Skocz do zawartości

Gry nie oddają rzeczywistych kolorów


Gość Tomasz

Recommended Posts

Gość Tomasz

Cześć, kilka dni temu zrobiłem format windowsa 10 i nie wiem czy miałem to przed formatem bo nie zwróciłem uwagi, ale po odpaleniu gry np Battlefield V czy GTA San Andreas na rozdzielczości 1920x1080 gra nie oddaje kolorów jakie powinna oddawać. Zauważyłem to po tym, że jak zrobiłem screena z gry przez shift + windows + s, który na ss miał normalną barwe i potem porównałem to z gameplayeami to ogarnąłem, ze coś jest nie tak. Dodam jeszcze, że np minimalizowanie wyżej podanych gier trwa z 7 sekund, a jak gram w cs'a go to wszystko ładnie, poprawnie działa. Kolory są takie jak powinny być i minimalizuje się po sekundzie.

Zespoły:

Gigabyte RTX 2060
AMD Ryzen 5 2600

MSI B-450 A PRO
16gb ram
Acer nito VG271


Jak powinno wyglądać:

Ac17aDr.png

Jak wygląda:

6pTWbzP.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tomasz
6 godzin temu, Dziarson napisał:

Wygląda jak duża jasność zresetuj ustawienia graficzne gry

To są domyślne :)

5 godzin temu, tomcug napisał:

Monitor podłączony przez HDMI? Być może kolorki przełączyły się na ograniczony RGB.

HDMI, w ustawieniach nvidi mam ustawione jako domyślne kolory nvidia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym temacie: KLIK, przewiń do ostatniego postu na sam dół. Wstawiłem tam obrazki jak powinno być ustawione HDMI. Jeżeli w monitorze na sztywno jest ustawiony pełny zakres, to w panelu sterownika domyślnie również powinien być pełny. Natomiast, jeśli w monitorze jest automatycznie, to w panelu może być wtedy czasem ustawiony zakres w pozycji ograniczonej.

Edytowano przez Pawelek6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tomasz
59 minut temu, PsyhoMir napisał:

Wygląda trochę jak włączony i źle ustawiony HDR...

HDR masz w Windowsie włączony?

HDR wyłączony.

 

16 minut temu, Pawelek6 napisał:

W tym temacie: KLIK, przewiń do ostatniego postu na sam dół. Wstawiłem tam obrazki jak powinno być ustawione HDMI. Jeżeli w monitorze na sztywno jest ustawiony pełny zakres, to w panelu sterownika domyślnie również powinien być pełny. Natomiast, jeśli w monitorze jest automatycznie, to w panelu może być wtedy czasem ustawiony zakres w pozycji ograniczonej.

Okej, ustawiłem w Nvidii na pełny. Naprawiło mi to tylko w GTA, lecz w Batllefieldzie nie do końca.

Jeszcze jeszcze problem z długim minimalizowaniem się gry, fajnie jakby to też dało się naprawić :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość Tomasz napisał:

Okej, ustawiłem w Nvidii na pełny. Naprawiło mi to tylko w GTA, lecz w Batllefieldzie nie do końca.

 

Wrzuć screeny z tej zakładki w panelu NVIDIA, chcę zobaczyć jakie masz rozdzielczości do wyboru. Czasem trzeba zmienić z PC na HDMI czy jakoś tak (w tej chwili nie pamiętam dokładnie) i po tej czynności ponownie przestawić na pełny zakres.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tomasz
1 godzinę temu, tomcug napisał:

 

Wrzuć screeny z tej zakładki w panelu NVIDIA, chcę zobaczyć jakie masz rozdzielczości do wyboru. Czasem trzeba zmienić z PC na HDMI czy jakoś tak (w tej chwili nie pamiętam dokładnie) i po tej czynności ponownie przestawić na pełny zakres.

hjZrref.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozdzielczość przestaw na tą pierwszą gdzie w nawiasie jest napisana "natywna".

 

Dodatkowo w monitorze możesz poszukać opcji zakresu tonalnego i tam go ustawić sztywno na pełny, gdyż pewnie jest automatyczny. To powinno wymusić odgórnie taki tryb w panelu sterownika.

Edytowano przez Pawelek6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tomasz
3 godziny temu, Pawelek6 napisał:

Rozdzielczość przestaw na tą pierwszą gdzie w nawiasie jest napisana "natywna".

 

Dodatkowo w monitorze możesz poszukać opcji zakresu tonalnego i tam go ustawić sztywno na pełny, gdyż pewnie jest automatyczny. To powinno wymusić odgórnie taki tryb w panelu sterownika.

Jak ustawie na natywną to nie mam możliwości ustawienia 144hz

W monitorze cały czas ustawiony na "pełny"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Gość Tomasz napisał:

Jak ustawie na natywną to nie mam możliwości ustawienia 144hz

 

Nie ma to znaczenia. Chodzi o to, żebyś ustawił na natywną, potem zmienił zakres tonalny na ograniczony i z powrotem na pełny. Po wszystkim możesz z powrotem zmienić na obecnie używaną rozdzielczość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tomasz
1 godzinę temu, tomcug napisał:

 

Nie ma to znaczenia. Chodzi o to, żebyś ustawił na natywną, potem zmienił zakres tonalny na ograniczony i z powrotem na pełny. Po wszystkim możesz z powrotem zmienić na obecnie używaną rozdzielczość.

Nie skróciło niestety to czasu minimalizowania

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tomasz
15 minut temu, tomcug napisał:

Tego raczej nie skrócisz (mam tak samo -> zależy jak szybko monitor zareaguje). Miałem nadzieję, że naprawi to kolory w Battlefieldzie.

No nie poprawiło. Są strasznie takie zimne i wyblakłe :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...