Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Solidna, w sensie - bezproblemowa. Ma tylko obslużyć w/w procesor (może kiedyś 9800X3D - zakładam, że to będzie max dla generacji AM5), 1 dysk nvme, 1 HDD, 2 kosci pamieci, 5070ti. Cena do 700zł lub mniej.

Opublikowano (edytowane)

gdzie takie głupoty wyczytałeś ?  pokaż

 

każda b850 z zasady ma 5.0 dla grafiki

 

b650 też maiły 5.0 dla dysków, nie każda, ale sporo modeli

 

 

 

Edytowane przez miro
  • Upvote 1
Opublikowano
14 minut temu, Sidr napisał(a):

Hmm

no hmm, bo osobiście nie spotkałem się z płytą na b850 która nie miałaby 5.0 dla grafiki

 

poza tym milionowy raz wkleję, polukaj sobie co który model ma , a czego nie ma :

 

 

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1NQHkDEcgDPm34Mns3C93K6SJoBnua-x9O-y_6hv8sPs/edit?gid=454171143#gid=454171143

 

inna sprawa że 5.0 dla grafiki to przerost formy nad treścią, choc na pewno lepiej mieć niż nie mieć, ale nie dopłacać

  • Upvote 3
Opublikowano

Z B850 jest jeszcze coś sensownego w podobnej cenie? Tak patrze na opis tego chipsetu, to B650 chyba nie ma obecnie sensu kupować? Szczególnie patrząc zperspektywy przyszłego upgrejdu pod jakieś cudaki, które jeszcze może wyjdą na AM5.

Opublikowano (edytowane)

@gilban A jeszcze napisz jakich procesorów dotyczy zasadniczo ta kwestia, skoro ją poruszasz. Następnie skonfrontuj to z CPU zawartym w temacie. Nie chodzi mi o to, że mam mobo AsRock i uskuteczniam jakąś krucjatę, tylko o dokonane przez Ciebie rozeznanie tematu w kontekście tezy, którą się posługujesz.

Edytowane przez DR3GGO
Opublikowano (edytowane)

Opłaca się, chipset B850 = B650, ten sam kawałek krzemu tylko przemianowany przez marketing. Natomiast płyty z B850 mają obsługę pcie 5.0 dla gpu i jednego nvme, a płyty B650 tylko opcjonalnie, zależnie od widzimisię producenta płyty.

Generalnie Pcie 5.0 jest nikomu nie potrzebne (na rynku konsumenckim), teraz i w przewidywalnej przyszłości.

Wybierz taką płytę która ma istotne dla Ciebie wyposażenie (porty usb, sata, nvme, spdif itp.), zwróć uwagę na ewentualny podział linii pcie, i tyle. Chipset jest bez znaczenia bo z grubsza wygląda to tak: B850=B650, X870=B650E, X870E=X670E, plus wymóg USB4 w X8xx.

Edytowane przez Kandelabros
Opublikowano

W sumie ceny takie same, więc lepiej już 850 kupić.  Zastanawiam się jeszcze, czy dopłacić do Asrock B850 Steel Legend? Rzadko zmieniam sprzęt, więc może lepiej coś lepszego kupic, tylko czy w tym przypadku będzie jajakolwiek róznica? Sekcja zasilania taka sama - zresztą i tak o/c nie będe robić. Ładnie wygląda, ma ledy, ale od strony technicznej nie widzę nic wartego dopłaty. Już dawno nei miałem płyty Asrocka. Ostatnio dużo piszą o zdychających 9800X3D i od paru miesięcy nie udało się dojść sedna problemu z tego co czytam, a procki cały czas padają - bazuje na tym dużym wątku z Reddita.

Opublikowano

to jak chcesz tanio, solidnie, bez bajerów, jak nazwałeś temat to za 550zł masz b650 eagle ax

fajna płyta, dobra cena

 

https://www.pepper.pl/promocje/plyta-glowna-atx-am5-gigabyte-b650-eagle-ax-wifi-6e-bluetooth-m2-pci-50-sekcja-zasilania-1222-mozliwe-548-zl-at-apka-ceneo-free-1012931

 

steel legend to jednak 900zł

 

tak jak ci napisałem tydzień temu, patrz co potrzebujesz i tyle

 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Popularne tematy

  • Najnowsze posty

    • Rośnie fala krytyki związana z funkcjonowaniem systemu kaucyjnego. Klienci sklepów narzekają na przepełnione automaty i problemy z odzyskaniem kaucji. Zdaniem Marcina Derendy, prezesa AKE Technologies, to dopiero początek kłopotów. - Grozi nam totalne zawalenie sklepów opakowaniami i dalszy spadek wskaźnika zaufania do tego systemu - ostrzega ekspert.   https://finanse.wp.pl/totalne-zawalenie-sklepow-mowi-co-latem-stanie-sie-z-butelkami-7275129433622816a
    • To kup ją za rok jak polatają i spadnie cena o połowę  
    • Mam zamiar nabyć tą grę ale mam dużo gier do ogrania  
    • (https://www.x-kom.pl/p/1269945-plyta-glowna-socket-am5-gigabyte-b650-eagle.html) 449zł Taniej z sensownych płyt jest tylko ASRock B650M-HDV M.2 za 380zł   (https://www.zadowolenie.pl/asrock-plyta-glowna-b650m-hdv-m-2-am5-2ddr5-hdmi-dp-matx) Jednak pomimo naprawdę dobrych parametrów, pod Zen 5 i tym bardziej procesor X3D stanowczo odradzam... to proszenie się o kłopoty...  Btw. sam przesiadłem się z ASRock B650M-HDV/M.2 na Gigabyte B650 Eagle bo też nie lubię przepłacać za płyty główne, więc celuję w średnią półkę której niczego nie brakuje. Rzucaj okiem na outlet Media Expert - czasami wlatują tam płyty za 2/3 ceny na pełnej gwarancji producenckiej.
    • Tak, można spokojnie grać bez znajomości poprzednich części. Ta część kładzie duży nacisk na fabułę, kompanów ich historie i relacje z nimi, a do tego system turowy totalnie na plus, no i polska lokalizacja.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...