Skocz do zawartości

Dziwne stuknięcie przy wyłączeniu komputera. Zasilacz?


koniu82

Recommended Posts

Witam. Niedawno wymieniałem zasilacz w komputerze przy okazji modernizacji jednostki. Wybór padł na xpg core reactor 850w. Po wymianie zauważyłem dziwne stuknięcie przy wyłączaniu komputera. Nagrałem filmik obrazujący problem. Dwa pierwsze kliki to myszka. Właściwy dźwięk jest w 3 sekundzie. Czy jest to jakiś mankament zasilacza?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

czy podobny dźwięk słychać z zasilacza podczas uruchamiania komputera?

Jeśli tak, jest to dźwięk przełączającego się przekaźnika co jest zjawiskiem w pełni normalnym i zdecydowana większość zasilaczy wydaje podobne dźwięki.

Pozdrawiam

Edytowano przez Kendi
  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kendi napisał:

Dzień dobry,

czy podobny dźwięk słychać z zasilacza podczas uruchamiania komputera?

Jeśli tak, jest to dźwięk przełączającego się przekaźnika co jest zjawiskiem w pełni normalnym i zdecydowana większość zasilaczy wydaje podobne dźwięki.

Pozdrawiam

Dźwięk słychać tylko przy wyłączaniu i usypianiu komputera. To źle?

Edytowano przez koniu82
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pewien, że jest to dźwięk przełącznika. Budowa zasilaczy różni się w zależności od producenta. Możliwe, że w tym modelu obwody zabezpieczające zostały tak zaprojektowane, że klik słychać tylko przy wyłączaniu zasilacza. Jesteś pewny, że możliwe kliknięcie podczas rozruchu komputera nie pokrywa się na przykład z dźwiękiem przełącznika od przycisku zasilania?

Tak czy inaczej, nie martwiłby się o to :)

 

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Kendi napisał:

Jestem pewien, że jest to dźwięk przełącznika. Budowa zasilaczy różni się w zależności od producenta. Możliwe, że w tym modelu obwody zabezpieczające zostały tak zaprojektowane, że klik słychać tylko przy wyłączaniu zasilacza. Jesteś pewny, że możliwe kliknięcie podczas rozruchu komputera nie pokrywa się na przykład z dźwiękiem przełącznika od przycisku zasilania?

Tak czy inaczej, nie martwiłby się o to :)

 

Szukałem trochę na zagranicznych forach o tej przypadłości i okazuję się, że to jest faktycznie przekaźnik. Częsta sytuacja w zasilaczach na platformie cwt i seasonic z wysokiej półki. Dzięki za odpowiedź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...