Skocz do zawartości

Cappucino

Użytkownik
  • Postów

    1 318
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Cappucino

  1. Ale taka ilość nigdy nie będzie zwrócona i doskonale to wiedzą, założyli na pewno sporo mniejszą na utrzymanie tego systemu. Ale nikt nie jest w stanie przewidzieć jaka ona będzie. Była wzmianka w mediach, że operatorzy byli zaskoczeni dużą ilością zwrotów, że nie nadążali wręcz odbierać, więc jest założony jakiś pułap. Na prosty rozum wychodzi, że jednak jest zysk większy niż zakładano. Oczywiście politycy będą kłamać, że to wszystko tak jak pisałeś, ale wszyscy wiemy, że politycy to kłamcy i manipulanci. Tak, z których nic konkretnego nie wynika. Nawet sugerowałeś zmiany w odbiorze odpadów, niestety mało realne, też o tym pisałem więc też nie będę się powtarzał, Ale sam się przyznajesz, że gminy straciły część zysków jakie miały przy sprzedaży tego surowca. A o czym pisałem? Jak coś działa to po co poprawiać? Tylko po to, by kolejna ekipa polityków mogła sie wykazać, że nie są bezużytecznymi pasożytami ?
  2. Ale Ty to wiesz. Jeśli nadwyżka z kaucji przekracza zapotrzebowanie na jej obsługę to pewno grzecznie oddają klientom, prawda? Oni mieli w planach kaucje w wysokości 1zł, więc teoretycznie zysk z nieoddanych butelek byłby większy o 100%. W planach tez inne opakowania, np. po mleku itp. Te ostatnie nie da sie przerobić ponownie jak PET, więc chodzi tylko o kasę. Skoro zarabiają na surowcu, to wychodzi na to, że gminy jednak ten zysk straciły, więc ten lament z ich strony nie jest wcale taki bezpodstawny.
  3. Uwierzę jak zobaczę. Nie tyle pod publiczkę co dojenie publicznej kasy, teraz marketingowy chłyt i kolejna ekipa tzw. opozycja będzie to robić, obym sie mylił. No i?
  4. A kto projektuje i robi badania prototypów aut marki volvo, chińczycy czy szwedzi? Bo to jednak jest różnica.
  5. Ale tam właściwie to nie ma żadnych konkretów, po za tym, że w kółko powtarzasz: Nie masz żadnego wglądu jak dana spółka wydaje te pieniążki, może na premie, może na podwyżki dla zarządu, to też mieści się w ramach prowadzenia tych spółek. Czyli brak konkretów. Pod warunkiem, że gminy faktycznie nie podniosą cen za wywóz śmieci. Sam pisałeś: Jak nie teraz to za rok mogą to zrobić, tego nie wiemy. No i sam piszesz, że operatorzy jednak zarabiają na tym surowcu.
  6. W 10 lat kupili działkę i wycieli las, a teraz w ciągu trzech lat ma powstać auto gotowe do produkcji....
  7. Aha, więc firmy(ludzie) które to obsługują robią za friko. Czyli zarządzający nie zrobią sobie extra premii jeśli będzie więcej kasy z niezwróconych butelek, prawda?
  8. Ale nie jest więc jest czysty zysk dla operatora systemu, zgadza się? Ale Auchan jest po pierwsze dużo większym sklepem niż przykładowa biedra czy lidl a ich liczba w Polsce jest znacznie mniejsza niż te dwa wymienione. Biedre masz niemal na każdej wsi.
  9. 10 lat dymania ludzi i ciągnięcia kasy to za mało, mamy drugi etap. Za trzy lata ma wyjechać pierwsze auto... https://biznesalert.pl/emp-nie-odpuszcza-czy-foxxconn-odczaruje-izere/ Co Wy na to? Tu komentarz Balkana jak się komuś nie chce czytać:
  10. Nie zmienia to faktu, że sprzedaż elektryków na naszym rynku nie przyspiesza, wręcz przeciwnie. W kwietniu udział w ogólnej sprzedaży spadł do 5,1%. Z takim tempem nie ma szans na powtórzenie ubiegłorocznego wyniku który i tak był marny( 7,3%).
  11. Odnosiłem sie tylko do postu powyżej o baterii i wersji za 99 koła. Bo to covid i "pozrywane" łańcuchy napędziły te szaleństwo cenowe. Taki kodiaq przed covidem koło stówy z groszami startował, teraz coś koło 180 tysi.
  12. Elektryki z powodu zlikwidowania ulg podatkowych.
  13. Tyle, że nawet u nich sprzedaż elektryków mocno siadła w tym roku.
  14. Ale to fora czy tablice płaczu?
  15. Dlatego już dawno temu pisałem, że z tego desantu zostanie kilka marek a problem będą mieli ci co kupili te ulepy które znikną. Do tego dochodzi wysoka utrata wartości przy tak częstych zmianach modeli. Europejskie modele są rozpoznawalne, maja swoje fan kluby, fora gdzie ludzie sobie pomagają, wymieniają się doświadczeniami a tu?
  16. No właśnie, i potem mamy takie karykatury jak te ostatnie merce wewnątrz, ale to tacy "nowocześni" ludzie z wizjami...
  17. Problemem nie jest żaden uran, tylko zbyt niska cena za ropę po tych najazdach. Ponoć pomarańczowy debil powiedział, że jest zaskoczony niską ceną tego surowca. A to przecież znany biznesmen wraz ze swoim synalkiem. https://businessinsider.com.pl/gospodarka/prezydent-donald-trump-zaskoczony-cena-ropy-spodziewal-sie-ze-bedzie-wyzsza/vcfwp2j
  18. To jest pikuś, grunt, że ma podświetlany grill, chowane klamki i wielkie ekrany do oglądania bajek, przecież to takie "nowoczesne".
  19. Małe wyjaśnienie jaki problem maja chinczycy i dlaczego floty nie biorą od nich aut:
  20. Zainteresowania, ale to nie wiąże się jednoznacznie z zakupem. Przejrzeli, zobaczyli, pojechali z zamiarem zakupu po...tego nikt nie wie. Ten temat był niedawno poruszany, więc nie wiem skąd u kolagi Su...kolejny raz takie podniecenie? Ale co ci się tam dzieje?
  21. A Ty masz? Czytasz co wklejasz? To jest tylko info o zwiększonym zainteresowaniu w przeglądaniu ofert, ludzie przeglądają ogłoszenia i....nic to nie znaczy. Sama publikacja z tyłka, zero konkretów. Póki co jeszcze nie ma danych o sprzedaży nowych aut za kwiecień, były tylko szczątkowe.
  22. Zainteresowanie...danych za kwiecień jeszcze nie ma, ale propagandzista w akcji. Czyli gdyby nie te przymusowe sytuacje sprzedaż też by pewnie "kwitła" ?
  23. Owszem, ale w śmietnikach masz dużo więcej niesegregowanych śmieci niż same pety. To tylko promil problemu.
  24. Bonusy będą, ale dla producentów. A zanim wejdą bonusy/obniżka pewno będzie podwyżka...cen.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...