Skocz do zawartości

Wybór Routera


Gość Paweł

Recommended Posts

Siiema

 

Potrzebuje pomocy, w wyborze routera do Internetu mobilnego(LTE). Lepiej wziąć ten ASUS 4G-AC53U (750Mbps a/b/g/n/ac (LTE) 2xLAN - Routery - Sklep komputerowy - x-kom.pl (x-kom.pl) , czy ten Asus AiMesh 4G-AC68U w Morele.net ? One, i tak są na dużą nadwyżkę transferu, ale chodzi mi przede wszystkim o zasięg. Jest, sens brać ten droższy, czy brać ten tańszy? Ps. Jeżeli, macie lepsze, to również możecie podać

 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj jakiegoś NetGear np. Netgear R6400 albo Netgear Nighthawk X6 R8000

Wystarczy tańszy :P

 

1 godzinę temu, Gość Paweł napisał:

Te, routery, nie mają wejścia na kartę SIM..

A chcesz Simlock czyli usługi danych < > Internet ??

 

Tańszy miarę dobry i tańszy +/-450zl TP-Link Archer MR200

Edytowano przez Michagm
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Michagm napisał:

Poszukaj jakiegoś NetGear np. Netgear R6400 albo Netgear Nighthawk X6 R8000

Wystarczy tańszy :P

 

A chcesz Simlock czyli usługi danych < > Internet ??

 

Tańszy miarę dobry i tańszy +/-450zl TP-Link Archer MR200

 

Przeprowadzam, się za miasto, i póki co muszę wybrać Internet mobilny(prawdopodobnie Internet biurowy z pakietem 999gb od Orange), i dlatego zastanawiam, się nad droższym wyborem, żeby zwiększyć zasięg.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, PsyhoMir napisał:

Maksymalna moc sygnału WiFi jest uregulowana prawnie więc nie liczyłbym, że droższy router będzie miał lepszy zasięg.

To czym mogą się różnić, to prędkość połączenia bezprzewodowego.

 

Tak, tylko jeżeli sygnał napotyka na przeszkody, ściany, drzewa, to istnieje prawdopodobieństwo, że słabsze urządzenie odbierze, tego sygnału mniej np 2 kreski, zamiast 5. Więc, chyba lepiej kupić coś lepszego, a także pomyśleć o kupnie zewnętrznej anteny, niż męczyć się z urządzeniem z salonu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już napisałem, nie licz, że tańsze będzie "słabsze" a droższe "silniejsze".

W tych czasach już raczej nikt nie produkuje routerów z mniejszą mocą niż maksymalna bo to się po prostu nie opłaca (nikt nie chce słabego zasięgu WiFi, prawda? ;) ). Widziałem mnóstwo przypadków gdzie ktoś po zakupie nowego routera był zdziwiony, że mu się zasięg WiFi nie zwiększył...

Jeśli chodzi o pokrycie sygnałem WiFi to albo dokupujesz wzmacniacz, albo budujesz sieć Mesh.

 

Oczywiście trzeba uważać co się kupuje więc to tylko taka rada, żebyś się nie rozczarował...

 

edit1

Sam mam w domu dwa routery różniące się generacją: Linksys WRT1900ACS(WiFi5) i Linksys MR9600(WiFi6).

 

Edytowano przez PsyhoMir
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, PsyhoMir napisał:

Jak już napisałem, nie licz, że tańsze będzie "słabsze" a droższe "silniejsze".

W tych czasach już raczej nikt nie produkuje routerów z mniejszą mocą niż maksymalna bo to się po prostu nie opłaca (nikt nie chce słabego zasięgu WiFi, prawda? ;) ). Widziałem mnóstwo przypadków gdzie ktoś po zakupie nowego routera był zdziwiony, że mu się zasięg WiFi nie zwiększył...

Jeśli chodzi o pokrycie sygnałem WiFi to albo dokupujesz wzmacniacz, albo budujesz sieć Mesh.

 

Oczywiście trzeba uważać co się kupuje więc to tylko taka rada, żebyś się nie rozczarował...

 

edit1

Sam mam w domu dwa routery różniące się generacją: Linksys WRT1900ACS(WiFi5) i Linksys MR9600(WiFi6).

 

 

Muszę, jeszcze przemyśleć to wszystko.. Generalnie, mam pewne doświadczenie, z przenośnym mobilnym Internetem, i np widzę problemy z zasięgiem na działce, a mniej np kiedy jadę samochodem.. Po prostu, chciałbym, żeby ten Internet, nie miał problemów ze zrywaniem połączenia, by był on stabilny, dlatego szukam najlepszej opcji. Routery z salonu, nie mają dobrych opinii.. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten, co ja mam, to jest mały, przenośny, do ręki, więc nawet nie ma sensu podawać.. A ja, potrzebuje dużego routera, do domu. Skoro mówisz, że nie warto dopłacać do droższego, to doradź, który wybrać, ten, który podał Michagm https://www.x-kom.pl/p/271837-router-tp-link-mr200-750mbps-a-b-g-n-ac-3g-4g-lte-150mbps-4xlan.html , czy ten , który podałem ja https://www.x-kom.pl/p/434340-router-asus-4g-ac53u-750mbps-a-b-g-n-ac-lte-2xlan.html ? No, chyba, że masz coś lepszego, to wtedy podaj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PsyhoMir napisał:

Ja bym wziął Asusa.

 

edit1

Ten TP-Link to jakaś pokraka.

150Mbps LTE a porty 10/100Mbps.

 

A słuchaj, bo mam jeszcze jedną wątpliwość.. W tym routerze, nie widzę złącz na ewentualne podłączenie anteny zewnętrznej, czy jeżeli odkręcę te antenki od routera, to będę mógł podłączyć tego typu antenę https://dvbsklep.pl/antena-lte-trans-data-kyz-10-10-mimo  ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opisie, jest o tym mowa "Odłączane anteny 4G LTE

Zewnętrzne anteny dla pasma mobilnego oferują lepsze osiągi niż anteny wewnętrzne. Wewnątrz budynków najlepszy zasięg połączenia 4G LTE jest dostępny z reguły blisko okna, ale jeśli nie możesz w takim miejscu ustawić routera, to dzięki odłączanej konstrukcji anten masz możliwość wygodnego podłączenia przedłużacza do ich standardowego gniazda SMA."

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety na tematy routerów, switchów etc. mogę się wypowiedzieć ale nie miałem styczności z LTE jako główne łącze internetowe.

Nie rozumiem czemu w specyfikacjach nawet nie podają maksymalnej przepustowości łącza LTE... :S

 

Może ktoś inny, kto używa LTE na co dzień powinien się wypowiedzieć, a może należy zapytać na bardziej wyspecjalizowanym forum...

 

Jak popatrzeć w Internetach to tego Huaweia bardzo zachwalają z racji dobrego LTE.

Jeśli połączenie LTE będzie słabe to najlepsze WiFi się psu na budę zda...

 

Zawsze można jakiś Wzmacniacz Sygnału WiFi dodać i po sprawie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, albo podłączyć dodatkowy router(ten, który mam teraz) do tego LTE, i wykorzystać jako wzmacniacz? Czyli, generalnie szedłbyś w tego Huaweia? Bo, jest jeszcze, opcja, którą dałem na początku, czyli   https://www.morele.net/router-asus-aimesh-4g-ac68u-1700167/  .. Generalnie, plan miałbym taki, kupić dobry router 4g/lte + zewnętrzną antenę SMA itp , wyłączyć LTE, korzystać z Wi-Fi, i podłączyć kabel do routera i kompa, i stworzyć swoją sieć.  Realne?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się tak połączyć o ile ten twój router, który masz, ma wbudowany switch i da się wyłączyć server DHCP w ustawieniach albo ma port WAN.

 

No jak sam poczytasz w internecie o tym Huawei to same dobre opinie, ale nie widać, aby się dało podłączyć do niego zewnętrzną antenę...

To znaczy jak ktoś się uprze to pewnie otworzy urządzenie i przylutuje wyjście na antenę ale to już ingerencja w elektronikę i utrata gwarancji.

 

 

Edytowano przez PsyhoMir
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...