Skocz do zawartości

tuhmunud

Użytkownik
  • Postów

    249
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez tuhmunud

  1. To jak to jest z tym sunsetowaniem REDengine? Z drugiej strony wymagania na pewno niegodne Unreala Ja tam mam nadzieję, że Geralta nie uśmiercą, człowiek jednak się przywiązał przez tyle godzin przygody. Myślę że samym Redom też byłoby ciężko się go pozbyć. No i też oby "Pieśni Przeszłości" kontynuowały fenomenalną serię DLC tej gry
  2. tuhmunud

    Subnautica 2

    Ogólnie fakt, że surowce są od razu jak na talerzu, a nie jak w jedynce w harvesting node'ach... Tam była loteria: nieraz człowiek zdesperowany rozbijał sporo takich bryłek dla 1 potrzebnego zasobu. Duże złoża wydobywane za pomocą tego narzędzia do rozbijania też trochę nieporozumienia (i jak mówiłem, endgame miejscówka załadowana po brzegi surowcami wzbudza trochę uniesienie brwi). Ale moim zdaniem cierpi nie tylko ekonomia surowców, ale również energii w bazach - "fotowoltaika" staje się szybko zbyteczna, praktycznie od razu, jak człowiek znajdzie turbiny do prądów morskich. Co ciekawe, po nich znajdują się magazyny energii, które przydałyby się najbardziej… przy bateriach słonecznych właśnie. Bioreaktor też jest bezużyteczny przy istnieniu turbin. Prawn, czy coś podobnego z grappling hookiem musi być, bo inaczej będą zamieszki (przynajmniej z mojej strony). Cyclops był super, bo A) kosztował krocie, B) był przeznaczony do pilotarzu przez 3 osoby, a robiło się to samemu i było nieraz ciepło pod koszulą, czy się nie zarysowało albo nie wzbudziło zainteresowania zbyt dużej rybki. A teraz nawet nie można permanentnie "Kijanki" zepsuć. Ogólnie mają jeszcze sporo do roboty, bo teraz nawet większy ogródek warzywny zbudowany przez mojego towarzysza z Co-Opa, sprawił że gra ze znośnie chodzącej zeszła na 15 fpsów (i nawet pozostało tak po jego usunięciu w tamtym miejscu )
  3. Więc media jak widać rzucają głupie nagłówki i ludzie to jedzą. I obrona cheaterów w takim przypadku wygląda wybitnie głupio
  4. tuhmunud

    Subnautica 2

    Lost River miało fantastyczny build-up poprzedzający tam wpłynięcie i później również "nagrodę" przy drzewie, poprzeczka wysoko. Z limitami chodziło mi bardziej o to, że w jedynce praktycznie tylko ograniczał nas tlen (i przez pewien czas radiacja z Aurory), a tutaj na przykład całkiem duży półokrąg gorących wód, zaganiający nas w inną stronę, ale może przesadzam. Bo surowcowego bottlenecka, oprócz tego na starcie nie doświadczyłem za bardzo. Drapieżniki średniego stopnia w jedynce stanowiły zagrożenie, jak nie okazywało się ostrożności i miały "downtime", gdzie przez chwilę nas nie gnębiły. Tutaj zagrożenie moim zdaniem jest mniejsze (może to podkręcą), ale za to są bardzo irytujące, nie dają spokoju. I nie mamy dostępnego combo stasis rifle+nóż. I jak myślisz że teraz surowców jest dużo, to jestem ciekaw Twojej reakcji w późniejszym biomie Ciekawe jeszcze jak balansują te surowce, bo grałem w co-opie na 2 osoby i trzeba było z bardziej kosztownymi upgrade'ami kombinować. Ciekawe jak dobrze się to skaluje, bo jak tak ma być na 4 osoby to może być ciężko
  5. tuhmunud

    Subnautica 2

    Całkiem pojemny ten Early Access. Unknown Worlds, pomimo kłód rzucanych przez Krafton pod nogi, moim zdaniem, dowiozło. Wiadomo, nie jest to Subnautica 1, ale gry takie jak tamta trochę "spalają" IP i inne próby uchwycenia tego samego. Więc całkiem rozsądnie nie starają się robić tego samego na nowo, tylko jest inaczej i potencjał jest duży. Ciężko tu się rozpisać bez zdradzania za dużo, ale pewnie osoby, które pchnęły choć trochę fabułę, wiedzą, dlaczego . Z wad to sporo gorsze wizualnie przejścia pomiędzy biomami, bardziej odczuwalne bottlenecki bez konkretnych przedmiotów/umiejętności (do podstawowych butli potrzebne jest srebro, które jest w sensownej odległości od miejsca startowego tylko w jednym miejscu) oraz mała różnorodność zagrożeń (i najciekawsze zaspoilowali/zaspoilerowali już w trailerze). Teraz mieć tylko nadzieję, że nie będzie piekła prawnego, czy innych niepotrzebnych problemów.
  6. Tym razem musi być prawdziwe
  7. Mnie dalej ciekawi jak "pokroją" Medka III, żeby zarabiać ciągle po premierze. Bo wycinanie części krajów z podstawowej wersji może nie zostać puszczone płazem... A kasę z DLCków trzeba jakoś wydoić
  8. Graveyard Keeper za darmo na steamie (trzeba odebrać przed 13.04 19:00) --> https://store.steampowered.com/app/599140/Graveyard_Keeper/
  9. Patrząc jak gry Owlcata wyglądają na premierę, trzeba się modlić za beta testerów (a nie im zazdrościć) Jeszcze to (chyba) ich pierwsza gra z widokiem innym niż izometrycznym
  10. Linka dobrze zaimplementowana może być mechaniką z praktycznie nieskończonym skill ceilling, wystarczy spojrzeć na Titanfall, Apex Legends, czy Prawn Suit w Subnautica. Ale tutaj faktycznie wydaje się na łącznik punktu A z punktem B. A sama postać (która raczej jak na moje normalnie wygląda) to chyba placeholder Protagonista o ile się nie mylę (więc sobie zmienicie jak przeszkadza ). Za to na ekranie trochę za dużo się dzieje, ale na ile można to ocenić z filmiku feeling broni wydaje się solidny
  11. Wczoraj premierę miała pierwsza pozycja, która podobno jest w stanie wypełnić dziurę po przejściu Disco Elysium. Gra jednocześnie czerpiąca inspiracje z ww. tytułu, jaki i na tyle odważna, żeby wyznaczać własne tory. Setting jest oczywiście całkowicie inny, pełen absurdu rodem ze Świata Dysku Terry'ego Prachetta. Pierwsze opinie na Steamie bardzo pozytywne, 2 moich znajomych co kupiło też raczej w superlatywach pisze. Ja sam poczekam - brak czasu i trzeba poczekać aż ludzie przejdą całość, ale może kogoś na forum zainteresuje. Są tacy dla których jest to istotne, gra ma audio i napisy tylko po angielsku. Cena od 71,14 zł w sklepach, domyślnie ma być 85 zł. Wymagania systemowe Konfiguracja minimalna: Wymaga 64-bitowego procesora i systemu operacyjnego System operacyjny: Windows 10 Procesor: Intel i5-2500K / AMD FX-8350 Pamięć: 8 GB RAM Karta graficzna: NVIDIA GTX 1050 / AMD RX 560 DirectX: Wersja 11 Miejsce na dysku: 8 GB dostępnej przestrzeni Konfiguracja zalecana: Wymaga 64-bitowego procesora i systemu operacyjnego System operacyjny: Windows 10/11 Procesor: Intel i7-8700K / AMD Ryzen 5 3600 Pamięć: 16 GB RAM Karta graficzna: NVIDIA GTX 1060 / AMD RX 580 DirectX: Wersja 11 Miejsce na dysku: 8 GB dostępnej przestrzeni Trailer: Recenzja Mortismala (po 100%):
  12. W ramach noworocznego odgruzowywania kupy wstydu (już taka duża, że nie kupka ) przeszedłem "The Forgotten City". Pierwotnie mod do Skyrima, po sukcesie został wydany przez tych samych ludzi jako samodzielny tytuł. Bardzo sympatyczna produkcja z pętlą czasu. Porównania jeszcze z Outer Wilds nie mam (na kupie), ale bawiłem się przednio. Teraz Subnautica. Ciekawe doświadczenie, chociaż cały czas niepokój jak w thrillerze. I nie mam pojęcia co robię
  13. Skypan, pisałeś że w tym całym blendzie gatunków jest to również RPG. Jak się prezentuje od tej strony? Jest dobra fabuła, czy tylko sznurek prowadzący po mapie?
  14. James Ohlen odchodzi z Archetype... podobno żeby pracować nad grami planszowymi RPG(?). Nie wygląda to dobrze (ostatni raz jak coś takiego miało miejsce to dostaliśmy Anthem).
  15. tuhmunud

    Divinity

    Ciekawe czy zdecydują się na hard reset lore Rivellonu, bo po Divinity: Original Sin 2 i praktycznej ciągłości D:OS 2 --> Divinity II: The Dragon Knight Saga jest bardzo dużo konfliktów i jedyny, z tego co kojarzę, przypadek canon endingu w grach Lariana (ale też ostatnie akty i zakończenie D:OS 2 były bardzo zrobione w pośpiechu)...
  16. 8h temu się skończyło, widać zapas na pniu wykupili
  17. Detroit: Become Human za 13,14 zł ($3.65) na Gamesplanet (sklep nie kluczykownia). Historycznie najniższa cena. https://gg.deals/game/detroit-become-human/
  18. Clair z RPGa ma tylko przypisywanie punktów do statystyk (i na upartego 3 wybory, z czego tylko jeden ma wpływ na zakończenie, bo to wybór zakończenia ). O ile GOTY to dla mnie 50/50 pomiędzy CO:E33 i KCD2, to tutaj jawny rabunek
  19. Clair Obscur: Expedition 33 zgarnia "Best RPG"
  20. Supergiant Games wypuścił grafikę z postaciami reprezentującymi kandydatów do GOTY
  21. Teraz żeby odblokować kampanię danym państwem nie będzie trzeba go niszczyć, wystarczy kupić DLC
  22. Promocja na Loaded (dawnej CDKeys) przy zakupie 3 gier z promocji dodatkowa zniżka -30% np. Heavy Rain, Beyond: Two Souls i Detroit: Become Human za łącznie 38.97 zł (z pepperka)
  23. No jak bez turbo działa to jest to poświęcenie na które jestem gotów . Pewnie zainstaluje jeszcze Windows LTSC. Pytanie tylko czy warto wymieniać baterię, bo obecna ma 75.6% wydajności przy 152 cyklach według battery report, ale starcza na krócej niż te 3/4 czasu tego co nowa. A oryginały (co prawda leżaki magazynowe) można dostać już od 120 zł...
  24. Nie mam już gwarancji. Laptop kupiony w lutym 2023 z 2 i pół roku gwarancji rozszerzonej HP, prawdopodobnie od gościa co sprzedawał nadwyżki firmowe z UK. Dałem 2'700zł plus stówę za rysik. Chłosta to bardziej należy się mi, bo jak zgłosiłem supportowi HP te same objawy i jeszcze zawieszanie się przy instalowaniu/pobieraniu aktualizacji przez Windows Update, to wkręcili mnie, że to sprawa softwarowa. Te problemy z aktualizacjami udało się z ich pomocą naprawić, ale mój ticket został szybko zamknięty... Pewnie trzeba było odesłać im na testy, ale wtedy restarty/zwiechy były bardzo nieregularne i bałem się, że będę bez laptopa parę tygodni, tylko po to żeby dostać informację "u nas działa". No i druga chłosta za nie założenie tematu na Labie kto wie co tam się przez te przygody jeszcze zdegradowało
  25. Dziwne rzeczy się dzieją, sensory potrafią podać na przemian temperaturę samego CPU 97° i ~60° parę razy na przemian... AVX2 bez Turbo boost: SSE z Turbo: AVX2 z Turbo (zdjęcie z zfreezowanego ekranu, zaraz później restart z CLOCK_WATCHDOG_TIMEOUT): OCCT w wersji darmowej chyba nie zapisuje logów
×
×
  • Dodaj nową pozycję...