Skocz do zawartości

patryko

Recommended Posts

17 godzin temu, Buczo napisał:

Hej!  Pochwal się całą specyfikacją komputera

A więc tak moja obecna konfiguracja już wiem wiekowa :D wygląda tak: Na dzień dzień dzisiejszy wystarcza mi do wszystkiego :) od 2011 zmieniłem tylko pamieć ram z Corsair dominator na Kingston bo waliła błędami oraz Kartę MSi GTX 560 Ti bo padła na gwarancji której mi nie uznanano ale to opowieść na inny temat. zmieniłem na Asus GTX 560 Ti w 2013.r i obecnie przed świętami kupiłem kartę MSI GTX 950 2 G Gaming która znajdzie się za pare dni w moim PC na razie jestem po za domem i nie mam jak jej przetesować leży sobie w pudełku udało mi się ją wyrwać po długich negocjacjach i przygodą z wcześniej wymienioną kartą Msi za 600zł :)

My PC konfiguration

Procesor:Intel Core i5 2500K [email protected]
Płyta główna:Asus P8Z68-V PRO|
Chłodzenie:ProlimaTech Armageddon|2x XIGMATEK 140mm BLUELINE|1000RPM
Pamięć RAM:Kingston DDR3 2x 4 GB 1600Mhz
Dysk SSD: OCZ Agility 3 AGT3-25SAT3-60G (2,5", 60GB, SATA/600)|
Dysk HDD:Samsung SpinPoint F3 HD103SJ (1TB, 7200RPM, 32MB, SATA/300)|
Dysk HDD:Hitachi Desktar 7K1000 HDS721050CLA362
500GB 16MB)|
Naped:LG GH22NS50RBBB|
Karta Graficzna:MSI Geforce GTX 950 2G GAMING |
Zasilacz:Enermax Modu87+ EMG500AWT 80+ Gold 500W |
Karta Muzyczna:X-Fi Platinum Fatal1ty Champion Series|

Dac:DAC USB Styleaudio Carat Ruby 2

Głośniki:Microlab Solo 7c

Słuchawki:Bayerdynamic DT 990 PRO 320 Ohm

Mikrofon:Rode Procaster

Klawiatura:Logitech K750 Solar

Mysz:Razer Diamondback Salamander Red

Tuner TV:TBS5980 QBOX CI DVB-S2 TV Tuner USB

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, o2vip napisał:

A więc tak moja obecna konfiguracja już wiem wiekowa wygląda tak: Na dzień dzień dzisiejszy wystarcza mi do wszystkiego od 2011 zmieniłem tylko pamieć ram z Corsair dominator na Kingston bo waliła błędami oraz Kartę MSi GTX 560 Ti bo padła na gwarancji której mi nie uznanano ale to opowieść na inny temat. zmieniłem na Asus GTX 560 Ti w 2013.r i obecnie przed świętami kupiłem kartę MSI GTX 950 2 G Gaming która znajdzie się za pare dni w moim PC na razie jestem po za domem i nie mam jak jej przetesować leży sobie w pudełku udało mi się ją wyrwać po długich negocjacjach i przygodą z wcześniej wymienioną kartą Msi za 600zł


My PC konfiguration

Procesor:Intel Core i5 2500K [email protected]
Płyta główna:Asus P8Z68-V PRO|
Chłodzenie:ProlimaTech Armageddon|2x XIGMATEK 140mm BLUELINE|1000RPM
Pamięć RAM:Kingston DDR3 2x 4 GB 1600Mhz
Dysk SSD: OCZ Agility 3 AGT3-25SAT3-60G (2,5", 60GB, SATA/600)|
Dysk HDD:Samsung SpinPoint F3 HD103SJ (1TB, 7200RPM, 32MB, SATA/300)|
Dysk HDD:Hitachi Desktar 7K1000 HDS721050CLA362
500GB 16MB)|
Naped:LG GH22NS50RBBB|
Karta Graficzna:MSI Geforce GTX 950 2G GAMING |
Zasilacz:Enermax Modu87+ EMG500AWT 80+ Gold 500W |
Karta Muzyczna:X-Fi Platinum Fatal1ty Champion Series|

Dac:DAC USB Styleaudio Carat Ruby 2

Głośniki:Microlab Solo 7c

Słuchawki:Bayerdynamic DT 990 PRO 320 Ohm

Mikrofon:Rode Procaster

Klawiatura:Logitech K750 Solar

Mysz:Razer Diamondback Salamander Red

Tuner TV:TBS5980 QBOX CI DVB-S2 TV Tuner USB

 

ooo 950 za taką cenę, no no :) Ja na razie śmigam na moim Gigabyte GTX 750 Ti 2GB DDR5 OC, bo fundusze mnie trzymały jak w zeszłym roku kupowałem, ale może w tym, coś, jak nowe karty Nvidii wyjdą :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, SMX napisał:

Ekwilibrystyczne

DSCN3053.thumb.JPG.265b1b8b1e703fbb4d959

btw. wykończenie 780T jest strasznie tandetne... Masa miejsca, szereg ciekawych rozwiązań owszem. Ale podobna jakość w budzie za 8 stówek jest...niewybaczalna.

Właśnie to jest najgorsze, że można się mocno rozczarować. Za taką kasę oczekuje się "ideału",  a jak mówisz bywa z tym różnie :( 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria Graphite nigdy nie była wzorem jakości. Nie raz nie dwa dało się zauważyć różne utyskiwania na forach, dlatego ja podchodziłem do tego zakupu z rezerwą. Tak czy owak, mój poprzedni Phantom 630 pomimo że tańszy, był lepiej wykonaną budą ( o Define S nie wspominam :P )

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, SMX napisał:

Seria Graphite nigdy nie była wzorem jakości. Nie raz nie dwa dało się zauważyć różne utyskiwania na forach, dlatego ja podchodziłem do tego zakupu z rezerwą. Tak czy owak, mój poprzedni Phantom 630 pomimo że tańszy, był lepiej wykonaną budą ( o Define S nie wspominam :P )

 

To co kupić?! :O Jak tak dobrze poszukać, to każda obudowa ma mankamenty! jeśli wierzyć oczywiście tym opiniom, bo z tym rożnie bywa! Chyba pozostaje kierować się własnym przeczuciem i tym co się nam podoba i czego potrzebujemy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SMX Wyobraź sobie dubstep na tej płycie...

Ps. Ja nadal czekam, na czarno-różową płytę główną...

@Buczo W zakupie obudowy najlepiej jest mieć sklep, w którym mógłbyś ją "obmacać", co jest niestety rzadkością... Póki co najlepszą obudową jest Antec 300 rev1 i tuż za nim jest Define R4. Powiem szczerze, że dużo obudów mnie rozczarowało, bo oczekiwałem lepszej jakości wykonania, niż w tym Antecu, a niestety nawet w najdroższych obudowach, jakie miałem w rękach (R5 / SB600) nie było tak kolorowo. Sam szkielet tego anteca, nawet bez paneli jest nie do wygięcia. Top? Najlepiej wykonany top, z jakim miałem do czynienia - w Define R4 jakbyś go lekko docisnął w dół musiałbyś go odgiąć od spodu, aby wrócił na swoje miejsce. Tutaj faktycznie wgina się do środka, ale od razu wraca na swoje miejsce.

Niestety ten Antec ma już swoje lata, przez co jego konstrukcja jest już przestarzała i od jakiegoś roku szukam dla niego następcy - niestety póki co bezskutecznie. 

Edytowano przez JTN5M
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.04.2016 o 00:39, Buczo napisał:

@SMX Rewelacja ta płyta! Szkoda, że taki koszt :( 

To jest rozbój w biały dzień żeby płacić za płytę tyle pieniędzy. Za 2tysiące to można cały zestaw złożyć, żeby to jeszcze był Intelowski serwer to zrozumiem. Ciekawe jak statystyki sprzedaży takich fanaberyjnych sprzetów wypadają w ''ten kraju'' bo chyba producent na kokosy nie ma co liczyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem jeszcze w najdroższych segmentach (serwery). Ale kupić za tyle pieniędzy płytę gdzie ta przebija ceną procesor to już chyba podchodzi lekko pod ''snobowanie'' Ja rozumiem że SMX ją dostał a nie kupił, ja po prostu wyrażam swoje zdanie na temat takich zakupów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda sprzęt nie mój, ale składany niedawno przeze mnie dla firmy. Myślę, że okablowanie w miarę ogarnięte :ehh: Zestaw nastawiony na dalszą (może) rozbudowę (i7/grafa)

  • Intel core i5 4690 3,5 Ghz
  • Crucial Ballistix 2x4gb 1600 cl9
  • MSI B85-g43
  • GeForce GT730
  • Thermalright Smart SE Modular 530W
  • Transcend SSD370 128GB (system)
  • WD Blue WD10EZEX 1TB
  • Winda 8.1

Wszystko w budzie SilentiumPC Brutus M25 Pure black BT-25. Budżet miałem bardzo ruchomy.

20160416_021950.jpg

 

Narazie cooler box'owy daje radę. Dobiega druga godzina obciążenia i tempki na poziomie 80C. Tak czy tak nigdy takiej temperatury nie zobaczy w zwykłym użytkowaniu, nawet gdy zostaną puszczone obliczenia z Autodesk Robot. Jak będzie trzeba to się pomyśli o jakimś fajnym chłodzonku :)

Mojego muszę w końcu ogarnąć i wymienić budę na większą i chłodzenie na jakiegoś Cruciala h110i gtx :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...