Skocz do zawartości

Zestaw do 3000 zł do grania w fullhd


Asasin

Recommended Posts

Czyli myslisz ze tylko jest roznica w srednim FPS to kup spokojnie ryzena 1600 w zupełnosci wystarczy .

Tyylko potem jest pytanie dlaczego moja karta w grach wykorzystuje tylko 67% mocy dlaczego mam dropy FPS itd itp.

We wszystkich grach FPS 1% low bedzie o 10-30FPs  gorszy do tego infinity fabric jak dociągniesz do poziou 1600 to bedziesz klaskać a to podstawa w grach wszytkie testy są wykonywane w podobnych warunkach tak jak np robi tomcug Ze ram ma tą samą predkość i timing.

Ale miedzy tyma dwoma procesorami jest taka róznica w kontrolerze pamięci ze na ramie zrobisz w niektórych grach po 30FPS wieceij z 5600x

 

Ok z tego co wyczytałem o pro 3600 jest to wersja dla firm i lepsze wersje robia 4300MHz do  tego brakuje jakichś 2 instrukcji moim zdaniem jest to odpad z produkcji 3600 https://www.cpu-world.com/Compare/116/AMD_Ryzen_5_3600_vs_AMD_Ryzen_5_PRO_3600_(PRO).html

image.thumb.png.f7349bc2bf48526e84c6c2926df80f84.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszstkie G mają o połowe mniej kaszy poziomu 3 co w grach wyglada tak jak stowowanie X3D względem zwykłych proclków.

Tylko sie nie ibraż ale czy naprawde w tej polsce nie jesteście w stanie  kupic normalnego koomputera? za np 2 najniższe krajowe bo u mnie to te 3000zł to ja potrafie w kilka dni zarobić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim dziękuje za informacje. Nie wiem jakie podejście mają inne osoby, ale mi nie jest potrzebny PC za więcej. Też wiele zależy od tego ile kto zarabia 😉. Jeżeli zapytasz osobę zarabiającą najniższą krajową czy nie może kupić PC za dwie swoje pensje, to pewnie wiesz co odpowie 😉. Jak dla mnie, to przepłacamy za elektronikę, stąd wolę ograniczyć to do minimum. Ale każdy jest inny i ma swoje zdanie, czy też podejście do różnych spraw. Ciężko wymagać tego samego od każdego, skoro wszyscy się różnimy. No i to nie jest w tym przypadku kwestia tego czy mógłbym wydać więcej na PC, tylko czy chcę 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Asasin no i włąsnie tutaj mamy istote tematu czy za wiecej dostajemy wiecej , i szuranie podnie nie przynosi nic dorego tak możesz kupić tanio ale czy chcesz siie szarpać wydac pieniadze i stwierdzić kórwa mogłem te 500zł odżałować.Ja ci pisze jak ja to widze czy 3K  czy 4 K składam kompy kolegom online pisze co warto co nie co ma sens jedni maja wiecej kasy inni mniej ale jak,piszesz że masz a nie chcesz wydąc bo nie warto to twoja sprawa tylko potem jest ten problem co o nim pisąłem wcześniej.Mi to nie działą jak powinno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Twoje podejście, ale zawsze jest tak, że można dołożyć 200 zł, to może jeszcze, 300 zł, jeszcze 150 zł itd. To dokładanie zaczyna nie mieć końca, dlatego w mojej opinii warto wybrać sztywną granicę. Podobnie jest z samochodami, możesz kupić za 30 tys. i za 60 tys., itd. Każdy decyduje według swoich potrzeb, a ja swoje doskonale znam. Jeżeli masz potrzebę posiadania mocniejszego sprzętu, bo w 100% go wykorzystasz, lub zwyczajnie masz taki kaprys, to ok. Ja w większości używam do przeglądania sieci i od czasu do czasu pogrania, więc taki sprzęt będzie mi wystarczał. Problem w tym, że od jakiegoś czasu za zbyt wiele dostajemy, zbyt mało (mam tu przede wszystkim na myśli sytuację z GPU, gdzie ceny były nieadekwatne do tego co oferował towar). Ceny w pewnym stopniu spadły, ale nadal wiele sprzętu jest sprzedawane powyżej realnej wartości. Produkują nowe towary, które już nie są tak wydajne jak ich poprzednie wersje, a są droższe, dostajemy mniej za więcej. Takie działania mi się nie podobają i nie mam zamiaru wypychać im kieszeni. Kupuję tylko to czego potrzebuję, takie mam podejście i źle na tym nie wychodzę ;-) Nie sztuką jest wywalić sporo kasy na sprzęt i być z niego zadowolonym, ograniczyć koszty do minimum i być zadowolonym, to jest dopiero sztuka ;-).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...