Skocz do zawartości

Intel cashback - lecą sobie w kulki ???


drookash

Recommended Posts

Temat nadaje się na pierwszą stronę w portalu ! Rozumiem, że każdy chce zarobić, każdy jakoś zachęca by kupić jego produkt. Nie rozumiem jednak czemu jesteśmy oszukiwani i to przez tak dużą firmę w tak perfidny sposób ? 

 

Jak pewnie wiecie, Intel uruchomił promocję cashback trwającą od 20.10.2023r do 20.11.2023r. Za modele CPU objęte promocją, kupione u właściwych partnerów handlowych można otrzymać zwrot gotówki na konto. Problem w tym, że kwota jaką otrzymamy uległa zmianie w trakcie trwania promocji !!! Skandal Panie i Panowie... Kupiłem kalkulując zwrot, dotrzymałem warunków promocji, odczekałem 15 dni (ewentualny zwrot do sprzedawcy), wchodzę na stronę by złożyć wniosek a tam kwoty w  przypadku serii 13th średnio o 50% niższe !!! Dodatkowo doszło kryterium zwiększające kwotę zwrotu - zakup razem z płytą. Mimo wszystko nawet z płytą ta kwota nadal jest niższa od tej z dnia startu promocji. Dodatkowo - zakup płyty między 2.11 a 20.11 !!! Czyli jak ktoś kupił procka 13700K/13700KF na koniec października to jest w czarnej... 

 

Pomyślmy teraz - zachęcili, kupiliśmy, odczekali 2 tygodnie by nie dokonywać zwrotów, zmniejszyli kwoty i jeszcze z płytami zakombinowali - śmierdzący temacik !!!

W dniu uruchomienia promocji zwroty były następujące (wymienię kwoty z dnia startu promocji, oraz z dzisiaj 20.11 i kwotę z płytą)

 

i7-13700K - 423zł - w dniu 20.11 - 223zł z płytą 334zł - tutaj zmienili kwotę !

i7-13700KF - 423zł - w dniu 20.11 - 223zł z płytą 334zł - tutaj zmienili kwotę !

 

Nie chodzi o te 100 czy 200zł, ale chodzi o zasady. Czemu tak zrobili ?

Sami powiedzcie : Czy to jest uczciwe ?

 

Link do promocji (aktualnej) : Intel cashback

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że to nie jest uczciwe, ale masz jakieś resztki nadziei, że wielkie korporacje maja na serduszku Twoje czy moje dobro? Chłopie, tam się liczy tylko excel i nic więcej! A właśnie ich pozycja lidera sprzedaży w branży, pozwala im na robienie co chcą! Bo co im zrobi Ty czy ja? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dokładnie jak mówisz. Możemy ich co najwyżej pogilać po piętach.

Wczoraj zauważyłem jeszcze jedną dziwną rzecz w pewnym znanym sklepie, który tu rabatów udziela.

12900KS - w trakcie trwania promocji okolice 2400-2500pln (minus 849zł zwrotu) a wczoraj cena po zakończeniu promocji zjechała do 1749-1759zł. 

Dziwna sprawa prawda ? Nagle ot tak sobie o wartość zwrotu po promocji tanieje. Może szukam dziury w całym ale jakoś się to skleiło do kupy. 

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hasło Promocja działa na ludzi cały czas. Czasami nie kupujemy racjonalnie, sprawdzając ceny gdzieś indziej lub na przestrzeni dłuższego czasu. Jest promocja,. jest zakup. I na tym koniku jada właściwie wszyscy sprzedawcy. Niestety musimy być coraz bardziej uważni przy zakupach, bo trzeba zakładać już niemal w każdym sklepie , że chcą cię wydoić. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze porównywałem ceny nie patrząc na promocje i inne nagonki. Akurat pech chciał, że szukałem 13600K/F lub 13700K/F i po zdjęciu zwrotu z 13700KF wychodziła cena 13600K. No to kupiłem, z cashbackiem niestety. Oj głupi ja :)

Napisałem wczoraj do supportu Intela. Dziś dostałem odpowiedź, że mam pokazać fakturę z datą zakupu i potwierdzenie, że regulamin uległ zmianie. Jak to rozumieć ? Robimy Cię w xuja i musisz nam udowodnić, że tak jest czy może chcą jednak wypłacić "świadomemu" kupującemu kwotę sprzed zmiany ? Zobaczymy jak się sprawa rozwinie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...