Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)
58 minut temu, Tomek_ITH napisał(a):

Co do crashy, to u mnie wyłączenie UV pomogło, wczoraj przez 2h wywaliło mi grę z 5 razy, dzisiaj pograłem 3h i żadnych problemów.

Co prawda za długo tej gry nie testowałem bo niecałe 6h, ale na żadnym profilu UV mi nic nie wywaliło. Zresztą dziwne by było, aby wywaliło gdy są stabilne 100% :E

 

Ale ogrywać tego w obecnym stanie nie zamierzam, trochę szkoda bo gra się fajnie zapowiada, ale nie ma sobie co psuć klimatu w to grając teraz bo jest masa niedoróbek wymagających poprawy. Trzeba czekać na łatki i mody.

Edytowane przez lukadd
Opublikowano

  

14 godzin temu, Joloxx9 napisał(a):

Ło panie, toć to już jest 3.0 albo wyżej. :smiech:

 

4 godziny temu, Reddzik napisał(a):

To jest tuż po uruchomieniu gry, nawet minuty nie przegrałem. To już drugi raz mnie spotyka:
 

 

A tu drugi filmik, problemy z cieniami, doszedłem do tego, że problem powoduje włączona opcja promieni słonecznych, żadne cienie, światło.

  Pokaż ukrytą zawartość

 

Ło panie, toć to już się źle ogląda, a gdzie tak grać. :smiech:

Musi być coś skopane z tym. :lol2:

______________________

Ostatnio jak tu zaglądałem, to było 60stron, teraz jest 120. Wszystkiego nie będę przeglądać, ale takie pobieżne podsumowanie:

  • Kraszuje, bugi i inne niedoróbki.
  • Zabawa z modami i ustawieniami by fps był wyższy.
  • Problemy z padami, ale ktoś nie ma.
  • AI leży.
  • Gra wygląda nieadekwatnie do wymagań, ale ma swoje momenty.
  • Nyga.
  • Musi być coś skopane z tym.
  • Zagram jak połatają.
  • Na steamie ponad 100k graczy w szczycie.

I to chyba najważniejsze. :witojcie2:

 

Ja tam sobie dziś wykupiłem XGP, by pograć w inne gry przed połataniem tej, ale i tak Stalkera pobrałem. Zobaczę przynajmniej na własne oczy, jak to leży.

Opublikowano (edytowane)

A co do kwestii grafiki - obczajcie sobie jeszcze jak wygląda 

 

S.T.A.L.K.E.R Anomaly Custom

 

 

z lepszym AI oraz działającym system A-Life :faja:

 

Albo może lepiej nie oglądajcie jak chcecie dalej grać teraz w S.T.A.L.K.E.R 2 bez czekania na jakiś poprawki 🤭😉

 

Już pomijam fakt jak płynnie to działa i jak powinien działać S.T.A.L.K.E.R 2 bez tego stutteringu co parę kroków :E

Edytowane przez azgan
  • Like 2
Opublikowano
3 minuty temu, PiPoLiNiO napisał(a):

Akurat tego nie mam w ogóle. Ale też grałem chwilę. Chociaż w innych grach chwila wystarczy aby czuć stutter. 

Pograj dłużej i wrócić 😉. W końcu trafisz na miejscówki to zrozumiesz o czym tutaj pisaliśmy 😁.

Opublikowano

Stutter 2: Heart of Bugs :E 

 

Stalker2-Win64-Shipping-2024-11-23-15-34

 

Chętnie wrócę za kwartał albo za pół roku najlepiej. Kiedy zobaczyłem, jak typ odpalił papierosa i mu się PDA do niego przyczepiło to mi się odechciało z deka w to dalej grać i sobie psuć zabawę. Wspomnienia z premiery Cyberbuga wróciły xD 

 

Gra ogólnie mi się podoba, ma klimat, ma imho spory potencjał, niech to łatają i optymalizują dalej ;) 

  • Haha 1
Opublikowano (edytowane)
13 minut temu, PiPoLiNiO napisał(a):

Akurat tego nie mam w ogóle. Ale też grałem chwilę. Chociaż w innych grach chwila wystarczy aby czuć stutter. 

Doszedłeś do tej pierwszej wioski? Grasz na locku fps? Gra jest mocno wymagająca i skopana od strony CPU, na najnowszym ryzenie będzie najlepiej działać.

U mnie na słabym procku trzeba założyć lock fps przez RTSS i wtedy ujdzie granie dopóki nie wali w limit CPU, tam gdzie więcej npc są najczęściej problemy np. ta pierwsza wioska i dalej.

 

Jak tam dotrzesz to daj znać jak się nowy Ryzen sprawuję.

Edytowane przez lukadd
Opublikowano

Ja miałem jazdę, było 3 kolesi oznaczeni na zielono, że są swoi, a do mnie strzelali 3 ziomale, a oni ganiali i szukali skąd strzelają, a chłop stoi kilka kroków obok, a po chwili wybuchł granat, padł i po chwili powstał otrzepał się i powiedzieli " Dobra, już w porządku" ale żaden nawet nie chciał pomóc, oni stali sobie z boku, a bandyci strzelali do mnie, to jest tak dziwne.

 

To było w tym miejscu, nagrałem też filmik jak to wszystko migocze, chcę wysłać chłopakom xD


Powoli mi się odechciewa grać, respawny, otwieram PDA, zamykam a tu ciach bandyci na mnie :smiech: magia:magik:

 

  • Haha 2
  • Upvote 1
Opublikowano (edytowane)
Godzinę temu, wrobel_krk napisał(a):

 

Spoko test m.in. 4060ti 8gb vs 16gb epic 1440p gdzie stutter na 8gb tragiczny 1%low mniej niż 10fps. Średnie podobne w miarę

Wychodzi na to, że te tragiczne dropy 1% low są na wszystkich kartach z 8GB Vram i do tej gry potrzeba 12GB. Wtedy diametralnie zmienia się postać rzeczy, gdzie karta z 12GB już jest wystarczająca.

 

4070Ti 12GB ma minimalny  i maksymalny fps na poziomie 7900XT 20GB i 3090 24GB z minimalną różnicą między 4070Ti Super 16GB nawet w natywnym 2160p. Natomiast w natywnym 1080p wszystko co ma 8GB potrafi mieć low do kilku fpsów i właśnie widać najlepiej różnice na 4060Ti 8GB/16GB.

 

1080p Natywne

evpSMBA.jpeg

 

2160p Natywne

4nIZGg2.jpeg

 

 

@edit

 

Sytuacja się mocno zmienia, przynajmniej według testów, bo czytałem opinie, że zmiana ustawień nic nie daje, jak zjedziemy z Epic na High i wtedy karty 8GB nie maja takich spadków w 1080p.

 

EGmTh9k.jpeg

 

ftWcebk.jpeg

 

 

 

Edytowane przez skunRace
  • Upvote 1
Opublikowano (edytowane)
36 minut temu, azgan napisał(a):

Pograj dłużej i wrócić 😉. W końcu trafisz na miejscówki to zrozumiesz o czym tutaj pisaliśmy 😁.

Akurat ścinek to za dużo niema przynajmniej na 4090 i pociętych detalach.

Tylko to jest najmniejszy problem ta gra to niezłe drewno także o 10lat za późno wypuścili tą grę :E

Edytowane przez sideband
  • Like 2
  • Upvote 1
Opublikowano
43 minuty temu, z1k napisał(a):

bo to dying light 2 tylko  z troche lepsza grafika :E npc, hud, postacie, mowa dialogi miejscówki xD

Dying Light 2, Techland mega poprawił wydając darmowy Upgrade 

 

 

 

Teraz, ODIN85 napisał(a):

No właśnie tak jest w realu że mało kiedy spotykamy kogoś na tego typu terenach.

Tu mamy 60km2.

Grałeś Ty w poprzednie części? Tutaj nawet tych dzikich psów i całej reszty nie ma bo system A-Life 2.0 totalnie ssie i jest zepsuty. 

Opublikowano (edytowane)
1 godzinę temu, Reddzik napisał(a):

Powoli mi się odechciewa grać, respawny, otwieram PDA, zamykam a tu ciach bandyci na mnie :smiech: magia:magik:

Widzę że jesteś ostro nagrzany na tą grę, ale seryjnie robisz sobie krzywdę grając teraz. Pewnie jakoś to skończysz, ale jedyne wrażenie jakie Ci pozostanie, to nie takie że gra była fajna i warto była czekać, tylko frustracja i że ciągle użerałeś się z problemami.

 

Zrób sobie przysługę - odinstaluj, wróć najwcześniej za jakieś 6 miesięcy, wtedy to będzie jakieś tam doświadczenie a nie festiwal błędów. 

Edytowane przez Element Wojny
  • Upvote 1

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne tematy

  • Najnowsze posty

    • Wymagania wystrzeliły, ale zaczęło się to już na pierwszym verdańsku, na początku miałem 160-180FPSów a na Calderze miałem poniżej 100.  Grałem w to od początku, część ludzi może nie pamięta jakie tam były problemy techniczne, serwery wywalało czasami co mecz, a ilość bugów i ta wyblakła grafika też męczyła oko. Pograłeam jeszcze kilkaset godzin na Al-mazrach, Mnie najbardziej wkurzał zbyt mocny Aimassist, K+M praktycznie bez szans z padami. Jednych wkurzało SBK ale było coś jeszcze, dużo latało tego po reddicie coś w rodzaju większego Hp dla słabszych graczy...
    • Twoje sugestie o stronniczość stają się niesmaczne. Przyhamuj, bo to nie moja wina, że Intel potrzebuje 250 watów, żeby dorównać AMD z poborem 80 watów (vide 14900K vs 7800X3D). Poza tym każdy zainteresowany może sobie pokazać wyniki Intela z wyższym PL jednym kliknięciem myszy.
    • No to jakby zejść z dyskiem do 1TB to masz dużo wydajniejsze GPU:   https://www.mediaexpert.pl/carts/sharing/01676c4f
    • Uhm. Tak samo jak poszli opierdzielić Nvidię i AMD za cyrki z boomem na kopanie itp, co zaduszało rynek PC przecież bardzo. Nvidia swoich partnerów traktuje jak gówno a tym myślisz, że producenci RAMu, którzy z własnej woli CHCĄ niedoborów, bo już powiedzili, że nie zamierzają rozbudowywać produkcji w najbliższym roku, to się przejmą? ojojoj! Rynek pc padnie i stracimy przez to 0,1% zarobków jakie teraz doimy na AI, ojojooooooooojj. och nieee.    Niestety nikt się nie przejmuje konsekwencjami. Branża gier niszczy zainteresowanie grami z głupich powodów. Branżę VR już udusili głupimi decyzjami i nikt się nie patrzył na to, że tracą intratny i duży rynek jaki mógłby powstać po kilku latch normalności. AMD i Intel nie miały problemu gdy płyty pod nowe platformy kosztowały kupę kasy udupiając zainteresowanie nowymi prockami.    Jedyna interwencja Nvidii i rozmowy z partnerami i kanałami sprzedaży to była przed premierą serii 40xx i polegała na działaniach mających podbić ceny przez wstrzymywanie staroci w magazynach i niedopuszczenie do obniżki nadal przepompowanych cen.   Jak kolega wyżej pisze - niech ten cały PC gaming już udupią, bo serce boli jak się widzi jak go szatkują minigunem od 2021r. PC gaming w formie steam machines o mocy kartfola, w formie klonó steam decka za góry hajsu, w formie gówna na ARM z emulacją, w formie miniPC i laptopów za 3x tyle ile skrzynka, z Windowsem pełnym bugów i szpiegowania, z grami na Unreal Engine, z grami pod RT bez wersji bez RT, z DRMami oddającymi władzę nad własnym kompem chińskim korporacjom, z grami na 2/10 - niech to zdechnie już bo ciężko patrzeć na tą agonię.   PS. Kolejna przewaga grania retro.    Jak ja do mojego ulubionego kompa chcę więcej pamięci to ZA DARMO sobie dodaję, o tak:   wysarczy przesunąć suwaczek. Łyso wam teraz, pececiarze?
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...