Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Czołem, czy w moim obecnym zestawie:

 

AMD Ryzen 5 5600

ASRock B550M Pro4

RX 6650 XT

16GB Patriot DDR4 16GB 3733MHz CL17

Lexar 1TB M.2 NM620

Corsair RM650x

 

warto jest cokolwiek zmieniać, jeżeli mam do dyspozycji "tylko" 2000zł? Tak na szybko nawet sama nowsza karta graficzna w tym budżecie niewiele by tutaj ulepszyła, ale może źle mi się wydaje?

 

Warunki: Gram na monitorze 23,5 cali w 1080p. Maksymalna długość karty graficznej do mojej obudowy to 240mm.

 

Czy jakikolwiek zakup podniesie mi komfort grania, czy lepiej te 2k przeznaczyć na coś rozsądniejszego niż kąkuter? ;) 

Opublikowano
9 godzin temu, Dudzio napisał(a):

Czy jakikolwiek zakup podniesie mi komfort grania, czy lepiej te 2k przeznaczyć na coś rozsądniejszego niż kąkuter? ;) 

A co obecnie powoduje dyskomfort podczas gdy? Zbyt mało fpsów w poszczególnych tytułach? Jak tak to sprawdź co podczas rozgrywki ma blisko 1100% zużycia, to jest twój winowajca.

Opublikowano (edytowane)

Do niektórych obudów wchodzą większe karty niż w specyfikacji. Możesz podać model? Ogólnie do 1080p i tak można brać coś słabszego, ale dopiero za rok będzie coś sensownego - rtx5060 super. :E 
Możesz szukać używanych rtx4070, powinny być krótkie modele.

Edytowane przez musichunter1x
Opublikowano
23 godziny temu, Dudzio napisał(a):

A czy są jakiekolwiek do 240mm?

Są np VENTUS :E ale ich lepiej unikać jak wyżej kalderon pisał no chyba że zrobisz jakieś spore UV to może się uda doprowadzić ten model do stanu używalności ;) 

Opublikowano

Zaraz zaraz, ale obudowy nie mam zamiaru zmieniać - jej wielkość i uroda doskonale pasują do wystroju wnętrza, więc zostanie ze mną jeszcze długo.

Zresztą czy przyrost mocy 9600 XT vs 6650 XT uzasadnia w ogóle zamieszanie?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Popularne tematy

  • Najnowsze posty

    • Co za glupie porownanie 
    • #Warzone sezon 1. Będzie osłabiony sbmm, podobnie jak w BO7 Częstszy balans broni. Zmiany kategorii i balansu perków. NERF Aim Assist Nowe tryby czasowe (LTM): Amped BR (tylko weekendy) oraz High Octane BR Rebirth Island: zimowe odświeżenie (Sezon 02)    
    • Tak, teraz widzę. Myślałem że to ta sprawa o której suchy pisał. Wybacz  
    • Dokładnie, ale to dalej bardzo dobre karciochy, więc można sobie na nich jeszcze siedzieć. Ja myślałem o 5070TiS, ale chyba można zapomnieć. Teraz mi chodzi po głowie, czy może nie kupić jakiejś 5070Ti/5080 na wszelki wypadek, bardziej bym się skłaniał ku 5070Ti. Niby jeszcze mi 12GB pamięci nie brakło, ale jak ma coś pójść nie tak i ceny pójść znacząco w górę Szkoda mi tylko wymieniać kartę dla samej pamięci i tylko 25% wydajniejszą, bo fanu z tego nie będzie  Troche tak, zwłaszcza jak Ty siedzisz dość długo na jednej karcie. Ale to jest patologia w wykonaniu nvidii co oni wyprawiają z tą pamięcią. 5060Ti, która jest w rasterze 25% wydajniejsza od 5 letniej 3060Ti ma tyle samo pamięci co 5080, gdzie 5080 z miejsca powinna mieć 24GB. Już nie mówiąc o 4060Ti 16GB i 4070Ti 12GB.
    • Wkleiłem @DaveCam Nawet cytowany @Jardier zachował się prawie tak samo niekonkretnie. Mam ci wyszukać wszystkich żeby zaspokoić twoje ego ? Chyba obaj nie wypełzliśmy spod jutubowego kamienia.   Wkleiłem linki twórców, którzy uważam że coś wnoszą, testują głębiej James Baldwin, @GamersMuscle     Zaraz zaraz, ja narzekam ? Narzekają wszyscy których nadzieje nie zostały spełnione. A potwierdzeniem tego punktu widzenia mają być jutubowe opinie. No to punktuję co to za osobistości będące autorytetami.   Jak jeżdżą w kółko w ukochany iRacing ... dobrze. Jak przejechali się w PMR i zjechali go od góry do dołu ... też dobrze. Jak zwracam uwagę, że to nie ma żadnego znaczenia ... już nie dobrze.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...