do napędzenia  ;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Buczo napisał:

Dokładnie o to samo miałem zapytać! Tylko jedna wtyczka? 

fotka zrobiona w trakcie składania później podpiąłem drugą przeoczenie :D karte sam montowalem po tygodniu dokupilem czy tam 2 jak byly urodziny sklepu dali 500zł zniżki.

4 godziny temu, Spl97 napisał:

Widać,że tylko jedna wtyczka podpięta,ale druga sobie leży. Pewnie dla celów pokazowych xD Choć przy takim GPU, nie radziłbym podłączać dwóch wtyczek z jednego przewodu,tyle rozdzielić na dwie wtyczki z dwóch przewodów.

@o2vip A jak się spisuje to dwuwentylatorowe 3060 Ti Gaming X?

sprawuje się elegancko w CS:GO sobie pykam i w Batelfield 1 jak na razie mam GTA 5 i wiedzmina 3 ale nie pobieralem na razie brak czasu na grania Żona  goni do roboty :D ale wieczorkiem sobie od 19 do 1:00 gram wszystko idzie na ultra i w 60 fps Batelfield 1 rodzielczosc 2K czyli 1440p bo taki mam monitor kupilem go 3 lata temu nie chcialem wchodzić w 4K bo w wiekszosci 95% filmy jakie oglądam to FHD i nie wyglądają źle na 1440p  kartę tez kupiłem pod 1440p w 4k na razie nie wchodzę trzeba by lepszą jeszcze kartę choć i ta pewnie coś  by na 30 fps uciągnęła ale druga sprawa trzeba by monitor zmieniać a z tego jestem zadowolony co mam. Asus 25 MX25AQ LED IPS jeśli chodzi o ciszę karty to jest ok nie jest głośno i tak jej nie słysze tylko wentyle od chłodnicy. jak na samym pulpicie i przeglądarka WWW to w ogóle się nie kręcą.

Edytowano przez o2vip
  • Like 1
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 8 months later...

Ten Athlon 64 na Windsorze jest do zmiany, do starych gier jeszcze on jest ok, lecz do gier z 2010 i nowszych obsługujących XP-ka, a w takie także na tym chcę pograć, stąd tam wsadzono HD 7870 XT (to nie jest zwykły HD 7870) ten CPU jest za słaby i grafa chce ewidentnie więcej wycisnąć, ale proc już nie :E. Na co wymienię? Nie wiem, może wpadnie Phenom z pierwszej serii bądź z drugiej serii (jeszcze nie określiłem się) albo zmienić platformę na LGA 1156, gdyż na oku mam do takiej obudowy jeden interesujący przeze mnie model - GA-P55M-UD2 ze względu na kątowe złącza SATA na płycie. Z pozostałymi płytami na obojętnie jaką platformę z czasów XP-ka na standardzie microATX jest problem taki, że złącza SATA są źle położone, które przez włożenie długiej karty graficznej (ten HD 7870 XT ma prawie 28 cm długości), a płyty mają szerokość 244 mm w przypadku standardu ATX i microATX, zrobią problem taki, że większość złącz SATA będą wręcz bezużyteczne xD albo to, że mają inny kolor PCB, a mnie jednak zależy na tym niebieskim kolorze PCB płyty głównej oraz karty graf., gdyż mój komp z tych czasów (2008 rok) jaki miałem w domu właśnie miał niebieski kolor PCB płyty głównej na microATX i tu zadecydował sentyment po prostu. Co z reguły ograniczyło wybór do płyt głównych od ASRock bądź Gigabyte, a w przypadku kart graficznych to tylko Sapphire, Gigabyte bądź HIS.

Z dodatkowych problemów jakie napotkałem, to niestety przynajmniej na tej płycie nie działa AHCI. Znaczy, działa, ale nie pod Win XP pomimo zabiegów z tymi sterownikami do AHCI i wielokrotnego wgrania takich sterowników w różnych wersjach nie udało się zmusić tego do pracy w AHCI przy XP-ku. Może faktycznie przez nietypowy chipset, który siedzi na tej płycie ASRocka (to nie jest chipset AMD czy Intela, to chipset firmy kurteczki xD, tak kiedyś NV także robiła chipsety do płyt głównych)

Edytowano przez Spl97
  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Spl97 napisał:

tak kiedyś NV także robiła chipsety do płyt głównych

 

Samemu mam sporą kolekcję płyt na chipsetach nforce dla LGA 775 %-) Co do AHCI, w sumie nigdy nie próbowałem pod XP, rzeczywiście może to być wina sterów. Pod W7/W10 banglało.

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkopuł z AHCI na Win XP jest taki, że Win XP nie ma natywnego wsparcia dla AHCI, choć może go wspierać pod warunkiem zapodania sterownika przed instalacją na dyskietce xD. Jeśli nie posiada się stacji dyskietek, to trzeba inaczej do tego podejść, w tym wypadku trzeba stworzyć customowego bootowalnego obrazu ISO systemu wraz z tymi sterownikami do AHCI w programie nLite i liczyć na to, że może się uda, na szczęście na takie operacje mam płytę CD-RW, więc nie musiałem tracić niepotrzebnie płyt CD-R. Jak widać, to u mnie nic nie dało, każda próba zmuszenia tego kompa do pracy z AHCI na Win XP z obojętnie którymi sterownikami AHCI do konkretnej posiadanej przeze mnie modelu płyty kończyła się BSOD z kodem świadczącym o błędzie bootowania i jedynie na IDE to pracuje, a szkoda, bo na IDE przy SSD nie działa kilka pierdół oraz prędkości spadają do poziomu dysku HDD, choć pocieszające jest taki fakt, że odczyty i zapisy próbek 4k na SSD pracującym w IDE pozostały na mniej więcej takim samym poziomie co przy AHCI.

Z drugiej strony widziałem przypadki, gdzie udało się doprowadzić do tego stanu, że Win XP na AHCI pracuje w pełni poprawnie, lecz to głównie dotyczy płyt na chipsetach AMD bądź Intela, natomiast zbytnio nie widzę tego na płytach z chipsetami nForce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...